×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.7°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
12. jūnijs, 2012
Drukāt

Miljoniem ziemeļkorejiešu cieš pārtikas trūkumu

Miljoniem ziemeļkorejiešu cieš no hroniska pārtikas trūkuma, turklāt situāciju ievērojami pasliktina neapmierinošā veselības aprūpes sistēma, secināts ANO ziņojumā.

No komunistiskās valsts pārtikas sadales sistēmas ir atkarīgi aptuveni 16 miljoni ziemeļkorejiešu jeb divas trešdaļas iedzīvotāju. Savukārt katrs trešais bērns vecumā līdz pieciem gadiem nepietiekamā uztura dēļ ir pārāk īss savam vecumam. Veselības aprūpes sistēma strādā nepamierinoši, un tās darbu apgrūtina gan biežie elektroenerģijas piegādes pārtraukumi, gan fakts, ka pieejami tikai nedaudz zem 30 procenti no nepieciešamajiem medikamentiem.

Ziemeļkoreja ir vienīgā valsts Āzijas un Klusā okeāna reģionā, kurai neizdosies sasniegt ANO Tūkstošgades attīstības mērķus attiecībā uz bērnu mirstības samazināšanu, māšu veselības uzlabošanu un slimību izplatības apkarošanu. Turklāt ievērojamu apdraudējumu cilvēku dzīvībām Ziemeļkorejā rada dabas katastrofu un zemes nogruvumu risks. ANO aģentūrām šogad Ziemeļkorejā ieplānotajiem palīdzības pasākumiem kopumā nepieciešami 198 miljoni dolāru (110,08 miljoni latu), taču līdz maijam bija saziedoti vien nepilni 40 procenti no šīs summas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+