×
Mobilā versija
Brīdinājums +23°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
3. jūlijs, 2016
Drukāt

Millers uzskata, ka LZA cenšas pārņemt koncertzālē “Rīga” esošo kustamo mantu (5)

Foto-LETAFoto-LETA

Latvijas Zinātņu akadēmija (LZA) cenšas pārņemt koncertzālē “Rīga” esošo kustamo mantu, kas ir trešo personu, nevis koncertzāles īpašums, aģentūrai BNS sacīja producents Juris Millers.

Viņš stāstīja, ka LZA sākotnēji vērsusies Valsts policijā (VP) ar iesniegumu, kurā norādīts, ka koncertzālē “Rīga” veiktie remontdarbi ir fiktīvi. VP kriminālprocesu ierosināt atteicās, jo neko fiktīvu tur nesaskatīja. Pēcāk LZA vērsās Valsts ieņēmumu dienestā (VID) ar mērķi pieprasīt auditu par 2014.gadu un 2015.gadu.

“Audita laikā, kad VID darbinieki iepazinušies ar grāmatvedības dokumentiem, LZA vērsās tiesā ar prasības nodrošinājumu, respektīvi, lūdz apķīlāt koncertzālei piederošo mantu. Tiesa lūgumu apmierināja,” stāstīja producents, kurš par notikušo vērsies ar iesniegumu VID.

Millers arī norādīja, ka, kaut arī LZA nedrīkstēja ierobežot piekļuvi koncertzāles “Rīga” telpām, pie durvīm uzliktas piekaramās ķēdes, nomainīta slēdzene, durvis sabojātas, nobloķētas un aplīmētas ar lapiņām, kuras aprakstītas ar nepatiesu informāciju. Millers uzskata, ka notikusi patvaļīga ieiešana koncertzāles telpās, par ko ir informēta VP. “Pēc patvaļīgas ienākšanas telpās ir pazudušas divas iekārtas, par ko arī informēta VP, kas lemj par kriminālprocesa ierosināšanu,” pauda producents.

Millers sacīja, ka, reaģējot uz LZA centieniem pārņemt koncertzālē esošo kustamo mantu, viņš iesniedzis prasību tiesā. “Daugavpils tiesā Krāslavā ir iesniegta mūsu prasība atcelt apķīlājuma iesniegumu, jo tiesu izpildītāja apķīlājuši trešo personu mantas, ne koncertzālei piederošas lietas,” izteicās producents.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka starp koncertzāli “Rīga” un LZA norisinās vairākas tiesvedības. Tās Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa nodevusi Daugavpils tiesai Krāslavā, jo tā ir mazāk noslogota.

Aprīļa beigās Daugavpils tiesa Krāslavā lēmusi no Millera uzņēmuma “Rīgas koncertzāle” LZA labā piedzīt vairāk nekā 60 tūkstošus eiro, savukārt koncertzāles prasības pret LZA tikušas noraidītas. Millers šajā lietā iesniedzis apelācijas sūdzību.

Šā gada sākumā Krāslavas tiesa noraidījusi koncertzāles “Rīga” vadītāja Millera lūgumu atjaunot koncertzālei elektrību. LZA iepriekš bija nolēmusi pārtraukt telpu nomas līgumu ar producenta Millera koncertzāli no 2015.gada 1.septembra, jo uzņēmums nemaksājot nomas maksu. Sākoties ziemas sezonai, LZA koncertzālei nepieslēdza arī apkuri. Sākotnēji telpas tika apkurinātas ar elektrību, bet tad “Sadales tīkls”, pamatojoties uz LZA vēstuli par to, ka koncertzāle nevarot nodrošināt elektroietaišu drošu ekspluatāciju, atslēdza arī strāvas piegādi.

Koncertzāle “Rīga” LZA telpās pēc labiekārtošanas tika atklāta 2014.gada septembrī. 2015.gada 30.jūlijā LZA nolēma pārtraukt telpu nomas līgumu ar producenta Jura Millera “Rīgas koncertzāli” no 1.septembra, jo uzņēmums nemaksājot nomas maksu. Millers parādu esamību noliedza, vienlaikus norādot, ka koncertzāles atjaunošanā ieguldīti 500 000 eiro. Pēc līguma laušanas koncertzāle “Rīga” savu darbību turpinājusi.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Latvijas Zinātņu akadēmija (LZA) cenšas pārņemt koncertzālē “Rīga” esošo kustamo mantu, kas ir trešo personu, nevis koncertzāles īpašums, aģentūrai BNS sacīja producents Juris Millers.
  ……………………………
  Godīgi sakot, es brīnos, ka šī lieta vēl turpinās un jo tālāk, jo trakāk. Būtībā tā bija koncertzāles labā uzvarētā lieta, kurai bija jānoslēdzaas ar abu pušu papildus līguma noslēgšanu
  Millera k-gs, vai Jums nav advokāts, kas izanalizētu visus aspektus? kaut kā par tālu un greizi viss aizgājis …

 2. Ja nesmērēsi, tad nekustēs, bet tie klerki tev novilks pēdējās bikses !
  Sadales tīkls jau nekad nav bijis apmeloto pusē, bet vienmēr cenšas iebāzt sprunguļus spieķos.
  Slāviskā mentalitāte, neko neizmainīsi !

 3. Jau apriebies tas Millers. Ja jau tiesa ir lēmusi par prasības nodrošinājumu, tad viņam tajās telpās vairs nav ko darīt. Nupat jau laikam arī spriedums ir gatavs un šim jāmaksā LZA ap 60 tūkstošiem.

  • Nu ko,Kolhoznieku nams,kura celšanai PSRS izmantoja cilvēku-vergu sviedrus un asinis un kuri mēnesī algā saņēma dažas kapeikas un graudu sauju-nu viņu pēctečiem tiek atņemts.Bravo,malači.Veiksmi zinātniekiem strādājot 2.stāvos,no 16.stāvīgās ēkas!

  • Esi no tiem, kuri grib iedzīvoties uz svešas kabatas ??

Draugiem Facebook Twitter Google+