Publicitātes foto

Minionu jaunākā filma 0

Nevaldāmie minioni jau kļuvuši par mūsdienu popkultūras neatņemamu sastāvdaļu. Viņu, Grū, viņa ģimenes un jaunatrastā dvīņubrāļa Drū piedzīvojumi skatāmi jaunajā animācijas filmā “Nejaukais es 3”, kas uzreiz pēc svētkiem startēs visā Latvijā.

Reklāma
Reklāma
Veselam
7 produkti, kas visiem šķiet veselīgi, taču patiesībā tādi nav 16
“Pasažieriem bez sejas maskas var tikt atteikta iekāpšana transportlīdzeklī!” Paziņojums autobusa salonā samulsina braucēju 53
Kokteilis
Krišjāņa Kariņa sieva Anda publisko emocionālu vēsti vīra atbalstam: “Es apprecēju vienu no drosmīgākajiem, godīgākajiem, gudrākajiem un labestīgākajiem vīriešiem pasaulē” 399
Lasīt citas ziņas

Viss sākās 2010. gadā, kad pirmizrādi piedzīvoja pirmā “Nejaukais es” filma, un tās galvenais varonis nejaucenis Grū un viņa uzticamie palīgi minioni, kā arī trejmeitiņas Margo, Īdita un Agnese iekaroja skatītāju sirdis. Kā gada labāko animācijas filmu to nominēja gan “Zelta globusam”, gan Britu kinoakadēmijas balvai – Amerikas Kinoakadēmijas biedru simpātiju apliecinājumi gan izpalika –, kases ieņēmumi pārsniedza pusmiljardu dolāru, un nevienam nebija ne mazāko šaubu, ka ir atrasta jauna zelta ādere – stāsts, ko pārvērst veiksmīgā franšīzē, kuras lielākais trumpis, protams, ir dzeltenie minioni. Par gudriem, attapīgiem un jaukiem viņus nenosauksi, taču viņu nemitīgā klātbūtne virtuālajā vidē, minifilmiņas, dažnedažādi produkti ar to attēliem un, protams, iekļaušana “Universal” atrakciju parkā minionus nolikusi blakus šīs studijas – un arī Holivudas – visvērtīgākajiem varoņiem. Un ar katru nākamo ekrāna darbu viņu vērtība tikai aug, pat ja arī “Nejaukais es 3” scenārija autori nolēmuši akcentēt Grū un viņu dvīņubrāļa Drū, kā arī īpaši nejaukā Baltazara Breta piedzīvojumus un centienus ieviest pasaulē kārtību pēc sava prāta.

“Nejaukā es 3” pirmizrādes vieta nebija izvēlēta nejauši – tā notika pasaules zināmākajā animācijas filmu festivālā Anesī Francijā, kas pirms daudziem gadu desmitiem atdalījās no Kannām, tā izceļot animatoru sniegumu kustīgo bilžu mākslā. Dažādu iemeslu dēļ Anesī programmās iekļautie darbi pēdējos gados gan liedz piesaukt oriģinalitāti, un nelabvēļi runā par organizatoru pārmērīgu piesliešanos Holivudai un amerikāniskumam ne tajās labākajās izpausmēs, internetā kaudzēm atrodamajām ne-autorībām un citām “ekstrām”, taču, pat neskatoties uz to, Anesī ietekmi pasaules animācijā nevar noliegt. Taču “Nejaukais es 3” apslimis ar tām pašām kaitēm, kā pats festivāls, kaut arī – un jau atkal nav ne mazāko šaubu – kases ieņēmumos nekas no pirksta kratīšanas iemesliem neuzrādīsies, un, visticamāk, šī sērija, kā jau cerēts, kļūs par vienu no šīs vasaras vispelnošākajām kinolentēm.

