×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Rudīte, Everts
Trešdiena, 22. augusts, 2018
15. augusts, 2016
Drukāt

Minimālās algas celšana apturēs iedzīvotāju aizbraukšanu, uzskata Ašeradens (12)

Foto - Ivars BušmanisFoto - Ivars Bušmanis

Arvils Ašeradens

Ja minimālā alga netiks celta straujāk, iedzīvotāji turpinās doties prom uz tām valstīm, kur tā ir lielāka, tā intervijā 900 sekundēm apliecinājis ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.

Finanšu ministrija atbalsta minimālās algas celšanu par 10 eiro, savukārt Labklājības ministrija uzskata, ka vēlamais minimālās algas pieaugums būtu 10% jeb 37 eiro. Vispārējais algu līmenis šobrīd ir audzis par 5% un minimālo algu bez problēmām var palielināt par 20 eiro, uzskata Ašeradens.

“Ir jādod signāls cilvēkiem, kas brauc atpakaļ, ka minimālā alga augs. Piemēram, Igaunijā minimālā alga patlaban ir 430 eiro, bet no nākamā gada tā būs 470 eiro. Līdz ar to minimālās algas starpība Latvijā un Igaunijā būs 100 eiro. Tāpēc liela daļa Latvijā strādājošo pieņem lēmumu doties strādāt uz Igauniju,” norāda ekonomikas ministrs.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Neapturēs gan iedzīvotāju aizbraukšanu. Tiem 10-30 Eur mēnesī nav nekādas nozīmes.

 2. nevis ar minimālām algām žonglēt, bet darba vietas, kur var reāli nopelnīt iztikai, steidzīgi vajag !
  \\\
  Ierēdņiem tās minimālās paceļas, bet strādniekiem atrod iespēju
  iedot pigu !!!

 3. es uzskatu, ka Ašeradenam jāārstējas Atbildēt

  Fakts, ka aug minimālā alga, ir signāls, ka latviešus grib padarīt par minimālās algas saņēmēju nāciju un tādā valstī ne tikai nav jāatgriežas, bet jābēg arī tiem, kas pagaidām vēl domā palikt! Ašeradens jūs grib iedzīt minimali apmaksāto kategorijā, bet vecumdienās jūs ubagosiet vai zagsiet, jo no minimālās algas arī pensija ir minimāla! tas ir, nekāda!

 4. es uzskatu, ka Ašeradenam jāārstējas Atbildēt

  Kāds grib zināt, ko cilvēkam vajag, lai viņš varētu atgriezties? Izmazgājiet ausis un klausieties! Algai jābūt trīs īres maksu lielumā! Kāpēc mūsu īres maksa jau tuvojas Rietumeiropas īrei, bet komunālie pārsniedz turienes komunālos, tikai alga bezcerīgi atpaliek? Atbildiet, pārgudrais birokrāt, kā cilvēkam iztikt ar algu, kas līdzinās īres maksai? Nezināt? Tas es pateikšu! Iztikt tā, ka nemaksāt nodokļus un daļu algas saņemt aploksnē! Mūsu pašreizējā sistēma ir tāda, ka var pastāvēt tikai pie aplokšņu algām! Šī bija bezmaksas konsultācija ašereadeniem un citiem nezinīšiem! Honorārus par konsultācijām neņemu! Ja vēl kas nav skaidrs, jautājiet, vēl vienu bezmaksas padomu dabūsiet!

 5. es uzskatu, ka Ašeradenam jāārstējas Atbildēt

  Ašeradens un citi valsts budžetam piezīušies parazīti ir zaudējuši jebkuru saikni ar realitāti, bet kauna sajūta viņiem nav bijusi paredzēta pat projektā. Kādu minimalo algu, rīmu banda? Cilvēks, kurš nav zaļs tīnis vai students uz pusslodzi, nestrādās par minimālo! Cik skaļi jākliedz un kādiem vārdiem jālamājas, lai tādi ašeradeni sāktu dzirdēt un saprast?

 6. Alga noteikti ir svarīga, taču ne pati galvenā lieta, kādēļ iedzīvotāji aizbrauc. Aizbrauc dēļ nesakārtotās likumdošanas, nodokļiem un maksājumiem, kas mainās reizi gadā vai pat biežāk, nespējas ģimenei plānot savu budžetu, dēļ milzīgās bezpalīdzības un netaisnības sajūtas, kas pārņem, redzot, kā uzņēmēji, nodokļu maksātāji tiek apkāsti un čakarēti, aizbrauc tādēļ, ka skaidri un gaiši pasaka: “Strādāt jau jūs varat, bet pensijas nebūs!”. Tajā pašā laikā kāds saņem 4000€ un pat 19000€ pensiju. A ko – viss godīgi! Aizbrauc tādēļ, ka valstij uz saviem pilsoņiem nospļauties.

 7. Toties Igaunija ir viss letak, nav saskruvejusi cenas ka musejie ,un vel ja musejie maksatu katru nedelu algu ka tas ir Lielbritanija tad ari cilveki varetu vismaz izdzivot labak un nebutu jaskaita kapeikas lai izdzivotu menesi

 8. Pilnigsidiots

 9. vaitad jūs nezinat,ka mūsu valdība ir NEPIEBAROJAMAvot ja paceltu algas -kā ministriem straujuma pacēla notēlojot GALĪGU MUĻĶI ka neko nezinot.par algu palielināšanu.

 10. ja minimālo pacelsiet uz 700 uz rokas, tad varbūt arī nebrauks nekur.

 11. Signāls ar 37 EUR-ministr,nesmīdini tautu ! Pielikumu izjutīs tikai budžetnieki…

 12. Pacels algu,pieliks komunālos,degvielu,pārtiku,mistiskās zemes nomas,mājokļa nodoklis,kas tie vispār par zvēriem ka???
  Kamēr valdība nepārstās bāst sev kabatā un sāks domāt par tautas labklājību,tikmēr nekas nemainīsies-diemžēl!!

Draugiem Facebook Twitter Google+