×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Sestdiena, 18. augusts, 2018
13. jūlijs, 2017
Drukāt

Miljons dolāru par matemātikas uzdevumu: Latviete iztamborē formulas (5)

1. Miljons dolāru par matemātikas uzdevumu

1no5
pizap.com14999619541401

Cilvēces vēsturē vairākas reizes bijuši brīži, kad licies – viss ir atklāts un izpētīts. Viens no tādiem bija 19. un 20. gadsimta mijā, kad likās, ka fizikā vairs nav ko darīt, ka palikuši vien nenozīmīgi “sīkumi”. Pagāja daži gadi, un Alberta Einšteina relativitātes teorija apgrieza pasauli kājām gaisā. Izrādījās, ka kustībā esošs pulkstenis rit lēnāk! Tagad mēs saprotam, ka patiesībā par Visuma uzbūvi zinām pavisam maz, ka pastāv mīklas, par kurām vēl labākajā gadījumā tikai nojaušam. Visai strīdīgā padomju laiku filozofiskā mācība “dialektiskais materiālisms” apgalvo, ka “izziņas process ir bezgalīgs”, un šai ziņā tai var piekrist. Proti, kamēr vien pastāvēs cilvēce, tai pavērsies aizvien jauni, vēl neizpētīti horizonti.

Daudzas neizprastas parādības meklējamas nevis kosmosa tālēs vai atoma kodolā, bet gan tepat blakām, burtiski mūsu acu priekšā. Viens piemērs: lod-
veida zibens, kuru dažam lasītājam varbūt būs laimējies redzēt. Cik var noprast, tā ir stabila, ilglaicīga plazmas veida struktūra, kaut kas līdzīgs “šķidram zibenim”. Tomēr, neskatoties uz visiem mēģinājumiem, zinātniekiem līdz šim nav izdevies iegūt lodveida zibeni laboratorijas apstākļos vai izstrādāt šīs parādības teorētisku modeli. Likmes patiesībā ir ļoti augstas, jo lodveida zibens problēmas atrisinājums varētu pavērt ceļu uz vadāmās kodoltermiskās reakcijas realizāciju.

 1. Miljons dolāru par matemātikas uzdevumu
 2. Neizpētītā matemātika
 3. Tūkstošgades uzdevumi
 4. Miljons nav vajadzīgs!
 5. Latviete iztamborē formulas

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. relativitātes teorija – gadsimta lielākais smadzeņu pūderēšanas piemērs.
  Ja cilvēki būtu apguvuši vismaz elementāro loģiku, tad saskatītu, ka tā ir manipulācija ar kurioziem secinājumiem.
  Vienkāršākais piemērs:
  ja, ejot pa ceļu, pagriezīsi galvu uz kreiso plecu – ceļmalas peizāža pārvietosies no labās acs skatu laukuma uz kreisās acs skatu laukuma pusi,
  bet,
  ja, turpinot pārvietoties TAJĀ PAŠĀ VIRZIENĀ, pagriezīsi galvu uz labo plecu – ceļmalas peizāža pārvietosies no kreisās acs skatu laukuma uz labās acs skatu laukuma pusi.
  Jautājums: kā šāds novērojumu fenomens ietekmē noietā ceļa garumu, iešanas ātrumu, vai virzienu pie aprēķiniem ?
  .
  Tādus paradoksālus secinājumus izdara “Dienas” Zirnis, nepretendējot uz teorijas atklājēja lauriem. ??

Draugiem Facebook Twitter Google+