Dabā
Medības

„Minhauzens” līksmo Mērsragā 16

Foto Indulis Burka

Nedēļas nogalē Mērsragā izskanēja 19. mednieku festivāls „Minhauzens”. Tajā piedalījās 84 mednieku formējumu komandas no tuvākiem un tālākiem novadiem.

Šīgada festivāla dalībniekus vienoja pirātu tēma. Krāšņajā gājienā netrūka ne pašu pirātu, ne nāru, ne no „aizjūras” lādēs atvestu daiļavu un zelta naudas. Vīri mēļoja, ja jūrā neesot loma, vajagot izstaigāt briežu takas, tad bešā nepalikšot neviens, bet jūras krastā dzīvojošajiem medniekiem pulveris vienmēr jātur sauss! Turklāt apbrīnojamu gaišredzību izrādīja Lejasciema komandas „Naglie putni” pirāti. Kas zina, kādā krsitālbumbā viņi bija skatījušies, taču jau atklāšanas gājienā paziņoja, ka būs uzvarētāji. Neviens viņiem šo vēlmi noskaust tā arī nespēja.

Taču vai zināt ar ko festivāls sākās? Jā, jā, ar kāzu ballīti! Andris un Anita Voļaņuki no Dobeles novada Kaķeniekiem pēc deviņu gadu kopdzīves tieši festivāla dienā „iestūrēja” laulības ostā. Andris ir mednieks, tāpēc kāzu ballīti nolēma nosvinēt tieši „Minhauzenā”. Abi gan festivālā piedalās pirmo reizi.

Par ieguldījumu medību saimniecības attīstībā Diānas balvu saņēma Pārtikas un veterinārā dienesta dzīvnieku infekcijas slimību uzraudzības daļas vecākais eksperts Mārtiņš Seržants. Par to vairāk varēsiet lasīt žurnāla „Medības” septembra numurā.

Protams, pieminēšanas vērta ir ballīte, kurā spēlēja grupa „Credo” un varenais salūts.
Otrajā dienā „pirāti” sacentās nopietnos un mazāk nopietnākos sporta veidos. Jau no paša rīta šautuvē skanēja šāvieni – mednieki un mednieces sacentās šaušanā uz šķīvīšiem, mežacūkas mērķi, kā arī šaušanā ar vītņstobra ieroci. Tiesa gan, pēdējais no veidiem tā arī palika skatītājiem neredzēts. Vīri pie reģistrācijas galdiņa kurnēja, ka būtu labi redzēt sacensību norisi, taču nekā – tiesnesis ar diviem šāvējiem pa taciņu pazuda priežu silā un tāpat atgriezās, iespējams, stingri noteikto drošības prasību dēļ.

Kamēr notika šaušana, pie Mērsraga vidusskolas un stadionā komandu dalībnieki skrēja, lēca, šāva ar loku, šautriņām un kliedza caurulē.

Notika Latvijas 3. briežu piebaurošanas čempionāts, medību suņu parāde, izglītojoši semināri. Varēja uzzināt par suņu apmācības smalkumiem, mūsdienīgu medību organizāciju izmantojot sistēmu „Huntloc”. Notika arī Jāņa Misiņa vadītā meistarklase briežu piebaurošanā, bet Aivars Dundurs atsvaidzināja mednieku zināšanas par vilku piegaudošanu.

Īpaši bija padomāts par bērniem, kuriem notika savs „Mini Minhauzens”.

Festivāla laikā notika arī Latvijas 3. staltbriežu piebaurošanas čempionāts, kurā piedalījās 17 dalībnieku no Latvijas un Lietuvas. Pārliecinošu uzvaru izcīnīja Jānis Misiņš no Latvijas. Otrajā vietā Rītis Andriuškevičius no Lietuvas. Viņa komandas biedrs Eglūnas Aškelenas – trešais.

Dalībai Eiropas čempionātā no Latvijas kvalificējās Jānis Misiņš, Kaspars Lārmanis un Oskars Treilihs.

Lielu skatītāju interesi raisīja medību suņu parāde.

Sirsnīgā atmosfērā tika nosvinēta arī žurnāla „Medības” piecu gadu jubilejas ballīte. Pirms pieciem gadiem tieši festivālā „Minhauzens” Rencēnos notika žurnāla „pirmizrāde”. Tāpēc arī piecu gadu jubilejas ballīte tika svinēta šeit, mednieku festivālā.

Kad tika saskaitīti visi punkti, to visvairāk bija Lejasciema komandai „Naglie putni”. Otrajā vietā TMMB „Zemīte”, trešie – MK „Salnava” mednieki. Festivāla dalībnieki sprieda, ka nākamajam, jubilejas „Minhauzenam”, visticamāk, jānotiek Lejasciemā.

Galerijas nosaukums
LA.lv