×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
9. decembris, 2013
Drukāt

Milicija Kijevā sāk likvidēt protestētāju nometni; uzbrūk “Tēvzemes” birojam

Foto: LETA/EPAFoto: LETA/EPA

epa03983923 Riot police faces protesters near the Presidential office building in Kiev, Ukraine, 09 December 2013, where thousands of demonstrators continued to demand the Ukrainian government's resignation. The Ukrainian opposition said 09 December that it would defend its encampment on Kiev's Independence Square after reports that the Interior Ministry was sending extra troops to the capital. World heavyweight boxing champion Vitaly Klitschko, whose Udar Party (Punch) is the smaller opposition faction in parliament, called supporters to come to the square. The Interior Ministry said that protesters risked criminal persecution if they broke the law. EPA/SERGEY DOLZHENKO

Ukrainas milicija pirmdien Kijevā sākusi likvidēt protestētāju nometni pie valdības ēkas.

Saņemtas arī ziņas, ka bruņoti milicijas specvienības “Berkut” kaujinieki ielauzušies opozīcijas partijas “Batkivščina” (“Tēvzeme”) Kijevas birojā.

Milicija atspiedusi protestētājus no valdības ēkas, un opozīcijas līderi aicinājuši demonstrantus doties uz Neatkarības laukumu, kur atrodas galvenā protestētāju nometne, no notikumu vietas ziņo aģentūras AFP korespondents.

Demonstrantiem, kas protestē pret prezidenta Viktora Janukoviča atteikšanos parakstīt sadarbības līgumu ar Eiropas Savienību (ES) un pieprasa valdības atkāpšanos, varasiestādes devušas laiku līdz otrdienai, lai izklīstu.

Savukārt opozīcija devusi Janukovičam 48 stundas laika, lai atlaistu valdību un izsludinātu pirmstermiņa vēlēšanas.

Kā pavēstījis “Tēvzemes” līderis Arsēnijs Jaceņuks, saņemtas pirmās ziņas, ka miliči sākuši demonstrantu piekaušanu.

Jau priekšpusdienā tika ziņots, ka gaisotne Kijevā krasi saasinājusies un ka pilsētas centrā, Mihaila laukumā, ieradušās desmit milicijas automašīnas, kā arī vairāki iekšējā karaspēka auto, bet pie protestētāju uzslietajām barikādēm izvietojas milicijas specvienības “Berkut” kaujinieki.

Jaceņuks jau iepriekš paziņojis, ka opozīcija aizsargās Neatkarības laukumu, kas tiek dēvēts arī par Maidanu.

Savukārt tā dēvētās Maidana telšu pilsētiņas komandants, parlamenta deputāts Andrijs Parubijs, kas arī pārstāv “Tēvzemi”, aicinājis vīriešus pulcēties uz barikādēm, bet sievietes un bērnus mudinājis doties uz kādu drošāku vietu telšu pilsētiņā.

Tikmēr Janukovičs paziņojis, ka otrdien notikšot sarunas ar opozīciju.

Tajā pašā laikā ar mašīnpistolēm bruņoti “Berkut” kaujinieki ielauzušies “Tēvzemes” Kijevas birojā, ziņo tīmekļa ziņu vietne NBN.

“Specvienības kaujinieki atrodas birojā un uzlauž durvis,” NBN pavēstīja partijas pārstāvji. Nevienu no ēkā esošajiem cilvēkiem miliči ārā nelaiž.

Iekšlietu ministrija “Tēvzemes” pārstāvju paziņojumus asi noraidījusi.

“Nedz Kijevas milicija, nedz “Berkut” nav veikusi nekādas operācijas partijas “Batkivščina” birojā,” apgalvoja milicijas pārstāve Olga Biļika.

Tikmēr NBN vēsta, ka miliči esot sadauzījuši partijas biroja serverus.

Nedz “Tēvzemes”, nedz ukraiņu nacionālistu partijas – Visukrainas savienība “Svoboda” (“Brīvība”) – tīmekļa vietnes nav pieejamas.

Ministrija arī apgalvo, ka nekādas operācijas pret Neatkarības laukumā esošajiem demonstrantiem neesot plānotas un ka tiekot atbrīvota vienīgi ielu braucamā daļa pie valdības ēkas.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+