×
Mobilā versija
+12°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
7. marts, 2016
Drukāt

Egils Līcītis: Miljons eiro par saplēsto krūzi (14)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Es seriālus neskatos. Tie ķinīši nejūtelīgiem cilvēkiem par smagu, blāķīgu un laika nosišana. Bet zinu, ka iemīļotajās likteņdrāmās īstā dzīve atdarināta tik pilnmiesīgi, ka TV skatītājas nespēj atraut redzokļus no ekrāna, neuzdrošinās aizslīdēt līdz ledskapim pēc aizkostas krēmšnites, jo filma ir aizraujošāka par kūku. Asarainākajos gabalos acis aizvien ir slapjas, strinkšķ smalkās dvēselīgās stīgas par sievieša cilvēku grūto sabendēto mūžu, kad tās spiestas ielaisties bīstamos sakaros, krītot par jaunas gaļas laupījumu miesas­kārīgiem tēvaiņiem.

Tomēr viņnedēļ sirmgalvji zvanīja pa karsto telefonu nudien sadeguši. Egil, šausmas, kas notiek Latvijas televīzijas “Saplēstajā krūzē”! Atsauksmēs vilnīja stipro Kajēnas piparu aroma notis, kā vecīši būtu applaucēti ar seksfilmu! Artikulētos vārdos neizsakāmais sašutums vedināja domāt, ka reklamētajā kases grāvējā kultūrvēsturiskais materiāls sabojāts, miljons nodokļmaksātāju eiro nosviests zemē, tāpat kā otru miljonu Beltes kompānija iztērējusi, iepērkoties ar žurnāla “Ir” ražotiem bulvārpreses humora raidījumiem.

Pensionāri bieži sanīstas ar LTV, kad varmācības un guļamistabas ainu pasniegšanu nedozē gaumes robežās. Saskaņā ar vecļaužu liecībām “Saplēstajā krūzē” varoņi “pa gultu vien vārtās” un ir ar slepkavnieciskiem nolūkiem. Inčīgi! Novācu glūnīgus nepilngadīgos, lai nemaisās lielajiem pa kājām, sēdos skatīties “Krūzes” 4. cēlienu, vai tiešām uztaisījuši vanckaru. Pozitīvi, ka seriālos vēstījums reti kad rit lineāri. Mezglos sapiņķerēto mīlas trīsstūru mistērijām var piesaistīties no jebkuras vietas. Arī recenzija par mūsu sakņu izrakņāšanu, rakstnieka Dziļuma mantojuma izpostīšanu mani nebiedēja. Mūslaiku operās to, kas noticis Kleopatras Senajā Ēģiptē, režija darbībā pārceļ uz centrālā dzelzceļa staciju vai lunaparku, un, atiet, klapītes meitēn – dubls divi! Vien likās dīvaini, ka LTV seriālu piedāvā mutes kopšanas līdzeklis. Saderīgi ar pensionāru iezīmētām sižeta līnijām, piegādātājiem vajadzēja būt “Dormeo” matračiem un iedegt XXL kategorijas melno punktiņu, ja lindraki plīvo tik augstu, ka kūsim pazib zelta spalviņas.

Nevelku krustu pāri, nepiekrītu tautas balss iznīcinošai kritikai. Dokumentālkino rāda pagājušās dienas, kad pusdienoja no servīzes traukiem, mazgājās mutes bļodā pie akas un papirosus glabāja etvijā. Varbūt seriāla griesti ir pazemu, salīdzinot ar drāmām, kur pretenzija uz poētismu un gleznām lauku ainavām izpaudās vairāk. “Saplēstās krūzes” operatori nelutina ar krāšņiem ārskatiem, jo nedrīkst aizrauties un palaist garām pavērsienu režģoti austā attiecību tīklā. Ārpasaulē nenotiek nekas, jo melodrāmas noteikumos otrām pusītēm jāmeklējas, kamēr svinēs kāzas “pa smuko un baltā kleitā”, lai arī brūtgānam dzīvības koks stāvu gaisā uzturams ar deviņvīru spēka zāļu tējiņu. Pretēji Saeimā pieņemtai doktrīnai filmā loģiskās ir sievietes, kura puspagastam brūte, kura ar slēptāku kaisli, bet garām nelaidīs nevienas bikses. Vīrieši attēloti kā emocionāls vājais dzimums, ļūļāki, kam dzīslās tek rūgušpiens. Inscenējumā vieglas uzvedības sievieši mēģina tikt pie sirdsdraugiem, kam citreiz gribas lakstoties, citreiz skriet uz krogu uzspēlēt zolīti vai ieštaukāt vienam otru. Tā tai dzīvē iet. Un mūspašu latviešu aktierīši nospēlē feinu gabalu par mīlestību.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. Es arī esmu pensionāre, bet man patika. Nu cik ilgi varam zelēt to padomju varas iedzīto dubultmorāli – pie mums seksa nav. Nelaimīgie vecīši, kas bez tiem priekiem nodzīvojuši