CITI ŠOBRĪD LASA

Taču nav jau arī tik traki, jo “Nejaukais es 3” apvieno daudzus elementus, kas spēj sildīt dažāda vecuma skatītāju sirdis, kā arī reanimē mīlestību pret saldajiem astoņdesmitajiem, ko šajā filmā personificē savulaik televīzijas zvaigzne, nu aizmirstais, taču noziegumus darīt gribošais un to arī darošais Baltazars Brets, kuram uzticēta galvenā ļaundara loma. Ar viņu un paša dvīņubrāli Drū, viņa neapķērību un pat tizlumu nāksies cīnīties Grū, kurš no pasaules lielākā ļaundara pārvērties par aģentu, kurš nodarbojas ar ļaundaru ķeršanu, taču, izgaršojis vēlreiz vecās dzīves saldmi, tomēr ļausies arī dažiem piedzīvojumiem ne tajās legālākajās izpausmēs. Bet visam pa vidu – minioni, kuri, pēc gadu tūkstošiem ilgiem meklējumiem beidzot atraduši savu saimnieku un jau sērijām neatkāpjoties no viņa ne soli, tomēr ne vien sadumposies pret Grū patvaļīgo pārtapšanu labajā varonī, bet pēc dalības talantu šovā arī kļūs par galvenajiem zekiem cietumā un tamlīdzīgi izklaidēsies, jo citādi nabadziņiem nav ar ko nodarboties. Taču viņi tomēr nespēj otrā plānā atstāt Drū kolorīto sulaini un Grū trejmeitiņas, kuru vaibsti iezīmējas arvien košāk.

Aumaļām berot uz fiziskām izdarībām balstītus jokus un atsauces uz popkultūras vēsturi –astoņdesmito gadu esence ir apvienota plecu polsterus, Liepājas frizūru un rozā košļājamās gumijas cienošā Baltazara tēlā ar Maikla Džeksona, “A-ha” un “Van Halen” izpildītajām melodijām fonā – un mūsdienām (dziesmas izpilda arī Farels Viljamss), spiegu filmām un, protams, Džeimsu Bondu, “Nejaukais es 3” pat nesapņo par augstās mākslas plauktu, bet apmierinās ar zaļām naudiņām un dara to ar paštīksminošu smaidu sejā, taču ne bez iemesla. Filmas autori – pusotras stundas ilgās lentes tapšanā piedalījušies vairāk nekā pustūkstotis cilvēku –, kā izskatās, ir pārliecināti, ka skatītāja uzmanību var noturēt tikai un vienīgi ar arvien jauniem jokiem, aizraujošākiem notikumiem un bagātīgāku izdomu. Un šajā spilgtu krāsu pielietajā animācijas filmā no minētā visa ir gana – ir arī vieta amerikāņu preses magnāta Viljama Rendolfa Hērsta pils kopijai, un tās baseinā plunčājas Grū māte ar dāsni muskuļotajiem pavadoņiem.

Taču ir viena ķeza. “Nejaukais es 3” bez nevienas šaubas ir vien daļa no franšīzes, turklāt – ne pati oriģinālākā, kas liek vaicāt, kādu kvalitātes zīmi varēs likt nākamajai filmai “Minioni 2”, ko studijas vadība sola kinoteātros nogādāt jau 2020. gadā, un tā diez vai būs pati pēdējā, jo ir bezgala daudz iespējamo notikumu pavērsienu. Tajā pašā laikā minionu autori arī ironizē par Holivudas dabu un to, kā tai tīk sagraut pašas radīto. Tāpēc tomēr vien jācer, ka tīrās izklaides vārdā tā nenotiks ar šo franšīzi, kas jau sapelnījusi pusotru miljardu zaļo naudiņu un bez jelkādām pretenzijām aizpilda kinoteātru vasaras repertuāra ģimenes izklaides žanru.

“Nejaukais es 3″/”Despicable Me 3”

ASV, 2017

Režisori – Pjērs Kofins, Kails Balda

Oriģinālvalodā lomas ieskaņojuši: Stīvs Karels, Kristena Viga, Trejs Pārkers, Džūlija Endrjūsa, Miranda Kosgova, Deina Geijere, Stīvs Kūgans, Dženija Sleita, Pjērs Kofins; filma dublēta latviešu un krievu valodā.

No 26. jūnija kinoteātros visā Latvijā.