Praktiski
Rokdarbi

Milzu burbuļi bērnu un pieaugušo priekam 0

Foto-LETA/AFP

Bērniem labākā izklaide ir burbuļu pūšana – ātri zūdošo pasauļu radīšana aizgaiņā drūmākas domas un suģestē arī sirdī jaunos pieaugušos.


 

Vismazākajiem burbuļiem izmanto ziepjūdeni un pūšamo riņķi – tādus komplektus var nopirkt par pārdesmit santīmiem. Lielākas burbuļu pūšamās ierīces jāmeklē bērnu veikalos, lielveikalos un specializētajos veikalos. Tie maksās jau pāris latus, toties veidos burbuļus 20 –30 cm diametrā. Vēl lielākus burbuļus izpūš ar salokāmo zobenu. Humāna “karadarbība” būs, bērniem šaudoties ar burbuļu pūšamajām pistolēm, kas veikalā “Tiger” maksā pāris latus. Kuģītis, kuram pa skursteni nāk burbuļi, maksās Ls 24, “www.semicom.lv” par Ls 17 nopērkama kārtīga burbuļu pūšamā mašīna, bet “www.ejamspeleties.lv” atrodama “American DJ” mazām ballītēm – Ls 27,95. Diskotēkās mēdz izmantot mašīnu par Ls 41,50, bet lieliem svētkiem, piemēram, kāzām var meklēt dārgāku iekārtu par Ls 260, ko pārdod un izīrē specializētie veikali (“Rīgas rēvija” u. c.).

Ziepju šķidruma vienmēr ir par maz, tāpēc labāk uzreiz nopirkt arī litru lielu rezerves tilpumu, kas veikalos (piemēram, “Duni”) maksās 1,50 – 2 latus. Profesionālās mašīnās gan izmanto dārgākus speciālos šķidrumus. Iespējams pūst arī krāsainus – zilus, zaļus vai sarkanus burbuļus, tādus piedāvā “www.zubbles.com” (burbuļu krāsa neko nenosmērējot). Nopērkami arī neplīstoši ziepju burbuļi (“www.perfect.lv”), kas dažu sekunžu laikā gaisā sacietē, tāpēc daļu burbuļu var arī noķert.

Ja burbuļu šķidrumu gādā pats, mēdz izmantot dažādas receptes. Piemēram, paciņa želatīna, 250 ml karsta ūdens, 70 g glicerīna, 250 ml šampūna “Johnson baby” vai uz litru ūdens ņem 100 ml “Fairy” un pudelīti glicerīna. Tā kā glicerīns ir dārgs, praktizē arī lētāku recepti: 250 ml kukurūzas cietes un divas ēdamkarotes cepamā pulvera pievieno 250 ml “Fairy” un 3 l ūdens. Šķidrumam jānostāvas pāris stundas, vislabāk diennakti.

Burbuļu veidojamo stīpu pats var izveidot no metāla, aptinot marli (burbuļi no metāla plīst). Oriģinālu milzu burbuļu ietaisi veido no divām nūjām, pie kuru galiem piesien auklas un nūju, starpā vēl vienu sasietu auklu tā, lai, nūjas turot atstatu, pavērtos aplis. Spainī ar ziepjūdeni samērcē auklas, izvelk ārā un paver. Vējš pūšot starp auklām uzpūš lielu burbuli.

 

LA.lv