×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
30. decembris, 2012
Drukāt

Mīlgrāvī vēja dēļ atkal ir pamatīga smirdoņa

Foto-LETAFoto-LETA

“B.L.B. Baltijas terminālī” veiktā naftas produktu pārkraušana 28.decembra vakarā Mīlgrāvī stiprā vēja dēļ atkal izraisījusi pamatīgu smirdoņu, par ko sūdzējušies Sarkandaugavas iedzīvotāji. Pēc Valsts vides dienesta (VVD) iejaukšanās, pārkraušanas intensitāte tikusi samazināta.

VVD Lielrīgas reģionālās vides pārvaldes Kontroles daļas vadītājs Elmārs Jasinskis aģentūrai LETA norādīja, ka šoreiz vainojami nelabvēlīgie laika apstākļi – vēja lielais ātrums un virziens uz dzīvojamajām mājām, kā arī atmosfēras spiediens. Uzņēmuma atbildība vēl tiks vērtēta pēc brīvdienām.

Pēc viņa teiktā, jau tagad gan ir skaidrs, ka šādas situācijas nākotnē atkārtosies, ņemot vērā, cik tuvu ostai atrodas dzīvojamais rajons. “Ar fona smaku ir jārēķinās,” attiecībā uz smakas klātbūtni citās dienās skaidroja Jasinskis.

Kā aģentūrai LETA pavēstīja apkaimes iedzīvotāja Ilze, piektdienas vakarā pēc plkst.18, braucot uz Mīlgrāvja pusi, jau mašīnā jutusi nenormālu smaku. Apmeklējot vietējo veikalu, viņa satikusi ģimenes ārstu, kurš apliecinājis, ka smaka ir tāda, ka “kož acīs”.

Piektdien, 28.decembrī, pūtis stiprs vējš, kurš smaku nesa uz dzīvojamo rajonu pusi, sacīja vietējā iedzīvotāja, piebilstot, ka Mīlgrāvī bieži ir jūtama smaka, bet šoreiz tās līmenis bijis krietni lielāks.

“B.L.B. Baltijas termināla” darba un vides aizsardzības nodaļas vadītāja un drošības konsultante Jevgēnija Segale aģentūrai LETA uzsvēra, ka, pārkraujot vakuuma gāzeļļu, smaka ir izplatījusies vētras dēļ. Ņemot vērā VVD norādījumus, uzņēmums samazināja produktu pārkraušanas intensitāti. Šodien gan darbi notiek kā parasti un smakas neesot.

Viņa akcentēja, ka uzņēmums jau pašlaik ir modernizējis savu darbību un ņem vērā VVD norādījumus, lai samazinātu smaku apjomu.

Arī VVD Lielrīgas reģionālās vides pārvaldes Kontroles daļas vadītājs piebilda, ka tiek uzturēta komunikācija ar uzņēmumu, lai notiktu pietiekami strauja informācijas apmaiņa par šādiem gadījumiem.

Notikuma vietā pēc vietējo iedzīvotāju izsaukuma bija ieradušies arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāvji, kuri par smakas esamību informēja VVD, aģentūrai LETA pavēstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāve Inga Vetere. Tā kā tika konstatēts, ka smaka rodas kontrolētā ražošanas tehnoloģiju procesā, un avārija nav notikusi, VUGD nebija tiesību to pārtraukt. Tāpēc informācija par šo gadījumu tika nodota VVD, kuram ir tiesības šajā jautājumā rīkoties, skaidroja Vetere.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +13.6
Alūksne +10.5
Daugavpils +11.6
Saldus +12.0
Liepāja +13.5
Jelgava +13.2
Ventspils +14.6
Limbaži +12
Madona +10.9
Rēzekne +10.2
Draugiem Facebook Twitter Google+