×
Mobilā versija
+6°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
9. jūnijs, 2015
Drukāt

Bergmanim ministra amats nebūšot par smagu (9)

Foto - LETAFoto - LETA

Uz vakanto aizsardzības ministra vietu, kas atbrīvojusies pēc Raimonda Vējoņa ievēlēšanas par Valsts prezidentu, Latvijas Zaļā partija (LZP) gatavojas virzīt Saeimas deputātu Raimondu Bergmani.

Pieredze aizsardzības struktūrās, sportiska neatlaidība un spēja apgūt jauno – šīs Raimonda Bergmaņa īpašības varētu kompensēt politiskās pieredzes trūkumu, ļaujot viņam kļūt par labu aizsardzības ministru, uzskata kandidāta pazinēji.

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) valde vakar nolēma par Raimonda Vējoņa pēcteci aizsardzības ministra amatā virzīt Saeimas deputātu R. Bergmani (ZZS). Par savu izvēli ZZS pārstāvji informējuši Ministru prezidenti Laimdotu Straujumu, kas to esot akceptējusi. Lēmumprojektu par jaunā aizsardzības ministra apstiprināšanu amatā Saeima varētu izskatīt 18. jūnija sēdē.

Bergmaņa politiskā pieredze gan ir neliela. Aizvadītā gada pirmajā pusē viņš iestājās ZZS ietilpstošajā Latvijas Zaļajā partijā (LZP), bet oktobrī 12. Saeimas vēlēšanās kļuva par parlamenta deputātu. Viens no cilvēkiem, kas pierunāja Bergmani doties politikā, bija viņa sens draugs – deputāts Ingmārs Līdaka. Viņš pārliecināts, ka, par spīti īsajai politiskajai pieredzei, Bergmanis varētu būt labs aizsardzības ministrs. “Mārīte Seile par izglītības ministri kļuva bez nevienas dienas politikā. Arī Rihards Kozlovskis savulaik par iekšlietu ministru kļuva bez jebkādas politiskās pieredzes un savus pienākumus veic ļoti labi. Raimonds ļoti ātri mācās un apgūst jaunumus,” teica Līdaka, piebilstot, ka Bergmanis kā deputāts jau piedalījies NATO parlamentārās asamblejas sanāksmē Vašingtonā, bet Rīgā drošības jautājumiem veltītajā konferencē uzstājies ar referātu par hibrīdkaru. Arī Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis (“Vienotība”) uzteicis Bergmani kā aktīvu jauno deputātu.

Rīgas Tehniskajā universitātē Bergmanis 1991. gadā ieguvis inženiera ķīmiķa specialitāti, bet 2003. gadā Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā pedagoģijas bakalaura grādu kā sporta darba speciālists, smagatlētikas treneris. Vidējo izglītību ieguvis Rīgas 49. vidusskolā, kur mācījušies vairāki pazīstami cilvēki. “Ļoti strādīgs un mērķtiecīgs puisis ar stingru tēvu, kurš pats viņu trenēja. Laika kaut kādām blēņām vai izklaidēm Raimondam tikpat kā nebija, jo pēc mācībām viss laiks aizgāja treniņos vai sporta nometnēs. Visiem viņa sasniegumiem pamatā bija smags darbs,” atceras pašreizējā Valsts prezidenta preses sekretāre Līga Krapāne, kas mācījusies klasi zemāk par Raimondu un dzīvojusi kaimiņos Bergmaņu ģimenei.

Tautā Bergmanis (draugu lokā saukts par Breksi) joprojām vairāk pazīstams nevis kā politiķis, bet gan kā sportists, spēkavīrs un pasākumu vadītājs.

