×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
26. marts, 2014
Drukāt

Šodien “Latvijas Avīzei” 5000. numurs (2)

Gata Šļūkas zīmējumsGata Šļūkas zīmējums

Pērn, kad atzīmējām “Latvijas Avīzes” (sākotnēji “Lauku Avīze”) jubileju, lēsām un kalkulējām, ka kopš tiem laikiem pa visiem šiem gadiem uzņēmumā strādājuši ap 1100 cilvēku. Tie visi nebija tikai rakstošie žurnālisti, bet, protams, visi tādā vai citādā veidā bija un ir iesaistīti procesā, lai varētu iznākt avīze. Un ne tikai avīze, jo no sākotnējā projekta, kad 1988. gada janvārī sāka iznākt iknedēļas avīze, pamazām izauga liels uzņēmums, kas izdod arī vairākus žurnālus un grāmatas.

5000 numuru – tas ir daudz vai maz? Salīdzinājumā ar kādiem pasaulē pazīstamiem izdevumiem, kas varbūt iznāk jau 100 gadu, tas nav daudz. Taču no latviešu avīzēm tik lielu skaitu retā esot piedzīvojusi, tā mums atzīst bibliotekāri. Tātad mums ir pamats lepoties. Un mēs lepojamies arī ar to, ka mūsu avīze joprojām ir visvairāk abonētā no dienas avīzēm Latvijā. Par to īpaši jāpriecājas laikā, kad informācijas iegūšanai cilvēki arvien vairāk izvēlas internetu.

5000 numuru – tas ir 20 – 30 reižu vairāk lappušu, cik kopā nodrukāts šajos nu jau 26 gados. Tas ir vēl vismaz piecreiz vairāk virsrakstu. Miljoniem vārdu. Un pavisam kopā ap miljards burtu. No šiem burtiem, vārdiem rakstus radījuši žurnālisti. Attēlus fotografējuši fotogrāfi. Karikatūras uzzīmējuši karikatūristi. Rakstus rediģējuši redaktori. Kļūdas labojuši korektori. Reklāmas sagādājuši reklāmas nodaļas darbinieki. Lappuses maketējuši maketētāji. Avīzes lappuses drukāšanu uzraudzījuši tipogrāfi. Avīzi pie lasītājiem nogādājuši pastnieki, avīžu tirgotāji. Bibliotēkas arhīvos avīzi iesējuši un uzglabājuši bibliogrāfi. Kā šis process noticis, lai avīze jau 5000. reizi nonāktu pie mūsu lasītājiem, mēģinājām parādīt dažās bildēs un stāstos no redakcijas un avīzes tapšanas darbadienas.

“LA” skaitļos 


Pirmais numurs. “Lauku Avīze” 1988. gada 9. janvārī. Nedēļas laikraksts uz 16 lappusēm. Metiens 67 400 eksemplāru. Redaktors Voldemārs Krustiņš. Cena 6 kapeikas

Lielākā tirāža vēsturē. 1990. gada sākumā – 316 625 abonenti

Nosaukuma maiņa. 2003. gada 1. decembrī sāk iznākt kā dienas avīze ar nosaukumu “Latvijas Avīze”

“LA” šodien. Iznāk piecas reizes nedēļā . Tirāža 21 000 – 22 000. Viena numura vidējā auditorija – 84 000 lasītāju, pēdējo sešu numuru vidējā auditorija – 149 000 lasītāju. Mājas lapai la.lv 152 124 unikālo lietotāju mēnesī.

Drukājam


“Latvijas Avīzi” iespiež SIA “Poligrāfijas grupa Mūkusala” tipogrāfijā. Viena “LA” numura drukai tiek izlietots apmēram 1200 kg avīžu papīra. Viena numura tirāžu nodrukā apmēram pusstundas laikā. Ap pulksten desmitiem vakarā tipogrāfija ved pirmos nodrukātos eksemplārus uzņēmumam “Preses Serviss”, no plkst. 1.15 līdz 2.30 uzņēmumam “Latvijas Pasts” tiek nogādāti sašķiroti laikraksti, lai tālāk vestu uz rajonu sadales centriem Latvijā. Attēlā: maiņas vecākais Edijs Druva (no labās) un iespiedlīnijas operators Raitis Circens izvērtē laikraksta drukas kvalitāti.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Apsveicu! 🙂

  2. Sirsnīgi sveicu lielajā jubilejā! 🙂

Draugiem Facebook Twitter Google+