×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
24. maijs, 2012
Drukāt

Miljardiera Gintera Saksa mākslas kolekciju izsola par 35 miljoniem mārciņu

sakss

Par 35,6 miljoniem mārciņu (31 miljonu latu) Londonā izsolīta mirušā vācu miljardiera un franču aktrises Bridžitas Bardo bijušā vīra Gintera Saksa mākslas kolekcija.

Visdārgāk izsolīts viens no pēdējiem popārta mākslinieka Endija Vorhola pašportretiem. “Sotheby’s” izsolē tas pārdots par 5,4 miljoniem mārciņu (4,7 miljoniem latu). Popārta mākslinieka Alena Džonsa mēbeļu komplekts sīvā vairāksolītāju cīņā tika pārdots par 4,1 miljonu mārciņu (3,6 miljoniem latu), aptuveni 20 reizes dārgāk, nekā sākotnēji prognozēts.

Mēbeļu komplektā ir galds, krēsls un cepuru pakaramais, kuri veidoti no ādas tērpos ģērbtām manekenēm. Vorhola gleznotais Saksa portrets izsolīts par 1,3 miljoniem mārciņu (1,1 miljonu latu), savukārt mākslinieka 1964. gada darbs “The Kiss (Bela Lugosi)” pārdots par 3,2 miljoniem mārciņu (2,8 miljoniem latu), kas ir līdz šim augstākā cena par Vorhola darbu uz papīra.

Sakss, kurš pagājušogad 78 gadu vecumā izdarīja pašnāvību, 60. gados bija precējies ar Bardo. Viņi apprecējās tikai pēc dažu nedēļu pazīšanās. Vairākas stundas pēc iepazīšanās miljardieris noalgoja helikopteru, kas pārlidoja pār Bardo māju Francijā un nometa simtiem sarkanu rožu. 1972. gadā Sakss savā Hamburgas galerijā sarīkoja Vorhola pirmo lielo izstādi Eiropā. Uz to neieradās daudz pircēju, tāpēc, saudzējot mākslinieka pašlepnumu, miljardieris pats slepus nopirka lielu daļu izstādīto darbu. Sakss izdarīja pašnāvību nošaujoties un atstāja atvadu vēstuli, kurā norādīja, ka nevēlas sadzīvot ar “bezcerīgo slimību A”. Uzskata, ka viņš ar to domājis Alcheimera slimību.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+