Miļuns pēc zaudējuma slavē cīņassparu, šovakar izšķirošā cīņa pret dāņiem 0

Latvijas U-20 hokeja izlases galvenais treneris Ēriks Miļuns pēc 2:12 sagrāves pret amerikāņiem turpināja komandu slavēt cīņassparu, kas šovakar būs vajadzīgs izšķirošajā spēlē par palikšanu elites divīzijā pret Dānijas vienaudžiem.

Mājas
12 senlatviešu ticējumi par Jurģu dienu: kāda šī diena, tāda visa vasara? 25
“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 33
Putinam draud briesmas, par kurām pagaidām zina tikai nedaudzi 15

“Trešā trešdaļa mūsu izpildījumā bija vislabākā, bet vissliktāk, acīmredzami, nospēlējam otrajā trešdaļā. ASV izlase ir ļoti spēcīga komanda, kur visi spēlētāji pārstāv spēcīgas koledžas un ir daudz meistarīgāki. Esmu lepns par komandas cīņassparu, it īpaši tas attiecas uz trešo trešdaļu. Spēle jau bija zaudēta, taču puiši turpināja cīnīties un smagi strādāt,” spēli komentēja Latvijas izlases galvenais treneris Ēriks Miļuns. Laukumā bija divu līmeņu komandas – mūsu vieta junioru vecumā ir cīņa par palikšanu elitē, bet amerikāņu atrašanās pēdējā kvartetā ir sagadīšanās un šīs komandas potenciāls bija un ir vismaz pusfināls.

“Vienalga kā, bet mums joprojām jāuzvar Dāniju. Tā būs mūsu lielā spēle, kurā pirmkārt jānospēlē veiksmīgāk kā līdz šim aizsardzībā,” uzskata viens no diviem vārtus autoriem mačā pret ASV Teodors Bļugers. “Nopelnījām par daudz noraidījumu, bet ASV hokejistiem vairākuma realizācija ir augstā līmenī. Lai arī ļāvām pretiniekiem veikt daudz metienu, spēlētāji cīnījās no visas sirds. Ikviens centās komandas labā darīt visu, tādēļ esmu lepns par savu komandu,” par spēli izteicās Kristiāns Pelšs.

Šovakar pulksten 20 pēc Latvijas laika tālajā Kalgari Latvijas un Dānijas izlases savstarpējā cīņā noskaidros, kurai no komandām būs jāatstaj elites divīzija un kura nākamā gada mijā spēlēs spēcīgāko sabiedrībās Krievijas pilsētā Ufā. Pirms pasaules čempionāta abas komandas tikās pārbaudes spēlē, toreiz šķietami pārliecinošu 5:1 uzvaru svinot latviešiem. Četrus vārtus mūsējie guva vairākumā, bet metienu attiecība bija vienāda katrā no trīs periodiem.

Zviedri ķer un noķer

Pirmajā pusfināla spēlē par favorītiem uzskatītie Zviedrijas izlases hokejisti pirmajās divās trešdaļās mēģināja ieņemt somu aizsardzības bastionus, taču katrā periodā pa ripai iebira pašu vārtos. Pirms dažām dienām zviedri pēdejā trešdaļā atspēlēja trīs vārtu deficītu mačā pret krieviem, amats bija rokā, un atspēlēties izdevās arī pret somiem. Pēdējās trešdaļas sākumā Zviedrijas izlase izmantoja vairākumu, bet mača 58. minūtē pēc somu vārtsarga Aitakallio kļūdas spēlējot ar nūju aizvārtē panāca izlīdzinājumu. Somus un jo īpaši Aitakallio bija žēl – atvairīt 46 no iepriekšejiem 47 zviedru metieniem un mača galotnē uzdāvināt tādu “cūceni”… Pagarinājumā rezultāts nemainījās, bet pēcspēles metienos pārāki bija zviedri.

Kanāda atspēlē četrus vārtus, ar ko ir par maz

Ar milzīgu interesi gaidītais Kanādas un Krievijas izlašu pusfināls hokeja līdzjutējiem nelika vilties. Kanādas izlases it kā domimnance, uzbrukuma hokejs un metienu attiecība 56:24 un ik pa brīdim auksta ūdens duša uz hokeja dzimtenes pārstāvju galvām ielaisto vārtu veidā. 1:5 spēles vidusdaļā, 1:6 trešā perioda vidū un šķietami nekādas izredzes atspēlēties. Tikai ne kanādiešiem! Pēdējā spēles nogriežņa vidū mājinieki 23 sekunžu laikā guva divus vārtus un ar vēl lielāku degsmi metās atspēlēties. 52. minūte – 4:6, 55. minūte – vairākumā 5:6. Nu jau vairs nekāda pārliecība nebija krieviem, viņu treneris Valērijs Bragins mainīja vārtsargu, Andreja Vasiļevska vietā sūtot citu Andreju – auksto Makarovu. Kanādieši turpināja griezt uzbrukuma viesuļus, pēdējo pusotru minūti savu vārtsargu mainot pret sesto spēlētāju, brīžam trūka veiksme, brīžam pašu izveicība, bet rezultāts vairs nemainījās. Par spēles spožāko zvaigzni kļuva Krievijas izlases kapteinis, viens no Čeļabinskas Traktor” komandas līderiem Jevgeņijs Kuzņecovs, kura kontā trīs vārti un viena rezultatīva piespēle. Jaunais hokejists atzina, ka šajā spēlē izjutis visas emociju gammas – prieku, bailes par iznākumu, neizpratni un atkal milzīgu prieku.

Turnīra saimniekiem šoks – pirmo reizi kopš 2001. gada Kanādas juniori nespēlēs finālā. Tur zelta medaļas sadalīs Zviedrija un Krievija.

HOKEJS

PASAULES U-20 ČEMPIONĀTS KALGARI (KANĀDA)

Pusfināli

Zviedrija – Somija 3:2 (0:1, 0:1, 2:0, 0:0, 1:0). 0:1 Rūtu (Altonens, Barkovs, 18:29), 0:2 Armia (35:30), 1:2 Karlsons (Larsons, Frībergs, 43:11, vair.), 2:2 Frībergs 9Sundstrēms, 58:16). Pēcspēles metienus realizēja Kolbergs, Frībergs – Armia.

Kanāda – Krievija 5:6 (0:2, 1:3, 4:1). 0:1 Kuzņecovs (Jakupovs, 7:26), 0:2 Ņesterovs (Želdakovs, 13:50), 1:2 Konolijs (Hemiltons, Hiberdo, 22:37), 1:3 Kuzņecovs (Hohlačevs, Jakupovs, 24:24), 1:4 Kuzņecovs (Jakupovs, Sergejevs, 28:48), 1:5 Hohlačevs (Kuzņecovs, Jakupovs, 30:30, vair.), 1:6 Kučerovs (Grigorenko, Zemčenko, 47:54), 2:6 Hemiltons (Šeifelē, Stroums, 49:20, vair.), 3:6 Švarcs (Galahers, 49:43), 4:6 Galahers (Hemiltons, 51:59), 5:6 Gormlijs (Galahers, 54:17, vair.).