Pasaulē
Eiropa

Miljons eiro par informāciju, kas ļautu notvert žurnālistes slepkavas 16

Žurnāliste un blogere Dafne Karuana-Galicija, REUTERS/LETA

Maltas valdība sestdien izsludināja viena miljona eiro atlīdzību par informāciju, kas dotu iespēju atrast šonedēļ nogalinātās pētnieciskās žurnālistes Dafnes Karuanas-Galicias slepkavas.

“Valdība ir pilnībā apņēmusies atklāt Dafnes Karuanas-Galicias slepkavību un saukt vainīgos pie atbildības,” uzsvērts valdības paziņojumā.

53 gadus vecā žurnāliste, kura atspoguļoja tā dēvēto Panamas dokumentu skandālu un citas delikātas tēmas, tika nogalināta pirmdien automašīnas sprādzienā netālu no savas mājas.

Pieprasot saukt pie atbildības slepkavas, simtiem cilvēku otrdien sapulcējās pie galvenā tiesas nama galvaspilsētā Valletā.

Karuanas-Galicias dēls pēc mātes nāves pārmeta Maltas valdībai, ka tās vadībā valstī uzplaukusi “nesodāmības kultūra”. “Mana māte tika noslepkavota, jo nostājās starp likuma varu un tiem, kas mēģināja to pārkāpt,” sociālajā tīklā “Facebook” paziņoja žurnālistes dēls Metjū Karuana-Galicia.

Karuana-Galicia atspoguļoja tā dēvēto Panamas dokumentu skandālu, kurā bija iejaukti arī divi Maltas valdības ministri, un kas galu galā noveda pie parlamenta pirmstermiņa vēlēšanām jūnijā.

Eiropas Savienības prezidējošās valsts Igaunijas Eiropas lietu ministra vietnieks Mati Māzikass nodēvēja šo slepkavību par “nepieņemamu uzbrukumu vārda brīvībai un demokrātijai”.

“Vainīgie ir jāsauc pie atbildības,” viņš uzsvēra.

Arī Eiropas Komisija pauda šoku par Karuanas-Galicias nāvi, norādot, ka tas, acīmredzot, bijis mērķtiecīgs uzbrukums.

Organizācijas, kas pārstāv žurnālistus, tostarp Starptautiskā Žurnālistu federācija un Eiropas Žurnālistu federācija pieprasījušas rūpīgu izmeklēšanu šajā lietā, norādot, ka tas bijis nepārprotams uzbrukums preses brīvībai.

LA.lv