×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
15. maijs, 2016
Drukāt

Millers: Ukrainas uzvara bija politisks balsojums, par kuru nav jākaunas (14)

Foto-EPAFoto-EPA

Ukrainas pārstāves Eirovīzijā – Krimas tatāru dziedātājas Džamalas – uzvara konkursā bija politisks balsojums, par kuru nav jākaunas, uzskata producents Juris Millers.

Millers sarunā ar aģentūru LETA izteicās arī par jauno balsu paziņošanas sistēmu, norādot, ka sen nav bijusi tāda intriga kā vakar. “Domāju, ka šī sistēma ir interesants jaunieviesums, kas, cerams, tiks pilnveidots turpmāk un izmantots arī nākamgad,” bilda producents. Vakar sākumā tika paziņoti valstu žūriju rezultāti, bet pēc tam apkopots skatītāju balsojums.

Izsakoties par Justa Sirmā sniegumu, Millers slavēja, ka jaunais mākslinieks nodziedāja ļoti labi un “kritizēt viņu vai pārmest kaut ko par Justa uzstāšanos būtu vienkārši negodīgi”. Millers uzskata, ka atšķirībā no pusfināla Justs arī centās “strādāt ar kamerām”.

Pēc Millera domām, Latvijai gan ir viena ļoti liela un hroniska problēma. “Mēs rīkojam nacionālo atlasi kā vieni no pašiem pēdējiem. Tas nozīmē, ka mums paliek ļoti maz laika, lai sagatavotu kvalitatīvu priekšnesumu lielajam finālam, lai veiktu normālu mārketinga kampaņu Eiropā un lai “promoutētu” mūsu dziesmu,” skaidroja producents.

Kā piemērs tika minēta Zviedrijas izpildītāja Fransa dziesma “If I Were Sorry” (“Ja man būtu žēl”), kas skanēja ļoti plaši visā Eiropā pirms konkursa. “Varbūt beidzot pēc Zviedrijas piemēra cilvēki sapratīs, par ko es runāju jau daudzus gadus. Jo Eirovīzija nav pašmērķis, lai piedalītos, – tas ir līdzeklis, ko izmantot mākslinieka turpmākās karjeras attīstīšanai. Rīkojot nacionālo atlasi tik vēlu, no aprites tiek izņemts ļoti būtisks instruments,” komentēja Millers.

Analizējot uzvarētājas Džamalas sniegumu, Millers uzteica dziedātājas vokālās dotības, uzsverot, ka dziesma nebūt nebija slikta. “Ja kāds man teiks, ka šis nebija politisks balsojums, es smaidīšu – šis nenoliedzami bija politisks balsojums, bet par kuru man nav kauns,” sacīja mūzikas pazinējs. Pēc viņa domām, to parāda arī apsvērums, ka žūrijas vērtējumā pirmā vieta bija Austrālijai, bet skatītāju vērtējumā pirmā vieta bija Krievijai šova dēļ, lai gan Sergeja Lazareva dziesma “You Are the Only One” (“Tu esi tā vienīgā”) nebija tā spēcīgākā.

Millers rezumēja, ka politikas klātbūtne ir raksturīga Eirovīzijai, jo bieži vien tiek pievērsta uzmanība tieši tām valstīm, kur notiek kādi politiski saspīlējumi.

Kā ziņots, Latvijas pārstāvis Justs Sirmais ar Aminatas Savadogo sarakstīto dziesmu “Heartbeat” (“Sirds puksti”) starptautiskā Eirovīzijas dziesmu konkursa finālā ierindojās 15.vietā, bet Stokholmā sestdien notikušajā konkursā uzvarēja Džamala no Ukrainas.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. Atkal ta idiotiska politika.Vai patiesam ari dziesmai ir jabut ar politisku piegarsu? Tagad ,ka redzams bez politikas drizi pat uz tualeti nevares aiziet! Slikts tualetes papirs- vainiga Krievijas propoganda, amerikani ir aptrakusi ar savu demokratiju PASAULE un atkal vainigi tie asinainie krievi. Jau lidz bezjedzibai ir apnikusi jusu miloto un stulbo amerikanu propoganda. Latvija jau sledz Krievijas TV kanalus, un ta ir demokratija un varda briviba. Nekadas varda brivibas Latvija nav, jo cilvekus piespiez domat ta, ka doma amerikani- ja ne, Rigas Centralcietums lidz muza galam. Paldies amerikanu sadistiem par tadu demokratiju!

