×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.1°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
1. marts, 2016
Drukāt

Miljons eiro par iespēju apskatīt deputātus (6)

Foto LETAFoto LETA

Saeima nupat izsludinājusi divus konkursus par tehnisko aprīkojumu trīs zālēm jaunajā, rekonstruētajā parlamenta ēkā Jēkaba ielā 6/8. Telpas tiks izmantotas komisiju sēdēm, kuras saskaņā ar Saeimas Kārtības rulli jāieraksta audio formātā. Tāpat tur plānotas dažādas konferences, kam nepieciešama apskaņošanas iekārta, sinhronā tulkošana, kā arī video translācija gan Saeimas lokālajā TV tīklā, gan interneta tiešraidē. “Jaunās ēkas aprīkošana ar konferenču sistēmu un video tehniku ir solis parlamenta attīstības virzienā,” man paskaidroja Saeimas preses dienestā. Šis solis gan nebūs no lētajiem – TV aprīkojuma papildināšanai paredzēti 450 000 eiro, bet konferenču sistēmai – 530 000 eiro. Saeimā jau tagad ir telpas (piemēram, Sēžu zāle un Sarkanā zāle) , kas aprīkotas gan ar video, gan audio aparatūru, bet tās esot pārāk noslogotas un atsevišķos gadījumos “pārāk šauras”. Tādēļ līdzīgu tehniku paredzēts uzstādīt arī jaunajā mājā, kur paredzētas trīs konferenču telpas ar vietām 130, 95 un 60 dalībniekiem.

Šis nav pirmais parlamenta mēģinājums izsludināt konkursu par jaunās ēkas tehnisko aprīkojumu. Iepriekšējais iepirkums pagājušā gada oktobrī tika pārtraukts, jo Saeimas Prezidija locekļiem radās šaubas “par iepirkumu komisijas izvēlētās norēķinu kārtības atbilstību labas pārvaldības principiem”. Vienkārši runājot, Saeimas vadībai nepatika, ka par iepirkumu plānota 100% priekšapmaksa. Prezidija locekļi arī pauda neapmierinātību, ka atbildīgie darbinieki viņus nav informējuši par tehniskā aprīkojuma iepirkumu. Bažas esot radījuši arī atsevišķi līgumprojekta nosacījumi, piemēram, īsais tehnikai paredzētais garantijas laiks un tā noteikšanas kārtība. Saeimas Prezidijs toreiz uzdeva Saeimas administrācijas ģenerālsekretārei Karinai Pētersonei darīt visu nepieciešamo, lai tiktu pārtrauktas abas iesāktās iepirkumu procedūras.

Pret tēriņu apjomu acīmredzot Saeimā nevienam nebija iebildumu, jo nupat izsludinātajā atkārtotajā konkursā šim nolūkam paredzēta par 60 000 eiro lielāka summa. Tas tiek skaidrots ar to, ka jaunajā iepirkumā paredzēta Saeimas konferenču sistēmas uzturēšana un tehniskais atbalsts divu gadu garumā, kā arī precizētas tehniskās specifikācijas prasības. Nepieciešamo iekārtu apjoms jaunajos iepirkumos palicis nemainīgs. Abi iepirkumi paredz arī iekārtu uzstādīšanu, garantijas servisu un apkalpošanu, kā arī 24 mēnešu tehnisko atbalstu.

Saeimas Preses dienestā uzsvēra, ka tehnika, ko plānots iegādāties, neesot augstākās klases. Piemēram, iepirkumā prasītās kameras esot “budžeta klases aparatūra”, bet gana funkcionālas un kompaktas, lai labi iederētos telpas interjerā. Saeimas pārstāvji cer, ka iegādāto aprīkojumu varēs izmantot vismaz 10 gadus. Paredzamā iepirkuma cena (980 000 eiro) aprēķināta, par pamatu ņemot publiski pieejamo informāciju par iekārtu cenām mazumtirdzniecībā. Taču netiek izslēgts, ka oficiālie ražotāju izplatītāji preces varēs piedāvāt arī par zemāku cenu.

Kā atzina vairāki manis aptaujātie tehnikas eksperti – iztērēt miljons eiro audio un video aparatūrai nemaz nebūtu pārāk sarežģīti, jo mūsdienās pieejama ļoti smalka un kvalitatīva profesionālā tehnika, kas nav lēta. Taču nodrošināt tiešraides no konferencēm, apskaņošanu un sanāksmju audio ierakstus gan varot par krietni mazākām summām. “Atkarīgs, kāda līmeņa iekārtas klients izvēlas. Lai spriestu, cik pamatota šajā gadījumā ir cena, būtu jāredz konkrēta tehniskā specifikācija. Taču tīri provizoriski trīs zālēm jūsu minēto aprīkojumu varētu uzstādīt arī par 500 000 eiro,” telefonsarunā atzina kāda multimediju tehnisko risinājumu uzņēmuma pārstāvis.

Saeima pēdējā laikā īpaši neknapinās, kad runa ir par iepirkumiem. Pērn par nepilniem 200 000 tika iegādātas dažādas drošības sistēmas. Piemēram, elektroniskā ieejas sistēma jeb turniketi izmaksāja vairākus desmitus tūkstošus eiro, kamēr Valsts kanceleja, uzstādot turniketus pie Ministru kabineta ēkas ieejām, iekļāvusies 5000 eiro tāmē. Turklāt liela daļa iepirkto drošības ierīču (skeneri, metāla detektori) vēl nemaz nav uzstādīti, bet krāj putekļus parlamenta pagrabos.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Pilnīgi pietiktu ar 50 liekeziem….Nebutu nepieciesams ari dargais aprikojums….SAMAZINAT ALKATİGO LİEKEZU SKAİTU VİSMAZ UZ PUSİ…..

 2. man liekas, ka bezkaunība un alkatība jau ir sasniegusi kritisko robežu. Cilvēki sitās vai nost lai pierakstītos uz medicīniskiem izmeklējumiem, tāpēc, ka kaut kādas kvotas ierobežotas, naudas neopietiek pat pusgadam, bet Saemas izklaidēm un deputātu algām, ar katru dienu tēriņi pieaug un visam pietiek. Vai šī BURŽUĀZIJA, tik tiešām grib panākt vēl vienu MAIDANU latviešu gaumē???

 3. Kartējo reizi mētājas ar naudu!
  Skumji!
  Piedāvājuma gala lēmuma izskatītājiem vajadzētu likt atbildēt ar savu personīgo mantu, ja gadījumā ieprikums būtu izdarīts neapdomīgi. Tad varbūt beidzot beigtos šī naudas izšķērdēšana.

 4. Varbūt tos % piebremzēs? Tas ir tas pats, kas jau pasūtīt Rolls-Royce, un katram – Saeimas tēriņu murgs…

 5. Mērkaķu dārzā cik ir jāmaksā par ieejas biļeti ??

  • tas nav mērkaķu , bet noziedznieku dārzs, kuri sūc pēdējās asinis no tautas dzīslām. Tikai tribunāls varbūt palīdzētu.

Draugiem Facebook Twitter Google+