×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
7. augusts, 2014
Drukāt

“Minhauzenam” jāmainās
 – jākļūst saistošākam arī nemedniekiem
 (1)

Foto no mednieku kluba "Drusti"Foto no mednieku kluba "Drusti"

"Minhauzens 2014".

“Pasākumam jāmaina formāts – šobrīd “Minhauzens” nav festivāls, bet mednieku sporta spēles, kas nav tik interesantas un atraktīvas pārējai sabiedrības daļai,” savu personisko viedokli par mednieku festivālu, kas šogad notika jau 16. reizi, pauda Latvijas Mednieku savienības (LMS) valdes priekšsēdētājs Jānis Baumanis. Par pārmaiņām festivālā, gan ne tik radikālām, balso arī paši tā ilggadējie organizatori – Latvijas Mednieku asociācija (LATMA).

Pagājušās nedēļas nogalē mednieku festivāls “Minhauzens 2014” pulcēja ap divarpustūkstoš mednieku un viņu atbalstītāju Daugavpils novada Višķu pagastā.

Vairāk aktivitāšu līdzjutējiem


Tradīcija reizi gadā kādā no Latvijas novadiem pulcēt medniekus, viņu radus, draugus un līdzjutējus, pēc tās idejas autora Ārija Ūdra ierosmes, aizsākās 1999. gadā. Pirmos gadus “Minhauzenu” organizēja pašvaldības, taču vēlāk šo pienākumu uzņēmās LATMA. Otro vasaru festivāla vadības groži ir tā izpilddirektora Haralda Barvika rokās – viņš šā gada mednieku svētkus Latgalē vērtē kā izdevušos, taču var nosaukt arī nepieciešamos uzlabojumus – plašāka un precīzāka informācija dalībniekiem, interesantākas sacensību disciplīnas, kvalitatīvāks tiesnešu darbs. “Vēl viena lieta, kas noteikti jāuzlabo un par kuru līdz šim nebiju aizdomājies, – vairāk aktivitāšu jārīko līdzjutējiem, lai arī viņiem būtu iespēja darboties,” uzsver H. Barviks. Īpašu vietu festivāla “fanu” pulkā ieņem bērni, taču viņiem šogad iecerētais atrakciju parks tehnisku iemeslu dēļ izpalicis.

“Festivāla “Minhauzens 2015″ organizēšanas darbus nevar atstāt uz pavasari, tie jāsāk jau tagad, citādi daudz ko nevaram pagūt un sagādāt,” atzīst LATMA izpilddirektors. Nākamā gada pasākuma konkrētā vieta vēl tiek precizēta, taču zināms, ka tas notiks Zemgalē, Jelgavas novadā. Rīkotāju pulkā H. Barviks labprāt redzētu arī LMS, kas šogad tika aicināta uz sadarbību.

Lai gan Latvijas lielākā mednieku organizācija jūlija vidū vērsās pret pasākuma rīkošanu Āfrikas cūku mēra skartajā Višķu pagastā un drošības labad aicināja kolēģus to atcelt, šīs domstarpības netraucēšot izskatīt “laikus un uz skaidriem nosacījumiem” izteiktu LATMA piedāvājumu piedalīties “Minhauzena 2015” rīkošanā, apgalvo LMS līderis J. Baumanis. “Taču pasākumam jāmainās – jādomā, kā to padarīt par festivālu, kas medību jomu plašāk popularizētu – būtu interesants arī nemedniekiem, cilvēki varētu uzzināt, kā arī pamēģināt kaut ko jaunu,” viņš piebilst, kā piemērus nosaucot aktivitātes ar suņiem, saistošas atrakcijas, trofeju, ādu un to izstrādājumu tirdziņu u. c.

Līdzšinējais festivāla formāts paredz mednieku dalību komandās, kas sacenšas dažādās disciplīnās. Višķu “Minhauzenā” 67 komandas 13 sacensību vietās rādīja šaušanas prasmes ar ieroci, loku un bultām, mērķī meta cirvi, makšķerēja zivis, vilka “medījumu” utt. Labākie tiek sumināti pasākuma noslēgumā, kam seko balle ar dejām.

No “Minhauzena” 
uz pīlēm


Šā gada festivāla uzvarētāja gods – Raunas novada mednieku klubam “Drusti”, tikai ar dažiem punktiem no viņiem atpalika Mērsraga un Jaunjelgavas komandas. “Iepriekš pa kādai medaļai atsevišķās disciplīnās bijām izcīnījuši, taču kopvērtējumā aug-
stāk par 8. vietu nav sanācis būt,” par līdzšinējiem panākumiem stāsta kolektīva vadītāja vietnieks Egons Kļaviņš un piebilst, ka šogad komandas dalībnieki izcēlušies kā labi medījuma vilcēji un loka šāvēji.

Festivālā Drustu mednieki piedalās vairāk nekā desmit gadu, šogad viņus nespējis atturēt pat LMS aicinājums neapmeklēt pasākumu. “Šis ir labs kolektīva saliedēšanas sarīkojums, uz kuru braucam ar sievām un bērniem,” nosaka E. Kļaviņš. Turklāt “Minhauzenā” varot satikt paziņas no citiem kolektīviem un pārspriest medību veiksmes un neveiksmes.

Festivāla rīkotājus viņš uzslavē par ērto pasākuma darbības plānojumu: “Gandrīz visas sacensību disciplīnas, kā arī estrāde bija vienuviet, nekur tālu nevajadzēja doties.” Galveno balvu Drustu pārstāvis gan nosauc kā “pašvaku”, jo citugad bijušas “nopietnākas”. Kritiku saņem arī labierīcības un dušu trūkums – telšu apmetnē par maz tualešu, bet nomazgāties jādodas uz ezeru, kas no nakšņošanas vietas atrodas vairāk nekā puskilometra attālumā.

Kuplais drustēniešu kolektīvs ar 63 medniekiem arī savās mājās rīko svētkus un sporta pasākumus – medību sezonas noslēgumu februārī vai martā nosvin Drustu klubā ar klātiem galdiem un balli kopā ar ģimenēm, bet vasarā sacensībās patrenējot roku gan pa lidojošiem šķīvīšiem, gan stāvošu mērķi. Tagad visi pošas uz pīlēm. “Medīsim privātos dīķos – parasti braukājam no viena uz otru, kā četros pēcpusdienā sākam, tā līdz tumsai! Pēc tam varēs pasēdēt un palielīties, cik katram to pīļu izdevies nomedīt,” par šosestdien gaidāmo pīļu medību sezonas atklāšanu stāsta Drustu kolektīva pārstāvis E. Kļaviņš.

Raksts veidots ar Medību saimniecības attīstības fonda atbalstu

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Šļupsta Jura mazmazdēls Atbildēt

    Drustu minhauzenus sveicu ar panākumiem ! !

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +14.7
Alūksne +12.0
Daugavpils +11
Saldus +12
Liepāja +13.8
Jelgava +12
Ventspils +13.8
Limbaži +11
Madona +12
Rēzekne +11
Draugiem Facebook Twitter Google+