×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
7. novembris, 2016
Drukāt

Minimālo atalgojumu par likmi pedagogiem vēlētos celt līdz 1200 eiro (8)

Foto LETAFoto LETA

Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis

Izglītības ministrija ilgtermiņā minimālo atalgojumu par likmi pedagogiem vēlētos celt līdz 1200 eiro, pirmdien par pirmajā darba grupā pedagogu darba samaksas pieauguma grafika un pedagogu sociālā atbalsta sistēmas īstenošanas mehānisma un grafika izstrādei diskutēto informēja izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (V).

Darba grupā darbojas Izglītības un zinātnes ministrijas, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA), Kultūras ministrijas, Labklājības ministrijas, Latvijas Izglītības vadītāju asociācijas, Finanšu ministrijas, Latvijas Pašvaldību savienības pārstāvji.

Jautāts par to, līdz kādai summai ilgtermiņā, ņemot vērā atalgojuma paaugstināšanas grafiku, varētu paaugstināt atalgojumu par likmi, Šadurskis sacīja, ka patlaban tiek runāts par 1200 eiro. Tomēr šī summa patlaban nav piesaistīta kalendāram, piebilda politiķis.

Politiķis uzsvēra, ka, lai nodrošinātu teju divreiz lielāku atalgojumu par likmi, vispārējā izglītībā vien būtu nepieciešami aptuveni 180 miljoni eiro. Šadurskis gan ir skeptisks par to, kāds varētu būt finansējuma avots, jo esot skaidrs, ka līdzekļu, kas būtu ietaupīti, sakārtojot skolu tīklu, būtu par maz, ņemot vērā, ka patlaban mērķdotācijā pašvaldībām pedagogu algu samaksai ir aptuveni 360 miljoni eiro.

Pagaidām pirmais solis minimālās likmes celšanai varētu būt 710 eiro. Lai gan LIZDA vēlas, lai līdz šādai summai likme kāptu jau 2018.gada 1.septembrī, Šadurskis par šādu termiņu ir skeptisks. Viņš pagaidām nevēlas solīt pedagogiem, ka no 2018./2019.mācību gada varētu tikt ieviesta šāda minimālā likme. Šadurskis norādīja, ka reālistiskāks laiks būtu 2019.gada 1.janvāris, tomēr līdz tam gaidāmas spraigas diskusijas par finansējuma avotiem.

Kā ziņots, šī gada 1.septembrī spēkā stājās jaunie pedagogu darba samaksas aprēķināšanas noteikumi, vienlaikus paredzot minimālās pedagogu atalgojuma likmes pieaugumu līdz 680 eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. brāķdariem gan nevajag tik ohūni lielas algas. brāķdariem, kuri skolojuši depu†ā†us un minis†rus, kuriem vienīgā inosrāņu valoda Kapu†lerlandes vals†s valoda, kuri lāgā neprot izteikties dzimtajā valodā, jauc 000 000-nus ar 000 000 000-diem un kW ar kWh!

 2. Kad Šadurska k-gs sāks reformu un izsviedīs pensionārus no skolotāju vidus, kad sāks rotēt vecos direktorus? Jaunie grib strādāt, bet nav pilnu slodžu, jo veciem sava ” blice” kopā ar direktoriem, tie pārmaiņu galvenie pretinieki. Vai to neredzat – tas pats skolās, tas pie dakteriem.

 3. Tas laikam jāsaprot tā, ka Šadurkis patiesībā ir atradis kā kaut kur citur kaut ko pamatīgi nogriezt.

 4. Nu, vai vienreiz nepietiks, Šadurski?

 5. Jānis J. Dimants, Jr., M.D. Atbildēt

  Nez’ vai tā būs !!! Par cerībām tālāk nekur netiekam … vairāk darīšanas mums vajaga !

  • Kad Šadurska k-gs sāks reformu un izsviedīs pensionārus no skolotāju vidus, kad sāks rotēt vecos direktorus? Jaunie grib strādāt, bet nav pilnu slodžu, jo veciem sava ” blice” kopā ar direktoriem, tie pārmaiņu galvenie pretinieki. Vai to neredzat – tas pats skolās, tas pie dakteriem.

 6. KAUTKAD NESEN IZLASĪJU dumja IERĒDŅA TEKSTU (valsts noslepumu) PAR TO KA VALSTIJ IR JĀNODARBOJAS AR MEDICĪNAS PAKALP0POJUMU SNIEGŠANU VISIEM UN TĀPEC VESELĪBAS MINISTRIJA IEPĒRK NO MEDICĪNAS IESTĀDĒM PAKALPOJUMUS VALSTS PASŪTĪJUMĀ (muļķu zemē dakteri neārstē slimos bet pārdod valstij pakalpojumus – lai valsts vartetu veikt šo supervalstiskisvarīgo funkciju)

  Melnais Kārlis arī murkšķī ka skološana ir valstiska funkcija – man ir aizdomasa ka skolotāji arī vairs nemāca bet pārdod izglītības ministrijaI SLODZES PRETĪ SAŅEMOT LIKMES

  ES NICINU ŠO VALSTI KURA TAPA AR TĀDU PAT SALAŠŅU ROKĀM KA PADOMIJA — UN NICINU SKOLOTĀJUS UN MEDIĶUS KURI SEVI PAZEMO PIEDALOTIES ŠAI VISU KRĀSU SOCIĶU FIGŅĀ … PIE CARA DAKTERI ĀRSTĒJA UN SKOLOTĀJI MACĪJA — SOCIĶU SALAŠŅAS IEVIESA ŠĀDU ABSURDUMU – VISSMIRDOŠĀKO MARKSISMU

  • Kas pie cara skolotājam maksāja algu? Un vai pie cara skolotāja alga bija kā prastam rūpnīcas strādniekam bez izglītības?
   Un kas pie cara ārstam maksāja algu? Un vai pie cara ārstam alga bija kā sētniekam bez izglītības?

Draugiem Facebook Twitter Google+