×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
2. augusts, 2012
Drukāt

Minhauzens būs virspavēlnieka lomā

Foto - Aldis JermaksFoto - Aldis Jermaks

Jau četrpadsmit gadus pēc kārtas Latvijas medniekiem ir savi nozares svētki – trīs sportiskām aktivitātēm un atpūtas pasākumiem piesātinātas festivāla dienas, kas augusta sākumā notikušas dažādos novados. Šoreiz namatēva rūpes uzņemsies mednieku un makšķernieku klubs “Rencēni”, organizētāja, kā katru gadu, būs Latvijas Mednieku asociācija.


Pasākuma mākslinieciskā vadītāja un režisore Ginta Traine pastāstīja, ka meža ieskautā Vētraskalna pļavā būs dalībnieku nometne un telšu pilsētiņa, turpat blakus centrālā estrāde, sacensību norises vietas un šautuve. Katrs festivāls pagājis ar savu devīzi, tās pirmā daļa saglabājusies nemainīga – “Minhauzens nemelo un uzvar godīgi”. Otrā daļa Rencēnos būs no jauna – “Lai dzīvo padomju medību īpatnības!”. Tas nozīmē, ka visi notikumi paredzēti padomju gadu noskaņās, visās svētku aktivitātēs tiks izmantoti padomju laika elementi. Komandām jāsagatavo trīs mājas darbi: mednieku aģitbrigāžu konkurss, talantu konkurss “POP iela”, kurā jāatdarina kāda padomju estrādes zvaigzne. Mednieku sievām vai draudzenēm būs jādemonstrē padomju gadu mode. Vai dāmas būs tērptas krimplēna bikškostīmos un platformenēs, tas viņu pašu ziņā. Darbosies padomju laiku krāmu tirgus un spēkratu parāde. 
renceni_AJ_11

Minhauzena lomā iejutīsies amizantais aktieris Jakovs Rafalsons, viņš būs šo svētku virspavēlnieks un ģeneralisimuss. Varbūt slavenais stāstnieks būs ģērbies Staļina frencī ar neiztrūkstošo pīpi rokā, to redzēsim uz vietas.

Sacensības paredzētas trīspadsmit sportiskos un skatītājiem interesantos atraktīvos veidos. Būs tradicionālā šaušana ar medību ieročiem, jautrības stafetes un citas izdarības, kurās tiks iesaistīti arī bērni, jaunieši un dāmas. Apbalvos pirmo triju vietu ieguvējus. Darbosies nometne “Arteks”, tajā modrā pionieru uzraudzībā varēs ņemties skolas vecuma bērni. Uz galvenās estrādes deju placi piektdienas un sestdienas vakaros dalībniekus aicinās grupas “Eolika”, “Tutti Frutti”, “Kantoris 04”. Jaunākajai paaudzei būs savi ritmi citā deju vietā.

Sacensību galvenais tiesnesis Jānis Ķibermanis sacīja, ka visi šaušanas sporta veidi Rencēnu kluba šautuvē notiks sestdien.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+