×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
18. novembris, 2014
Drukāt

Militāro spēku parāde krastmalā pulcē tūkstošiem cilvēku (1)

Foto-LETAFoto-LETA

11.novembra krastmalā notiek Latvijas Republikas proklamēšanas 96.gadadienai veltītā Nacionālo bruņoto spēku parāde.

Militāro spēku parāde par godu Latvijas Republikas proklamēšanas 96.gadadienai 11.novembra krastmala šodien, 18.novembrī, pulcēja vairākus tūkstošus cilvēku.

Kā novēroja aģentūra LETA, jau pusstundu pirms parādes sākšanās uz krastmalas pusi virzījās cilvēku pūļi, bet dažas minūtes pirms parādes sākuma krastmala bija blīvi pārpildīta cilvēkiem. Lielā skaitā bija manāmas ģimenes visās paaudzēs – vecāki ar bērniem un vecvecākiem.

Daļai cilvēku pie apģērba piespraustas lentītes Latvijas karoga krāsā, tāpat cilvēki rokās turēja Nacionālo bruņoto spēku (NBS) sagatavotos Latvijas karodziņus, kas tika dalīti krastmalā.

Lai varētu vērot un iemūžināt parādi, daļa cilvēku mēģināja atrast paaugstinājumus, kur pakāpties.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja svētku dalībnieki Kārlis un Kristīne, viņi svinīgo parādi šogad apmeklēja pirmo reizi, un patriotisko atmosfēru izjūt patiesi. Par parādes gaitu interesējās arī abu dēls Aivis, kuram tētis Kārlis skaidroja pasākuma norisi. Ģimene sacīja, ka ar interesi gaida militārās tehnikas parādi – lidmašīnas, tankus un iznīcinātājus.

Latvijas prezidents un valsts bruņotā spēka augstākais vadonis Andris Bērziņš svinīgā uzrunā sacīja, ka šogad saistībā ar notikumiem Ukrainā svinīgā parāde ir vēl īpašāks notikums nekā citos gados. Viņš uzsvēra, ka par valsts aizsardzību tiek īpaši domāts, un parādē piedalās arī ārvalstu militārie spēki.

Parādes apmeklētāji ar interesi vēroja dažādus militāro spēku pārstāvjus un bataljonus. Ārvalstu militāristi parādē bija atpazīstami pēc paceltā pārstāvētās valsts karoga.

Soļošanas izskaņā parādē iesaistījās arī militārā tehnika – kā pirmos svētku dalībnieki ar sajūsmu sagaidīja trīs helikopterus, kas virs parādes vērotāju galvām “nesa” lielu Latvijas karogu. Tiem sekoja vēl vairāki helikopteri un trīs NATO patruļlidmašīnas.

Pēc gaisa militārās tehnikas sekoja dažādi sauszemes militārie transportlīdzekļi, ko noslēdza trīs dažādu izmēru tanki, ko pūlis sagaidīja ar aplausiem un ar karogiem sveicinot transportlīdzekļos sēdošos militāristus.

Par muzikālo pavadījumu parādes laikā rūpējās NBS orķestris.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja pasākuma dalībnieki, krāšņo un patriotisko parādi patīkami uzlaboja saulainie laikapstākļi. Kādu jaunekli īpaši aizkustināja trīs helikopteri ar Latvijas karogu, ko viņš atceroties jau kopš bērnības. Savukārt kāds mazāks svētku apmeklētājs bija vīlies, ka parādē bijuši tikai trīs tanki.

Izmēros vislielākajam tankam noslēdzot parādi, cilvēku pūlis strauji pameta krastmalu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. PALDIES LATVIJAS TELEVĪZIJAI PAR IESPĒJU REDZĒT MŪSU KARAVĪRUS SOĻOJOT BRAŠĀ, RAITĀ, STINGRĀ SOLĪ!!! MŪSU KARAVĪRI TIEŠĀM IR SKAISTI PUIŠI !!! PRIEKS VIŅUS REDZĒT!!! PRIEKS BIJA REDZĒT MŪSU STALTO NBS KOMANDIERI RAIMONDU GRAUBI!!! PALDIES NBS ORĶESTRIM!!! TIKAI VIENS LŪGUMS cien. JĀNIM GESTEM un pārējiem komentētājiem: kad sāk soļot karavīru vienības, LŪDZU komentējot NOSAUCIET VIENĪBU, KURA TIEŠI SOĻO GAR TELEVĪZIJAS KAMERU, JO TĀ NEZŅA IR JAU 24. GADU NO VIETAS!? NESAPROTU,VAI TAS IR TIK GRŪTI??????DAŽAS NOSAUC, CITAS JAU GABALĀ NENOSAUKTAS… TO VISU TAČU VAR APVIENOT AR FAKTIEM PAR ATTIECĪGO VIENĪBUJEB NĒ???????? TIKAI VIENU GADU BIJA PRIEKS, KAD KOMENTĒJA RAIMONDS BERGMANIS…Ar lielu prieku skatos citu valstu militārās parādes valstij nozīmīgos svētkos – CIK FORŠI KOMENTĒ UN STĀSTA!!!!! Man ĻOTI mīļš cilvēks arī soļoja jau kuros svētkus, redzēju viņu, bet… Nelūdz jau PIRMO REIZI, BET NEKAS LĪDZ ŠIM NAV MAINĪJIES!?…Domāju, ka vienīgai man nav tāda vēlme, jo visi mēs nevaram būt katru gadu RĪGĀ!?

Draugiem Facebook Twitter Google+