Mobilā versija
+4.1°C
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Pirmdiena, 5. decembris, 2016
17. septembris, 2012
Drukāt

Milzīga zvaigzne “aprij” ap to riņķojošu planētu


Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Amerikāņu astronomu grupai izdevies pamanīt, kā milzīga zvaigzne, kas nodēvēta par “BD+48740”, aprij ap to riņķojošo planētu, informē raidsabiedrība BBC.

 

Kosmosa pētnieki uzskata, ka līdzīgs liktenis kādu dienu varētu piemeklēt arī Zemi, kuru pēc aptuveni pieciem miljardiem gadu sevī, iespējams, ieraus Saule. “Kad Saules apmēri pieaugs un tā kļūs par tā saucamo sarkano milzi, tā varētu aprīt vistuvāk riņķojošās planētas,” uzskata amerikāņu astronoms Aleksandrs Volščans. ASV laikraksts “Los Angeles Times” skaidro, ka par “sarkanajiem milžiem” dēvētie debesu ķermeņi ir jau vairākus miljardus gadu pastāvējušas zvaigznes, kuru apmēriem augot un uz kurām paaugstinoties temperatūrai, tās pēdīgi var iznīcināt tuvējās planētas.

 

Pievienot komentāru

Ar motorizētu čemodānu var sasniegt ātrumu 13 km/hJa kādreiz lidostā radusies nepieciešamība dažu minūšu laikā nokļūt no viena termināļa uz otru, lai paspētu uz savu reisu, lielisks sabiedrotais būs motorizētais čemodāns "Modobag".
Vietnes "nozagts.com" un "Toma joki" nonākušas arī Drošības policijas redzeslokāSavstarpēji saistītās interneta vietnes "nozagts.com" un "ukradeno.com", kā arī viena no populārākajām sociālā tīkla "Facebook" lapām latviešu valodā "Toma joki" ir Drošības policijas redzeslokā, tomēr dienesta pārstāvji nekomentē šo interneta resursu saistību ar personām, kas saņem Krievijas finansējumu un izplata Krievijas ideoloģisko propagandu.
FOTO: Divi BMW "nesadala" Marijas ielu; viens ietriecas graustā (1)Pēc divu "BMW" automašīnu sadursmes Elizabetes un Marijas ielas krustojumā šovakar, viena no tām ietriecās Marijas ielas graustā.
Uzmanību, šoferīši! Rīt darbu uzsāks vēl 20 stacionārie fotoradari; arī Grobiņā, Līgatnē, Rubenē (2)Pamatojoties uz Ministru kabineta 8.novembra konceptuālo ziņojumu par stacionāro fotoradaru ieviešanas gaitu, otrdien, 6.decembrī uz Latvija autoceļiem sāks darboties otrajā kārtā paredzētie 20 stacionārie fotoradari.
Draugiem Facebook Twitter Google+