×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.2°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
10. marts, 2015
Drukāt

Minhenē atklās izstādi par Dziesmu svētkiem un latvisko dzīvesziņu

Reiņa Oliņa fotoReiņa Oliņa foto

Jau nākamnedēļ, 19. martā, Piecu kontinentu muzejā Minhenē tiks atklāta izstāde “Latviskās dvēseles raksti”, kas stāstīs par Dziesmu un deju svētku tradīcijas attīstību saistībā ar tautas pašapziņas un valsts veidošanos un tautas tērpu kā vienu no tautas pašapziņas izteiksmes formām, LA.lv pastāstīja Latvijas Nacionālā kultūras centra sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Bika.

Ekspozīciju veidos 26 tautas tērpi, fotogrāfiju izdrukas, etnogrāfiskie un arheoloģiskie priekšmeti un attēli, latviešu rakstu zīmes un informatīvie teksti. “Izstādes apmeklētājiem būs iespēja izdzīvot Dziesmu un deju svētku kopdziedāšanu dažādos laikos, dejas soļa raitumu, kā arī izpētīt latviešu raksta un ornamenta nozīmi un kopsakarības laikā un telpā,” stāsta Bika.

“Tā kā izstāde būs daudzveidīga un tās iekārtošana ir pietiekami komplicēta, Rīgā tika sarīkots izstādes “ģenerālmēģinājums”. Tika samontēti stendi, apģērbti manekeni un piemērītas rotas, kā arī praktiski pārbaudīti noformējuma skaņas un video faili. Tas deva iespēju veikt pēdējās izmaiņas un uzlabojumus pirms izstādes iekārtošanas Minhenē un pēc tam Luksemburgā,” skaidro izstādes projekta vadītāja, Latvijas Nacionālā kultūras centra tautas lietišķās mākslas eksperte Linda Rubena.

Izstāde “Latviskās dvēseles raksti” Minhenē būs atvērta no 20. marta līdz 19. aprīlim. Pēc tam izstāde ceļos uz Neiminsteres abatiju Luksemburgā, kur būs apskatāma no 8. maija līdz 7. jūnijam, bet no 25. jūnija līdz 30. augustam to varēs iepazīt izstāžu zālē “Rīgas Mākslas telpa”. Izstāde Rīgā tiks atklāta, ieskandinot VIII Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētkus, tādēļ ekspozīciju “Rīgas Mākslas telpā” papildinās tautas tērpi no Skandināvijas un Baltijas valstīm, stāsta Bika.

Izstādi rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs. Projekta vadītāja Linda Rubena, mākslinieks Jurģis Krāsons, satura koncepta autori – Valdis Celms un Toms Skābardis.

Izstāde “Latviskās dvēseles raksti” ir iekļauta Latvijas prezidentūras ES Padomē kultūras programmā, kuras pamatvērtības ir laikmetīgums, unikalitāte un izcilība. Šajā ekspozīcijā atklājas arī viena no programmas tematiskajām līnijām – Dziesmu un deju svētku tradīcija.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+