×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
23. jūlijs, 2016
Drukāt

Minhenes šāvēja uzbrukuma motīvi nav skaidri; Vācijas policija vērsusies pie aculieciniekiem (4)

Vācijas kanclere Angela Merkele ierodas uz ārkārtas tikšanos ar drošības dienesta pārstāvjiemVācijas kanclere Angela Merkele ierodas uz ārkārtas tikšanos ar drošības dienesta pārstāvjiem

Foto - LETA/Reuters

Papildināta.

Apšaudi iepirkšanās centrā Minhenē, kurā tika nogalināti deviņi cilvēki, sarīkojis 18 gadus vecs Vācijas un Irānas dubultpilsonis, kurš izdarījis pašnāvību un kura motīvi nav zināmi, sestdien paziņoja Vācijas policija.

Minhenes policijas priekšnieks Hubertuss Andrē žurnālistiem sacīja, ka šāvējs dzīvojis Minhenē.

“Motīvi vai izskaidrojums šim noziegumam ir pilnīgi neskaidri,” viņš piebilda.

Uzbrucējis vispirms atklāja uguni pie restorāna “MacDonald’s”, bet pēc tam iegāja līdzās esošajā iepirkšanās centrā “Olympia”, kur turpināja šaut. Pavisam viņš nogalinājis deviņus un ievainojis 16 cilvēkus, sacīja Andrē.

Viņš teica, ka policijas patruļa uz šāvēju atklājusi uguni un viņu ievainojusi, bet viņš aizbēdzis.

Vēlāk apmēram kilometru no lielveikala tika atrasts vīrietis, kurš izdarījis pašnāvību, un policija uzskata, ka tas ir šāvējs.

Policijai nav ziņu, ka viņš agrāk būtu izdarījis kādu likumpārkāpumu.

Divi citi vīrieši, kas pameta apšaudes vietu automašīnā un sākotnēji tika turēti aizdomās kā šāvēja līdzzinātāji, vēlāk tika aizturēti. Policija noskaidroja, ka šie cilvēki ar notikušo nav saistīti.

Tādējādi pašlaik policija secina, ka šāvējs ir darbojies viens.

Minhenes policija ir izplatījusi aicinājumu aculieciniekiem iesniegt to rīcībā esošos video, foto vai audioierakstus, kas varētu palīdzēt izmeklēšanā.

Policija sestdien sola sniegt plašākas ziņas par notikušo traģēdiju.

Pēc Minhenē piektdien notikušās apšaudes Berlīnē sestdien notiks Vācijas ministru un drošības dienestu vadītāju tikšanās, lai apspriestu notikušo. Vācijas iekšlietu ministrs Tomass de Mezjērs pārtraucis savu vizīti ASV un steidzami atgriezies Vācijā, lai Berlīnē tiktos drošības dienestu vadītājiem. Viņš piedalīsies arī Vācijas ministru drošības kabineta sēdē, ko vadīs kanclere Angela Merkele.

Pēc raidsabiedrības BBC norādītā, astoņu dienu laikā šis Rietumeiropā ir jau trešais uzbrukums civiliedzīvotājiem – pēc uzbrukumiem Nicā, Francijā un vilcienā netālu no Vircburgas, Vācijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

 1. Ak kāpēc?! Neko nesaprotat, ja?!! Atbildēt

  Ak viņi nesaprot, kāpēc?? Karojiet vēl un taisiet masu imigrāciju. Taisiet vēl cilvēkiem diskomfortu, jausot tautas, graujot dzīves un dažādās zemēs mieru. Un tas attiecas kā uz Irānas mieru tā uz Vācijas un vācu tautas mieru.
  Kāpēc šim irānim nevarēja atļaut dzīvot savā zemē ar saviem tuviniekiem, bet jāveicina migracija uz Eiropu un jāposta viņu mājas????
  Kāpēc? VARUM! Un netēlojiet, ka nesaprotat, noziedzīgie imperiālisti un viņu kara un multikulturalisma propagandas upuri.
  Pašlaik Rietumvalstīs pie varas esošie politiķi visi ir jamaina. Visās valstīs, kuras atbalsta KARU un MIGRACIJU. Un E.S. ir s..da projekts. Noziedznieku, imperiālistu, cilvēkkontrabandistu projekts.

 2. Baltajai rasei jāpamet Eiropu,citādi to apšaus vai nogriezīs galvas.

 3. Pilnas ielas ar bruņotiem policistiem , pozē ar ieročiem , fotografējās …….. ko viņi tur dara , vai gaida kad vēl kāds muslims ar ieroci izlīdīs ? Nu nelīdīs taču , kādu nedēļu pagaidīs ….

 4. Motivs ir man skaidrs. Páréjie padumji. 38gadá péc kristála nakts hitlers pasludinája ébrejus par nevélamiem árzemniekiem un teica ka nevar garantét drośību. Tagat balto rase ir nevélama vácijá…., baltajiem vácija jápamet !

Draugiem Facebook Twitter Google+