×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.3°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
13. februāris, 2018
Drukāt

Miljoniem cilvēku Vācijā piedalās karnevāla parādēs (2)

Foto - AP/LETAFoto - AP/LETA

Karnevāla gājiens Diseldorfā.

Vācijas rietumos miljoniem cilvēku vakar piedalījās tradicionālajās karnevāla parādēs, kurās aplūkojami krāšņi kostīmi un skatītājiem tiek dāļāti saldumi un ziedi.

Karnevāla platformas nereti rotā arī neglaimojošas politiķu lelles, parādes dalībniekiem pasmejoties par cilvēkiem, kas atrodas pie varas. Ķelnē, Diseldorfā un Maincā krāšņās parādes tradicionāli piesaista lielus cilvēku pūļus – gan vietējos iedzīvotājus, gan tūristus. Reģionā vakar bija slēgtas skolas, lai arī bērni varētu piedalīties karnevāla izklaidēs. Ķelnē parādes dalībnieki izdalīs skatītājiem 700 000 šokolādes batoniņu un 300 000 ziedu buķešu. Tadicionālā karnevālu sezona Vācijā sākās pagājušajā nedēļā un ilgs līdz Pelnu trešdienai, kas šogad iekrīt 14. februārī un iezīmē Lieldienu gavēņa sākumu. Karnevāli notiek galvenokārt tajās Vācijas daļās, kur izplatīta katoļticība. Šajos reģionos tā ir gadsimtiem sena tradīcija, ko cilvēki turpina kopt katru gadu. Protestantu reģionos Vācijas ziemeļos un austrumos šādi karnevāli nav plaši izplatīti.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. 10 balles kurš uztaisīja zirnekli ar merkeles galvu, 100% patiesība, neapskaužu viņu kad pienāks sprāgšanas brīdid demoni viņu saposīs miljons gabaliņos.

Draugiem Facebook Twitter Google+