×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
13. septembris, 2015
Drukāt

Millers koncertzāles “Rīga” gada jubileju grib svinēt ar Vīgnera dziesmu koncertu (2)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Jau svētdien, 20. septembrī apritēs gads kopš savas durvis skatītājiem vēra atjaunotā koncertzāle “Rīga”. Šī gadadiena tiks atzīmēta ar īpašu koncertu “Ivara Vīgnera Zelta dziesmas”, pavēstīja producents Juris Millers.

“Pirms gada – 2014. gada 20. septembrī, ar Latvijas koncertu vēsturē rekordilgu – turpat piecas stundas ilgu koncertu, tika atklāta koncertzāle “Rīga”, kas jau savā pirmās darbības gadā spēja kļūt par nozīmīgu Latvijas kultūras dzīves elementu, par ko liecina tās telpās notikušie 168 pasākumi un vairāk nekā 100 000 skatītāju, kas pērn vēra koncertzāles durvis, lai apmeklētu kādu no tajā notiekošajiem koncertiem, teātra izrādēm vai konferencē,” norāda producents.

Lai arī jaunās sezonas sākums bija vētrains, koncertzāle savu darbību turpina un aicina ikvienu uz gadadienas koncertu, kam dots nosaukums “Ivara Vīgnera Zelta dziesmas”. Ar šo gadadienas koncertu koncertzāle “Rīga” aizsāk jaunu tradīciju – ik gadu 20. septembrī koncertzālē “Rīga” notiks koncerts, kas tiks veltīts kāda izcila Latvijas dzejnieka vai komponista daiļradei. Šogad, godinot Ivara Vīgnera piemiņu, koncertā skanēs viņa populārākie hiti Ojāra Grinberga, Ingus Pētersona, Žorža Siksnas, Ērika Kamerūta, Gintas Krievkalnes un Jura Vizbuļa izpildījumā. Par koncerta muzikālo noformējumu rūpējas viens no Ivara Vīgnera skolniekiem – Kristaps Krievkalns un viņa mūziķi.

Savukārt koncerta pirmajā daļā plašākai publikai sevi parādīs vairāki jaunie mākslinieki – ģitārists Miks Akots, saksofonists Aigars Raumanis un pianiste Marta Balode, kurus plašāka sabiedrība iepazina Latvijas TV raidījumā “Radīti mūzikai”. “Šī būs jauna tradīcija, kuras ietvaros vienā koncertā godināsim gan vecmeistarus, gan dosim iespēju sevi parādīt jaunajiem talantiem”, saka koncertzāles “Rīga” vadītājs Juris Millers. Koncerts “Ivara Vīgnera Zelta dziesmas” notiks 20. septembrī pl. 18.00 un biļetes uz to vēl ir nopērkamas visās “Biļešu paradīzes” kasēs.

Millers stāsta, ka šosezon koncertzālē “Rīga” gaidāma virkne spožu un kultūrvēsturisku koncertu, kā arī Latvijas Jaunatnes teātra izrāžu. Tomēr strīds starp Latvijas Zinātņu akadēmiju un Milleru nav atrisināts, tādēļ diemžēl nav iespējams prognozēt, vai kādas izrādes vai koncerta skatītāji neattopas pie aizšķērsotām durvīm, kā tas notika 6. septembrī Baltās nakts laikā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. man prieks, ka šī zāle tomēr būs pieejama visiem skatītājiem, nevis kaut kādiem stagnātiskiem LZA pseidozinātniekiem un funkcionāriem, kuri to jau vienreiz atņēma sabiedrībai un gandrīz iznīcināja. Prieks par Milleru un viņa veikumu!

  2. Nu ar Spārīti neko nevar zināt, viņš likumu grāmatu nelasa.

Draugiem Facebook Twitter Google+