Miljone met, Jip-Čaka piespēlē, Latvija uzvar lielo Ķīnu 0

Latvijas dāmu hokeja izlases uzbrucēja Līga Miljone trešdien guva divus vārtus noslēdzošajā spēles trešdaļā, nodrošinot Latvijas valstsvienībai uzvaru Itālijā notiekošā pasaules čempionāta (PČ) pirmās divīzijas B grupas trešās kārtas spēlē pret Ķīnas izlasi.

8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu

Latvijas izlase svinēja uzvaru ar rezultātu 2:1 (0:0, 0:1, 2:0), tiekot pie otrā panākuma trīs mačos, kamēr Ķīnas izlasei šis bija pirmais zaudējums turnīrā.

Spēles pirmajos divos periods liels pārsvars bija Ķīnai, kas 40 minūšu laikā pa vārtiem meta 27 reizes, kamēr Latvija izdarīja vien septiņus metienus. Rezultātu otrā perioda pirmajā minūtē atklāja Jue Hou. Tomēr trešajā periodā Latvijai izdevās veiksmīga atspēlēšanās, Miljonei divas reizes izmantojot skaitlisko vairākumu, abos vārtu guvumos ar rezultatīvu piespēli izceļoties Kanādā dzimušajai latviešu izcelsmes hokejistei Kristai Jip-Čakai.

Neizšķirtu Miljone panāca 45.minūtē, bet uzvaras vārtus iemeta cīņas 54.minūtē. Atlikušajā laikā Ķīna vēl paguva nomainīt vārtsardzi pret sesto laukuma spēlētāju, taču Latvijas hokejistes minimālo pārsvaru nosargāja.

Teicama uzvarētāju vārtos bija Kristiāna Apsīte, kura atvairīja 29 no 30 pretinieču metieniem.

Vēl trešdien turnīrā Kazahstāna tiksies ar Poliju, bet Itālija mērosies spēkiem ar Dienvidkoreju.

Latvijas izlase turnīru sāka svētdien ar zaudējumu 1:5 Itālijai, bet pirmdien ar 2:1 uzveica Poliju. Savukārt Ķīna vispirms ar 4:0 pārspēja Polijas izlasi, bet pēc tam ar 2:1 pieveica Dienvidkoreju.

Kopvērtējumā pa sešiem punktiem ir Itālijai, Latvijai un Ķīnai, taču mājinieces ir aizvadījušas divus mačus. Vēl divi punkti ir Dienvidkorejai, viens Kazahstānai, kamēr Polija pagaidām pie punktiem nav tikusi.

Turnīra turpinājumā Latvijas valstsvienība ceturtdien mērosies spēkiem ar Dienvidkoreju, bet dalību turnīrā noslēgs 14.aprīlī ar maču pret Kazahstānu.

Tikai grupas uzvarētāja izcīnīs ceļazīmi uz augstāku grupu, bet vājākā vienība nokritīs zemāk.