×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
8. jūlijs, 2016
Drukāt

Tuvojas mednieku festivāls “Minhauzens”

Foto - Linda DombrovskaFoto - Linda Dombrovska

Festivālā mednieki varēs sacensties 13 atraktīvos sacensību veidos. Kā parasti, notiks sacensības arī šaušanā.

Šovasar tradicionālais mednieku festivāls “Minhauzens”, kas ik gadu notiek augusta pirmās nedēļas nogalē, norisināsies skaistā Gaujas līcī Siguldas apkaimē.

Festivālu organizē Latvijas Mednieku asociācija kopā ar medniekiem, Siguldas novada domi, Medību saimniecības attīstības fondu, akciju sabiedrību “Latvijas valsts meži” un citiem pasākuma atbalstītājiem. Vēl visu jūliju mednieku formējumiem ir iespēja pieteikties dalībai krāšņajos mednieku svētkos.

Festivāla organizatori sola, ka upes krastā būs gan dalībnieku nometne, gan notiks liela daļa festivāla aktivitāšu. Savukārt sacensības šaušanā notiks netālu esošajā šautuvē. Kā jau festivālā ierasts, mednieki varēs sacensties 13 atraktīvos sacensību veidos.

Notiks arī briežu piebaurošanas sacensības, tāpēc mednieki tām aicināti gatavoties īpaši. Piedalīties tajā tiks lūgti arī mednieki no Lietuvas un Igaunijas.

Īpaši būs padomāts arī par bērniem – pasākuma dalībnieku un līdzjutēju atvases varēs piedalīties konkursā “Mini Minhauzens”. Bērnus gaida jautras atrakcijas un balvas.

Festivāls ik gadu medniekiem dāvina lielisku sajūtu – būt starp savējiem tik kuplā pulkā un izjust mednieku garu – jautrību, draudzību un azartu. Visās malās dzirkstī joki, vīri viens otram stāsta mednieku stāstus par pašu piedzīvotajiem gandrīz neticamajiem notikumiem. Tāpat festivālā ir iespēja satikt jaunus domubiedrus un dalīties pieredzē, kā veiksmīgāk medīt un uzlabot medību saimniecību.

Tie, kuri kaut reizi izbaudījuši īpašo festivāla gaisotni, zina teikt, ka pievēršanās medībām daudz ko izsaka par cilvēku – par viņa vēlmi būt kopā ar līdzīgi domājošiem, māku pavadīt brīvo laiku un saudzēt dabu.

Festivāls ne reizi pierādījis, ka ar medību azartu mēdz saslimt ne tikai paši mednieki, bet tas pielīp arī viņu ģimenes locekļiem. Kopā ar vīriem uz festivālu brauc arī draudzenes, sievas un bērni, festivālu pārvēršot par īsti ģimenisku pasākumu. Varētu pat sacīt, ka tā ir viena no jaunākajām, bet jau pietiekami dziļi iesakņojusies tradīcija, kas vienaldzīgus neatstāj daudzus medniekus.

Šī tradīcija tika aizsākta 1999. gadā. Tās idejas autors un krusttēvs ir Ārijs Ūdris, kuram pietika drosmes un entuziasma, lai aizsāktu šādu vērienīgu pasākumu. Sākumā festivālu organizēja pašvaldības noteiktai interešu kopai, taču, mainoties laikiem, šo pienākumu pārņēma LATMA, cenšoties piesaistīt medniekus, atbalstītājus.

Mērķis: Būt starp savējiem un izjust mednieku garu – jautrību, draudzību un azartu, kā arī mednieku izglītošana un medību tradīciju un kultūrvēsturiskā mantojuma popularizēšana.

Festivāla moto – “Minhauzens” nemelo un uzvar godīgi!

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +18.7
Alūksne +16.7
Daugavpils +16
Saldus +15.1
Liepāja +13.7
Jelgava +15.5
Ventspils +15.4
Limbaži +15
Madona +16.8
Rēzekne +16.2
Draugiem Facebook Twitter Google+