×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
5. jūnijs, 2014
Drukāt

Militāra uzbrukuma gadījumā Valsts prezidentam nekavējoties būs jāprasa NATO atbalsts (4)

NATO_4

Militāra uzbrukuma gadījumā Valsts prezidentam nekavējoties būs jāpieprasa NATO atbalsts. To paredz Saeimā ceturtdien galīgajā lasījumā pieņemtie grozījumi vairākos likumos, papildinot regulējumā augstāko valsts amatpersonu kompetenci, informē Saeimas Preses dienestā.

Pašreizējos likumus nepieciešams papildināt, ņemot vērā mūsdienās pastāvošos apdraudējumus, ar kuriem Latvija saskaras kā NATO un Eiropas Savienības dalībvalsts, piemēram, pēdējā laika notikumus Ukrainā un plašākā reģionā, iepriekš norādīja par likumprojektiem atbildīgās Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis (V).

Šādas izmaiņas nepieciešamas, lai valsts augstākās amatpersonas un atbildīgās iestādes militāru draudu gadījumā spētu efektīvi aizsargāt iedzīvotājus no apdraudējuma un tā sekām, norāda likumprojekta autori Aizsardzības ministrijā. Turklāt līdz šim nebija vienotas kārtības, kā nacionālā līmenī pieņem lēmumus par NATO iesaistīšanos starptautiskas krīzes risināšanā un jaunas operācijas uzsākšanu.

Grozījumi paredz, ka prezidentam turpmāk arī būs jāpieņem lēmums par mūsu valsts nostāju, ja cita NATO dalībvalsts pieprasīs šīs starptautiskās organizācijas kolektīvās aizsardzības atbalstu.

Papildināta arī Ministru prezidenta kompetence, paredzot, ka viņam jālemj par NATO konsultāciju pieprasīšanu, ja tiks apdraudēta valsts teritoriālā integritāte, politiskā neatkarība vai drošība. Savukārt, konsultējoties ar ārlietu un aizsardzības ministriem, premjerministram jālemj par Latvijas nostāju, ja tiks veidota NATO starptautiska miera nodrošināšanas operācija.

Tāpat līdzšinējais regulējums papildināts, paredzot iespēju nosūtīt mūsu karavīrus dalībai starptautiskajā operācijā, ja palīdzību lūdz valsts, kas nav NATO vai ES dalībvalsts.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

 1. Šitas ir priekš kājbērziņa – lai šis neiedomājas ielīst aizkrāsnē un izlikties par beigtu. Jāsauc NATO palīgā tūlīt, un nav citu variantu. Citādi vēl aizmirsīs, ka ir armijas virspavēlnieks. Bet tagad ir likums, un nekādi pigori nesanāks, lai tas Lembergs saka ko grib.

 2. to Krievu pavasaris Latvija Atbildēt

  Krievu pavasara vietā sagaidīsi Sibīrijas ziemu! Ilgi negaidi un meklē kažoku. Bet vispirms iemācies
  pareizi rakstīt, lai kaut ko komentētu.

 3. Krievu pavasaris Latvija Atbildēt

  Ilgi vairs nav jagaida ! Nacionalpopulistiska marasma (diemzel ) sligstosaja nabadzigakaja (diemzel )Eiropas valsti Latvija.

  • bet kaut kā nejūt ka krievžīdu okupanti un padomju salašņas no nabadzīgās LATVIJAS uz pārbagāto krieviju braugtu dzīvot …..

Draugiem Facebook Twitter Google+