Latvijā
Sabiedrība

Miljonāri Fiļs un Bernis pēc “ABLV Bank” kraha paziņo par labdarību4

Foto: LETA

Pakāpeniski darbību atsācis Ernesta Berņa un Oļega Fiļa labdarības fonds, kas turpmāk būs pazīstams ar nosaukumu “Novum Riga Charitable Foundation”. Fonds turpinās sava priekšteča “ABLV Charitable Foundation” darbus un vairākas no tā programmām, preses paziņojumā informē projektu menedžere Jekaterina Koļesina.

Ņemot vērā notikumus ap “ABLV Bank”, kur tika glabāta lielākā daļa labdarības fonda finanšu līdzekļu, šobrīd “Novum Riga Charitable Foundation” ierobežoti strādājot piecās jomās: “Bērni un ģimene”, “Izglītība”, “Pilsētvide”, “Mecenātu projekti” un “Laikmetīgā māksla”. Fonda uzmanības lokā joprojām būs vājdzirdīgo bērnu programmai, izsniedzot viņiem digitālos dzirdes aparātus, kā arī Zolitūdes traģēdijā cietušo atbalsts. Pakāpeniski, tai skaitā pēc kreditora prasījuma apmierināšanas, fonds paredz uzsākt arī jaunas iniciatīvas sociālajā un kultūras jomā, kā arī turpinās veicināt sakārtotāku pilsētvidi. Paredzams, ka fonda darbība varētu pilnvērtīgi tikt atjaunota 2019. gada otrajā pusē.

“Vienpadsmit gadu laikā fonds ir atbalstījis jau vairāk nekā 350 projektus, dažādiem mērķiem ziedojot gandrīz 5 miljonus eiro. Notikumi ar banku bija nežēlīgi, nebija mūsu spēkos tos ietekmēt, taču tas nemazina cilvēku vajadzības,” saka viens no fonda līdzdibinātājiem Ernests Bernis.

Nosaukumu “Novum Riga Charitable Foundation” mantojis no “ABLV Charitable Foundation” vērienīgākās programmas “Jaunā Rīga”, kuras ietvaros abi mecenāti paredzēja pilsētvides projektu attīstību, tai skaitā kopā ar Borisa un Ināras Teterevu fondu Latvijas Laikmetīgā mākslas muzeja celtniecību. Šobrīd panākta vienošanās par muzeja būvprojekta pabeigšanu, kurā papildu tiks ieguldīts 1 miljons eiro.

LA.lv