×
Mobilā versija
Brīdinājums +21°C
Ritma, Ramona
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
21. decembris, 2016
Drukāt

Miljonāra Haima Kogana atraitnes Ievas cita dzīve (12)

Foto - Anda KrauzeFoto - Anda Krauze

Ir pāri par kuriem gandrīz ik katram ir savs viedoklis. Nenoliedzami tāds bija arī par kādreizējo „Lukoil Baltija R” padomes priekšsēdētāja vietnieku Haimu Kogana un viņa Ieviņa. Viņš bija ne vien 35 gadus vecāks, bet arī krietni īsāks. Žurnālam „Kas Jauns” Ieva toreiz atzina: „Mans vīrieša etalons viņš noteikti nebija. Piesaistīja ar dzīves pieredzi un prātu. Man bija ļoti liels respekts pret viņu, bet neuztvēru viņu kā vīrišķīgu objektu. Vismaz pašā sākumā pavisam noteikti.”

Pirms pieciem gadiem 74 gadu vecumā Haims Kogans šķīrās no dzīves. Neilgi pēc tam žurnālam „Kas Jauns” Ieva atzina, ka zelta būrītī teju 20 gadus nodzīvojušais putniņš tagad apgūst īsto pasauli. „Cilvēkiem par mani bija radies priekšstats – esmu mājsaimniece, kas sēž mājās, ne par ko nedomā, brauc ceļojumos. Agrāk, kad vīrs runāja, es klusēju. Ievēroju uzvedības normas. Tagad vīra draugi smejas: „Ā, tu pat runāt māki?” Zemteksts apmēram tāds – re, viņa arī domā… Daudz ko saprotu arī bez vārdiem. Taču man ir mana dzīve, ko gribu ielikt tādos rāmjos, kādos pati esmu iecerējusi. Salīdzinot ar to dzīvi, kādu veidoju kopā ar vīru, esmu kļuvusi pat par 90 procentiem aktīvāka. Visādā ziņā. Arī agrākā dzīve man ļoti patika. Tagad man patīk, ka pati esmu noteicēja par savu dzīvi.”

Šodien Ieva Kogane (43) žurnālam „Privātā Dzīve” atzīst, ka viņai ir sākusies cita dzīve. No mājsaimnieces ar tekstilapstrādes speciālistes diplomu viņa ir kļuvusi par jurisprudences dienas nodaļas studenti. „Pēc vīra nāves sapratu, ka ļoti maz zinu par savām tiesībām. Agrāk man to arī nevajadzēja zināt, jo neviens neuzdrošinājās pateikt, ka man kaut kas nepienāks vai ka es kaut ko nedrīkstu. Taču tad pati attapos tajā realitātē, kurā katrs, kurš zina, ka no tevis var kaut ko paņemt, to mēģina izdarīt.” Pa šo laiku mēģināts gan iestāstīt, ka remonstrādniekiem adekvāti ir nopelnīt 100 eiro dienā katram, gan bijuši mistiski paziņojumi saistībā ar mantojuma lietām. Šobrīd Ieva Kogane ir ceļā uz bakalaura grādu, ko cer iegūt nākamgad un tad turpināt studijas maģistratūrā.
Pirms nepilniem trim gadiem mājā, ko savulaik apdzīvoja Haims un Ieva, veikti pamatīgi remontdarbi. Tiesa, Ieva atzīst, ka vajadzējis māju pārdot un iegādāties stipri mazāku māju citur, bet sākotnēji emocionāli nav bijusi tam gatava. Viņa pieķeras lietām un varbūt tieši tāpēc brauc jau ar ceturto džipu un brauc ļoti labi, kā pati atzīst – brauc kā dievs un mierīgi varētu piedalīties autorallijos.

Par jaunām attiecībām Ieva nedomā, bet uz jautājumu, kāda varēju būt viņas dzīve, ja nebūtu satikusi Haimu, Ieva „Privātajai Dzīvei” atklāti pasaka: „Es biju pietiekami ambicioza un gribu cerēt, ka kādā jomā es savas ieceres noteikti būtu piepildījusi. Taču negribu teikt, ka būtu gribējusi, kaut mana dzīve būtu izvērtusies citādi. Acīmredzot zemapziņā es ilgojos pēc tādas mājas dzīves un man gribējās būt tādai sievietei, kāda biju. Taču tagad par glaimojošu uzskatu frāzi, ka esmu ambicioza sterva. Tātad – dzīve izdodas!”

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

  1. loti pupiga mantiniece nauda pie sievietes pataisa intresantu

  2. Nekādā gadījumā viņa nebūtu tā,kāda bija kopā ar Koganu.Tak viņa uz to gāja apzināti.Naudas džūksnis ir atstāts,tad kāpēc nestudēt.Viņa ļooti labi māk tēlot visu šo laiku pēc Kogana nāves sērojošo atraitni.Jo Kogans tak ar naudas maku izskoloja mīlošo sievu pieklājības manieres.Vaiiii ciiik viņa ļoti mīlēja viru.Viņa mīlēja bagātību,bet ne vīru.Un tagad jau viņa apzinās ka neviens Kogana vietā ar biezu naudas maku dzīvē neienāks.Tāpēc priekš kam viņai vecis,pliks un nabags.Un pati jau ar nav nekāda Miss.

  3. Izskatās, ka Ieva ir ļoti jauka sieviete! Lai viņai veicas!

  4. Studēju ar Ievu vienā kursā, ļoti laipna un patīkama sieviete liekas 😉 Juridiskās studijas LU nav tas vieglākais ceļš, tomēr ieguvums ir ļoti liels! Lai izdodas!

  5. Necienu sievietes kuras sevi pārdod.

  6. Malacis. Lai bauda dzīvi un neļauj citiem kāpt sev uz galvas.

  7. Laužu runās nevajag klausīties, visiem nekad labs nebūsi. katram sava dzīve jāveido tā, kā pats gribi, neatkarīgi no tā, ko par to kāds teiks. Bieži vien nejauko komentāru rakstītāji ir tie, kas paši neprot dzīvot, bet citiem skauž.

  8. Veiksmi Ievai!:)

  9. Stervām vienmēr veicas…

Draugiem Facebook Twitter Google+