×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.8°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
24. janvāris, 2018
Drukāt

Miljonārs gribējis ieviest ko jaunu. Māju – kuģi aizvākšot pa jūru ar velkoņiem (12)

Foto - Dainis Ģelzis/"Kursas laiks"Foto - Dainis Ģelzis/"Kursas laiks"

Uzņēmējs Argods Lūsiņš būvē māju uz peldošiem pamatiem, jo vēlējies Latvijā ieviest ko jaunu, par miljonāra teikto vēsta Latvijas Televīzijas “Panorāma”. Tā ir pirmā reize, kad īpašnieks sniedz kādus komentāru par sašutumu vētru izraisījušo māju jūras krastā, kas tur jau stāv vairākus gadus, bet atzīta par peldošu konstrukciju.

Tikšanās ar uzņēmēju A. Lūsiņu Latvijas Televīzijai nebija sarunāta, jo centieni to izdarīt bija cietuši neveiksmi, tomēr televīzija satiek viņu, negaidīti ierodoties birojā un pieklauvējot pie uzņēmēja kabineta durvīm. Kameras priekšā viņš atsakās runāt, bet aci pret aci ar žurnālisti tiekas.

Viņš publiski runāšot, “kad visa patiesība būs noskaidrota”.

Uzņēmējs apgalvo, ka būvi no Pāvilostas aizvāks ar velkoņiem pa jūru. Vieta jau esot zināma, bet, kad tas notiks, viņš neprecizēja. Mājas uz pontoniem viņš sācis būvēt, jo gribējis ieviest Latvijā ko jaunu, bet daudz iespēju kur šādu būvniecību izvērst neesot.

Plaši iespējamos būvniecības pārkāpumus tik tuvu jūrai viņš nekomentēja, vien izteicās, ka mērnieku un zemesdienesta dati  mēdzot atšķirties.

Argods Lūsiņš Foto - LETAArgods Lūsiņš Foto - LETA

Māja – kuģis ir viens no apspriestākajiem tematiem sabiedrībā, ko aktualizēja vietējā Kurzemes prese, kas rakstīja, ka “dažus metrus no jūras uzbūvē māju un tiesā apgalvo, ka tas ir kuģis”.  Noteicošie tiesā bijuši dokumenti, ka tas ir peldlīdzeklis un tādēļ var tikt novietots netālu no jūras. Tomēr pontons un režģi, kas saskatāmi Latvijas Jūras administrācijas un Valsts vides dienesta fotoattēlos, krasi atšķiras no stiklotās ēkas, secināja mediji.

2013.gada februārī tika taisīts spriedums administratīvā pārkāpuma lietā, kurā SIA “Alco”  sauca pie administratīvās atbildības, ka savā īpašumā “Oļi” Pāvilostas novada Sakas pagasta Ulmalē aptuveni desmit metrus no stāvkrasta malas bija novietojusi “metāla režģu un pontonu konstrukciju”.

Pēc milzīgās rezonanses tiesnese skaidroja, ka tiesa nekad nav vērtējusi, vai pabeigtā ēka ir vai nav kuģis, bet gan tiesa vērtēja, vai konkrētajā vietā drīkstēja notikt kuģa būvniecība.

Kā liecina “Firmas.lv” informācija, degvielas tirgotāja “Alco” īpašnieks ir Argods Lūsiņš. “Dienas Biznesa” apkopotajā 100 Latvijas bagātāko cilvēku sarakstā viņš pērn ierindojās 9.vietā ar 43 miljoniem eiro.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. ka palaidis jura ta aizies pa burbuli tie pontoni to svaru netures labakaja gadijuma tie lielie stikli juras vilnos izbirs un buda izjuks

 2. Izlūkgājiens ar kauju(razvedka bojem) vai izdosies apiet likumus.
  Tiesas tādā pašā stilā naudīgajiem “vērtē” valsts nozagšanu,
  sak ‘, nav no svara cik un kur nozaga, bet kurā kabatā iebāzi
  (žaketes vai bikšu) :))) :)))

 3. Izlūkgājiens ar kauju(razvedka bojem) vai izdosies apiet likumus.
  Tiesas tādā pašā stilā naudīgajiem “vērtē” valsts nozagšanu,
  sak ‘, nav no svara cik un kur nozaga, bet kurā kabatā iebāzi
  (žaketes vai bikšu) :))) :)))

 4. Malacis! Vismaz parādīja , cik lielā bezdarbībā slīkst mūsu būvuzraugu, juristu, vietvaru darboņi un cik stulbi viņi ir – nespēj atšķirt ēku no kuģa.

 5. Ha-ha-ha-ha-ha! Miljonārs ArGODS Lūsiņš gribēja ieviest kaut ko jaunu – proti, kā izvairīties no nekustāmā īpašuma nodokļiem!!! Latvju ģēnijs, Dullais Dauka – uzbūvēja sev kuģmāju, ar ko doties jūrjā un palūkoties, kas aiz apvāršņa notiek…

 6. Brīnums vēl ka propelerus nesola piemontēt, un pārviedot par gaisa kuģi – sabiedrībai kaitīgs klauns ar vienvārdsakot

 7. Šito nelegālo krāmu ir jāaizvāc valdībai, piesūtot Ārpusgodam Lūsiņam rēķinu. Mūsu kāpas un liedagu nedrīkst sacūkot vēl vairāk.

Draugiem Facebook Twitter Google+