×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
24. jūlijs, 2012
Drukāt

Minimālā darba alga nākamgad paliks nemainīga – 200 latu

Foto-LETAFoto-LETA

Minimālās mēnešalgas apmērs 2013.gadā paliks nemainīga, proti, pašreizējo 200 latu apmērā, 24.jūlijā vienojās valdība.

Kā informē Labklājības ministrija (LM), ņemot vērā darba tirgus situāciju, arī 2013.gadā minimālās mēneša darba algas apmērs jāsaglabā pašreizējā līmenī, lai veicinātu mazāk kvalificēto bezdarbnieku pēc iespējas ātru integrēšanos darba tirgū un strukturālā bezdarba riska mazināšanu.

LM uzskata, ka vienlaikus gan ir jāturpina diskusija par nodokļu sloga mazināšanu mazo algu saņēmējiem un ģimeņu ar bērniem atbalstu, lai strādājošie iedzīvotāji, kuriem aprēķina valstī noteikto minimālo mēnešalgu, neto saņemtu vairāk.

LM iniciatīvu saglabāt nemainīgu darba algu nākamajā gadā ir atbalstījusi arī Latvijas Darba devēju konfederācija un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība.

Tāpat atbilstoši 2013.gada darba laika kalendāram no 1,189 latiem līdz 1,203 latiem būs jāprecizē minimālā stundas tarifa likme, veicot grozījumus Ministru kabineta noteikumos par minimālo mēneša darba algu un minimālo stundas tarifa likmi.

Pusaudžiem un tiem cilvēkiem, kuri ir pakļauti īpašam riskam, minimālā stundas tarifa likme 2013.gadā būs 1,360 lati, jo viņiem saskaņā ar Darba likumu ir atļauts strādāt tikai septiņas stundas dienā un 35 stundas nedēļā.

Pērn decembrī 196,5 tūkstoši cilvēku jeb 24,8% no strādājošo kopskaita saņēma minimālo darba algu vai mazāk par minimālo darba algu. Centrālās statistikas pārvaldes dati liecina, ka 2011.gada novembrī privātajā sektorā Rīgā vidējā bruto darba alga bija 496 lati, bet sabiedriskajā sektorā 583 lati.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+