  • nemurgo, Kača ! Atbildēt

   Krieviem itin viss — ekonomika, kultūra, sports — ir politizēts. Arī tava krievnacistiskā propaganda.

 2. Ukrainas uzvara bija koncentrets atbalsts labai un patreiz aktualai dziesmai.
  Bet Krievijas satraukums ir tiesi politisks, jo tiem sakarigas dziesmas nav bijusas principa, iznemot varbut Tatu, kura pamatoti bija nedaudz populara ari Eiropa. Parejie, ari sis, ir pilnigs sviests bez mazakas muzikalas vertibas. Tas, ka 1 reiz tiem izdevas iespraukties 1. vieta, tas nemaz neliecina par to “muzikas” kvalitati, bet TIKAI UN VIENIGI Eiropa stradajosas plasas to agenturas, kura nodarbojas ar dazadiem PR, propagandas, utml projektiem. Soreiz pat to milzigas un labi apmaksatas aktivitates nedeva gaidito. Bet tomer, kads siem “zalajiem viriniem” ir potencials Eiropa, ja to tuksgabalu speja pacelt pat tik augstu, tie paradija, ka ari to, cik ar siem potencialajiem, attiecigi ideologiski ietekmetajiem hibridkaujiniekiem esam apdraudeti.
  Jo neviens to balsojums nav saistams ar dziesmu, bet prokremliskas ideologijas un savejo atbalstu.

 3. Krievijā viss ir politizēts. Atbildēt

  Bet Ukraina vinnēja Eirovīzijā, jo tai bija labākā dziesma. Lai dzīvo Ukraina!

 4. dziesma pilnīgs sū…ds… un to, ka balsošana ir politizēta (pro…tūtu kantoris), sen jau ir skaidrs, tieši tāpēc sen vairs šo politizēto konkursu neskatamies.

 5. ko var muldēt…ja dziesma būtu nekāda,tad Latvija tālāk par pusfinālu netiktu,beidzot Aminata vienīgā,kura spējusi dabūt Latviju finālā.

 6. Negodīga vērtēšana…..politizēts pasākums…..Justs bija pelnījis augstāku vietu…..dziesma super…malacis Aminata!!!!!

 7. Šī bija viena no retajām reizēm, ka par Eirovīzijas uzvarētāju kļuva tiešām pati labākā dziesma. Bet mūsu Justs bija pelnījis augstāku vietu. Nu, vismaz 3. vietu, jo Justa priekšnesums bija daudz labāks nekā Lazarevam.

 8. Kurš saprata dziesmas vādus, tas tā neteiks. Mūžīgi izmanto ļaužu nesajēgšanu….

 9. man liekas ka dziesma ir jādzied ,nevis jābļauj.pēdējā laikā var dzirdēt tikai bļaujamos gabalus.mūsu puisim nebija ne vainas,bet dziesma gan nekāda.

 10. Justs uzstājās labi,..izskatījās efektīgi, ekspresīvs,…nelīdzinājās tiem saldajiem eirovīzijas puisīšiem, kādi tur lielākā daļa. Tie ir plusi. Mīnuss viens, bet būtisks – dziesma nekāda. Tomēr jābūt kaut kādai melodijai – vieglai, smagai, vienkāršai vai ne tik vienkāršai, bet jābūt. Ne nu gluži Latvijas šlāgeraptaujas dziesmu garā, protams, taču melodijai, dziesmas karkasam ir jābūt.

 11. …..kāda,teikšu,politika.Uzvarēja stiprākais!Bez mildronāda!

 12. Millera kungs, starp citu, Latvijas jau dalībnieks bija zināms, kamēr Zviedrijā vēl noritēja pusfināls.Pati personīgi skatījos tv, tā kā nevainojiet pārāk vēlu dalībnieku atlasi Lv!

Draugiem Facebook Twitter Google+