×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.2°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
20. augusts, 2015
Drukāt

Minimālā un vidējā alga. Atbilde “LA” lasītājai (7)

Foto: LETAFoto: LETA

Manam dēlam ir zemnieku saimniecība. Par 400 eiro mēnesī grūti atrast darbiniekus, jo cilvēki prasa, lai maksājot vismaz vidējo algu. Bet vidējā alga ir summa, ko iegūst, saskaitot kopā visas algas un tad izdalolot ar saņēmēju skaitu. Daudzi taču saņem tikai minimālo algu. Kāda ir statistika par darba samaksu? Anda Jaunpilī

Centrālās statistikas pārvaldes pārstāve Beate Danusēviča atbild, ka 2014. gadā strādājošo mēneša vidējā bruto darba samaksa (pirms nodokļu nomaksas) Latvijā bija 765 eiro, bet lauksaimniecības, mežsaimniecības un zivsaimniecības nozarē tā bija mazāka – 732 eiro.

20150820201156_6328

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Un LV iedzīvotāju apmierinātība ar dzīvi esot augstākā kopš neatkarības atgūšanas, ha, ha, cenas šeit ir augstākās nevis apmierinātība ar dzīvi. Kā var tik nekaunīgi zombĕt cilvēkus!

 2. Algas mazākas ir tādēļ,ka LV ir nestabila nodokļu politika un darba devējs nekad skaidri nevar zināt,kādi izdevumi ir sagaidāmi attiecībā uz maksājumiem valstij,nekad nevar zināt,kādas būs saražotā pašizmaksas attiecībā pret elektrību,gāzi utt…nekad nevar zināt,kā būs ar pakalpojuma ņēmēju vai pircēju utt…jo LV ir ļoti maz cilvēku un no esošajiem daudz pensionāru un arī bērni….LV darba devējs neko skaidri nevar zināt par rītdienu….pie tam – slimības lapas,neparedzēta darbinieka aiziešana un kompensāciju izmaksas…LV darba devējam dzīve ir neskaidrību pilna un arī pats kaut ko par savu atbildību vēlas saņemt vairāk par minimumu….Ko lai šodien iesāk tie darba devēji,kuru produkcijas galamērķis bija Krievija?

  • nožēlojama atmuldēšanās Atbildēt

   Nevienu neuztrauc, ko tu nevari, neproti un nejēdz. Ja netiec galā ar uzņēmumu, pārdod citam. Darba ņēmēju neinteresē tava vaimanoloģija – darba ņēmējs nav labdarības iestāde un viņa pienākums nav dotēt strādāt neprotošus ”uzņēmājus”. Tāpēc cilvēki strādā tur, kur maksā, bet jūs turpiniet tēlot apvainotas ģimnāzistes.

   • kur ir tas “cits”,kurš būs ar mieru sev uzkraut visu to,ko uzskaitīja komentētājs “tādēļ”.Kur tas “cits “ņems to pircēju vai pakalpojuma ņēmēju?Tur nemaz nav “nozēlojami jāatmuldas”,tas ir apburtais loks,no kura izkļūt nav iespējams ar pašreizējo politiku,kura tiek ikreiz gudrota no jauna,it kā pasaulē mēs dzīvotu vienīgie un nebūtu neviena no kā pamācīties.

 3. Kāpēc par vienu un to pašu,tik pat kvalitatīvu utt. darbu Vācijā un Latvijā atšķirība ir tik milzīga?Firmas peļņa latvijā procentiāli ir pat lielāka,par renti un komunāliem pakalpojumiem Latvijā maksā mazāk.Tad kāpēc darbiniekiem nevar maksāt kaut vai pusi no tā ko nopelna Vācijā?

 4. Darba devējs, kas principā nemaksā vairāk par minimālo, riskē strādāt pats, ja kādu dienu izbeigsies tādi, kas gatavi visu mūžu vergot par minimālo, bet vecumdienās ubagot.

  Cik nav strīdu un gudru ieteikumu, kā dabūt atpakaļ Eiropas latviešus, bet viss ir vienkārši – darbs nav hobijs, darbu dara, lai saņemtu normālu algu. Neesat gatavi tādu maksāt? Par minimālo strādājiet paši!

  • 100% piekrītu ,min algai jābūt galīgi mazkvalifētam darbiniekam ,padomju laikos teica sētniekam, apkopējai un sanitārei. ,tagad tos sauc par medmāsu palīdzēm un apkopšanas operatoriem ,bet būtība jau nemainās. Ja Tu laukos strādā kārtīgi no rīta līdz vakaram ,tāpat jau kads darbs ir ari ar tehniku ,tad tiešām nav jēgas strādāt ,vismaz 700 vajaga uz papīra.

Draugiem Facebook Twitter Google+