Latvijā
Novados

Miljonārs nesaņem atļauju aizvest māju-kuģi pa jūru5

Pāvilostas novada Sakas pagastā pašā jūras krastā tiek būvēta atpūtas māja – “kuģis”, būvniecības process fiksēts 2015.gada pavasarī. Foto – LETA

Miljonārs Argods Lūsiņš nav saņēmis atļauju pārvest savu māju-kuģi pa jūru uz citu vietu, atsaucoties uz Latvijas Jūras administrāciju (LJA), raksta portāls “liepajniekiem.lv”.

Atļauja atteikta, jo LJA nav droša par kuģa-mājas peldspēju – ka tas turēsies virs ūdens.

“Īpašnieks to sauc par debarkaderu, bet objekts nav šādi piereģistrēts. Mums nav reālu iespēju un arī tiesību pateikt, ka tas var peldēt pa jūru vai tikt vilkts vai stumts pie kāda konkrēta viļņu augstuma. Ja tas būtu būvēts LJA uzraudzībā, mēs zinātu, piemēram, kāds metāls izmantots konstrukcijās, kas tur objektu uz ūdens,” skaidro administrācijas pārstāve.

Portāls iepriekš vēstīja, ka februārī vietējā pašvaldība saņēma iesniegumu saskaņošanai par laivas turēšanu tauvas joslā.

Saistītie raksti

Netālu no Pāvilostas miljonāra Argoda Lūsiņa uzņēmums jūras malā ir uzslējis “māju-kuģi”. Lai arī ēku celtniecība šajā vietā nav atļauta, māju atgādinošā konstrukcija tur ir tapusi, jo ir nodēvēta par būvniecības stadijā esošu pontonu peldlīdzekli. Īpašnieks ir solījis konstrukciju nolaist ūdenī, tomēr vairāku gadu garumā tas nav ticis izdarīts. Pēdējais minētais termiņš bija līdz šā gada jūlijam.

Māja-kuģis izraisīja lielu rezonansi sabiedrībā kā būvniecība kāpu zonā. Situācijas skaidrošanā iesaistījās virkne valsts un pašvaldības institūciju.

LA.lv