×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
12. septembris, 2012
Drukāt

Min kā labu kandidātu

Foto - LETAFoto - LETA

Nīderlandes Karaliskās militārās akadēmijas profesors Džulians Lindlejs-Frenčs, savā blogā spriežot par NATO nākotni, kā labu kandidātu, kas varētu pretendēt uz alianses ģenerālsekretāra amatu, minējis bijušo Latvijas aizsardzības ministru Imantu Lieģi.


 

Lindlejs-Frenčs, kurš ieradīsies Latvijā uz nedēļas beigās gaidāmo Rīgas konferenci, savā blogā raksta, ka NATO nākotne lielā mērā ir arī atkarīga no nākamā alianses ģenerālsekretāra, kurš šoreiz varētu nākt no Centrālās vai Austrumeiropas. “Radikāla izvēle būtu iecelt kādu Baltijas valstu pārstāvi, kurš patiešām saprot NATO nozīmi un kurš tiek respektēts abās Atlantijas okeāna pusēs un Eiropas Savienībā. Bijušais Latvijas aizsardzības ministrs Imants Lieģis būtu mana izvēle,” raksta pētnieks.

Nīderlandes Karaliskās militārās akadēmijas profesora blogā kā potenciālais kandidāts uz augsto amatu tiek minēts arī Polijas ārlietu ministrs Radoslavs Sikorskis un Itālijas ārlietu ministrs Franko Fratīni. Abu izredzes ieņemt augsto amatu Lindlejs-Frenčs gan nevērtē augstu.

Vienlaikus viņš secina, ka, ņemot gaidāmos NATO stratēģiskos pārbaudījumus, aliansei tomēr vajadzīgs “liels politisks stūrgalvis no lielas Eiropas valsts”.

Pats Lieģis, kurš pēc aģentūras LETA rīcībā esošās informācijas varētu kļūt par nākamo Latvijas vēstnieku Ungārijā, sociālajā tīklā “Twitter.com” jau paguvis ierakstīt: “Kādam ir lieliska humora izjūta, ja var nosaukt mani par nākamo NATO ģenerālsekretāra kandidātu.”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+