×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.7°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
29. marts, 2012
Drukāt

Minimālo darba stāžu grib paaugstināt 


Tagad daudz runā par pensionēšanās vecuma paaugstināšanu, bet neko nemin par darba stāžu. Vai tam vairs nebūs nozīmes? Mans darba stāžs ir 52 gadi. To nevar salīdzināt ar 10 vai 15 gadiem, kas jānostrādā, lai iegūtu tiesības saņemt pensiju. Iznāk tā: ja cilvēks ir bezdarbnieks, viņš iztiek ar pabalstu; kad atrod darbu, pastrādā 15 gadus un viss! 

Uldis Kārkliņš Dobeles novadā


 

Piešķirot pensiju saskaņā ar likumu “Par valsts pensijām”, viens no tās piešķiršanas nosacījumiem ir cilvēka uzkrātais apdrošināšanas jeb, kā ikdienā sakām, darba stāžs. Pensijas apmērs lielāks ir tiem cilvēkiem, kuriem apdrošināšanas stāžs ir lielāks.

Labklājības ministrija piedāvā sākt pakāpenisku pensionēšanās vecuma paaugstināšanu no 2014. gada, vienlaikus paaugstinot arī minimālo apdrošināšanas stāžu, kāds nepieciešams, lai varētu pieprasīt vecuma pensiju. Pašlaik tie ir 10 gadi, sākot no 2014. gada, būs 15 gadi, bet no 2020. gada tas tiks palielināts līdz 20 gadiem, skaidro Labklājības ministrijas pensiju politikas nodaļas vadītāja Dace Trušinska.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+