×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
8. aprīlis, 2015
Drukāt

Minimālais nodoklis jāmaksā. Atbilde “LA” lasītājam (8)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Uz mana vārda reģistrēta zemnieku saimniecība, kurā nu jau ilgāk par gadu pats nestrādāju. Tur strādā mans dēls. Bet Valsts ieņēmumu dienestā, kurp devos, lai aizpildītu deklarāciju, par 2014. gadu man lika samaksāt nodokli 50 eiro apmērā. Par ko tas jāmaksā, ja nekādus ienākumus negūstu? Valdis Kalniņš Ikšķiles novadā

Iedzīvotāju ienākuma nodoklis 50 eiro apmērā jāmaksā arī tad, ja oficiāli reģistrētais zemnieku saimniecības īpašnieks aizvadītajā gadā nav guvis nekādus ienākumus.

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) nodokļu pārvaldes fizisko personu tiešo nodokļu metodikas daļas pirmās nodaļas vadītāja Inese Kemzāne paskaidro, ka zemnieku saimniecību īpašniekiem, kuri no zemnieku saimniecības saimnieciskās darbības ienākuma maksā iedzīvotāju ienākuma nodokli, ir pienākums tāpat kā citām personām, kurām ir reģistrēta saimnieciskā darbība, iesniegt VID gada ienākumu deklarāciju neatkarīgi no 2014. gadā gūtā ienākumu apmēra no saimnieciskās darbības.

Ja aprēķinātais iedzīvotāju ienākuma nodoklis no 2014. gada saimnieciskās darbības ienākuma ir mazāks par 50 eiro, tad 15 dienu laikā pēc likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” noteiktā deklarācijas iesniegšanas termiņa beigām, tas ir, līdz šā gada 16. jūnijam, ir pienākums samaksāt šo minimālo nodokli 50 eiro apmērā.

Likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” ir noteikti izņēmumi, kad šis minimālais nodoklis 50 eiro apmērā nav jāmaksā. Proti, ja:

* 2014. gadā par darbiniekiem ir veikti iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksājumi vai valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas, vai valsts sociālās apdrošināšanas iemaksas par sevi kā pašnodarbinātu personu;

* 2014. gadā ir reģistrēta vai izbeigta saimnieciskā darbība vai pabeigts likvidācijas process;

* saimnieciskā darbība reģistrēta 2013. gadā. 
Tādējādi nodoklis 50 eiro apmērā par 2014. gadu nebūs jāmaksā tikai tādā gadījumā, ja zemnieku saimniecībā tika nodarbināti darbinieki, par kuriem ir veikti iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksājumi vai valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas, vai Valdis Kalniņš valsts sociālās apdrošināšanas iemaksas 2014. gadā ir veicis par sevi kā pašnodarbinātu personu. Tā kā zemnieku saimniecībā saimnieciskā darbība tiek veikta – zemi apstrādā zemnieku saimniecības īpašnieka dēls –, zemnieku saimniecību ieteicams pārreģistrēt uz viņa vārda.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. Ienākumu nav,bet jāmaksā ienākumu nodoklis.Tad jau to nodokli vajag kaut kā pārdēvēt-kaut vai par bezienākumu nodokli .

  2. Pretīgi….

  3. tas ir kartejais valsts rekets mazajiem uznemejiem…..,kur ir taisniba?????

  4. Apbrīnojami! Vai tiešām vēl kādā valstī pasaulē iekasē nodokļus no nepelnošām personām? Ar to vien, ka saimnieciskā darbība reģistrēta, tie iedzīvotāji vismaz uz pabalstiem nepretendē. Ko vēl no viņiem noplēst?
    Nu tad uz priekšu- visi likvidē saimniecisko darbību un sēž uz pabalstiem! Nu ļoti izdevīgi!:)

  5. Welcome to Latvia! Ienakumu nav, bet nodokli jamaksa. Ko tad, nemt saujamo un iet uz lielcela? Un galu gala, kapec cilvekam butu jaaiznemas nauda, lai to vienkarsi kadam atdotu? Eu, kaseji, pasiem stulbi neliekas?

  6. driz tiem plesejiem pashiem adu par acim novilks

  7. Aizņemties naudu un samaksāt?

  8. Valstī,kurā nav ražošanas,nodokļos plēsīs septiņas ādas

Draugiem Facebook Twitter Google+