 2. Kā galvenā varone var izskatīties vecāka par savu tēvu ????? Te Zemgalē neviens to nesaprot un nevar izskaidrot !!!!Laikam taisīts komikss ??????!!!!!!!! Lūdzu atbildiet !!!!!!!

 3. Līcīš gaumē.

 4. Taa sapleestaa kruuze jau taads lubikis vien ir… Bet Liiciitis ir mans kulta zhurnaalists! Cepuri nost!

 5. Man jau gan vislabāk patika kadri, ka Latvijas armija karavīrs 30-tajos gados pārnāk no karadienesta krievu zaldātu gimnastjorkā un vesčmešoku plecos. Vai tiešām šī putrojuma veidotāji nevarēja ieiet vismaz kara muzejā, paskatīties, kāds bija Latvijas armijas ietērps?

 6. varoņi tur skraida kā driģenes sarijušies vai arī, precīzāk sakot, kā, uz darbu steidzoties, cerot panākt tramvaju vai trolejbusu. Esmu pārliecināta, ka Dziļuma varoņi dzīvoja laikā, kad šādas pariktes laukos nebija un visi vadīja mierīgu dzīvi, nekur nesteidzoties. To filmas veidotājiem derētu atcerēties!

 7. Vienkārši Marija Atbildēt

  O čom reč?

 8. Līcītis melš niekus,- acīmredzot vīrels cer saņemt 65 € par šo pļāpūdens laistīšanu. Ir nozagta nauda, tas ir primārais un tagad jānoskaidro vainīgie.Visi vainīgie.

 9. Dažs dusmojas,ka viņam nepakļaujas Līcīša rakstu komentēšana.Lieta tāda,ka vārdu krājumā Līcīša kungs pārspēj jebkuru latviešu literatūras klasiķi un tas arī saprotams,jo kopš klasiķu spalvas skāra papīra lapu,ir saradies tik daudz jaunu,aizgūtu un saturā pārveidotu vārdu,ka ar tiem vien pietiktu dažas labas jaunas attālu cilšu valodas tapšanai.

 10. Kad Egils Līcītis iemācīsies rakstīt saprotamā latviešu literārā valodā?

  • Tāmnieks/luterānis Atbildēt

   Redzi, dēls, Egils raksta valodā, kas ļoti līdzīga mūsu klasiķu runas veidam. Ja palasītu Apsīšu Jēkabu, Doku Ati, Blaumani vai Kārli Skalbi, saprastu, ka ir arī cita latviešu valoda- ar vietvārdiem, senākām formām, sulīgiem izteicieniem u.t.t. Es saprotu visu un esmu pat sajūsmā!
   Protams, popkorna un piktogrammu paaudzei viss, kas nav čoini un kūl, ir nesaprotams un ļoti grūti uztverams. Grūti apjēgt, ja ikdienā lieto ne vairāk kā 500 vārdu. Jālasa klasiķus!

   • Salīdzināt Līcīti ar Tāmnieka minētajiem klasiķiem ir tas pats, kas vienādot dārgakmeņus ar mēslu dakšu…
    Tāmnieka valoda identiska Līcīša šļupstiem.
    Komiski, ja pats sev –
    Tāds,
    Nekāds
    Advokāts…

 11. pa gultu ir ērtāk…
  var jau arī uz tepiķīša pie durvīm sliktākajā gadījumā…

 12. Priekš mācīšanās ne-kāda summa nav par lielu !
  Ja… nav no savas kabatas. 🙂

Draugiem Facebook Twitter Google+