1966. gadā dzimušais Bergmanis kā svarcēlājs pārstāvējis Latviju trijās olimpiskajās spēlēs – Barselonā (1992.), Atlantā (1996.) un Sidnejā (2000.). Viņš ir desmitkārtējs Latvijas čempions svarcelšanā. Pēc Sidnejas olimpiskajās spēlēs gūtā savainojuma gan profesionālajam sportam nācies mest mieru un viņš pievērsies spēkavīru sacensībām. Viens no Bergmaņa elkiem ir Holivudas muskuļu kalns un aktieris Arnolds Švarcenegers, kurš arī savulaik darbojies politikā. Tāpat kā “Dzelzs Ārnijs” arī mūsu “Breksis” ir nodemonstrējis aktiera spējas, vadot gan dažādus pasākumus, gan televīzijas raidījumus. Sportista slava un personīgā harisma viņam noderējusi, arī strādājot Rekrutēšanas un jaunsardzes centrā (RJC), kur viņš atbildējis par rekrutēšanas pasākumu vadīšanu.

“Bergmanim ir dotības vadīt, uzņemties atbildību un līdz galam cīnīties par savām lietām. Vienlaikus sportista slava viņam nekad nav sakāpusi galvā – viņš spēj strādāt komandā, uzklausīt kritiku,” spriež RJC vadītājs Druvis Kleins. Pirms RJC Bergmanis strādājis arī citos ar aizsardzību saistītos amatos – septiņus gadus viņš bijis apmācību instruktors Saeimas un Valsts prezidenta Drošības dienestā, bet apmēram pusotru gadu – kādreizējā Aizsardzības ministrijas valsts sekretāra Edgara Rinkēviča padomnieks. 2011. gadā Bergmanis kā NBS dižkareivis devies izdienas pensijā.

Kopš 2011. gada viņš pildījis Latvijas Olimpiešu kluba prezidenta pienākumus. Vienlaikus viņš ir arī Latvijas Olimpiskās komitejas viceprezidents. LOK prezidents Aldons Vrubļevskis atgādina, ka tieši Bergmanis esot bijis atbildīgs par Eiropas godīgas spēles 20. kongresa rīkošanu Rīgā. Šis pasākums pulcinājis olimpiešus un sporta funkcionārus no 50 valstīm.

Valsts amatpersonas deklarācijā par 2014. gadu Bergmanis norādījis, ka viņam pieder divi zemes gabali Klintaines un Dāviņu pagastā, kā arī dzīvoklis Rīgā. Politiķim ir 7400 eiro skaidrās naudas uzkrājumi un 15 061 dolāra bezskaidrās naudas uzkrājums AS “Swedbank”. Lielākie ienākumi pērn bijuši no RJC (7493 eiro), no Aizsardzības ministrijas (6572 eiro) un no Saeimas (4443 eiro).

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Vai mums nepietika ar vienu svarcēlāju kā deputātu, tagad vajag vēl aizsardzības ministru. Lielie, spēcīgie visi ir labdabīgi cilvēki, bet aizsardzības ministram ir vajadzīgas citas īpašības.

 2. Sports ir devums sabiedrības attīstībai. kad skan Latvijas himna pat Krievijas vadonim jāpieceļas (kad Latvija Ļeņingradā sagrāva Krievijas izlasu pasaules čempionātā). Vadīt Olimpiešu klubu, būt Olimpiskās komitejas viceprezidentam nav viegls uzdevums, jo tur daudzi ir ar lielām ambīcijām. Darbojoties šajās institūcijās R. Bergmanis ir devis sabiedrības attīstībai un valsts nākotnei – lai Latvijā augtu vesela un stipra paaudze!

 3. Starp citu – Arnolds Švarcnegers – bijušais Kalifornijas gubernators ir R.Bergmaņa cīnu biedrs spēka vīru sacensībās. Akteiris R.Reigans bija ASV prezidents, kas piespieda PSRS izmainīt politiku. Viņiem bija liela ” politiskā” pieredze? Aiz politiskās pieredzes bieži vien slēpjas ” netīrā politika” , kuru R.Bergmanis vēl nav apguvis. (Tād ir ZZS vadonim un Vienotības vadonei)

  • Tas viss jau ir lieliski, bet neviena zilbīte jūsu komentāros nav par paša Bergmaņa devumu sabiedrības attīstībai un valsts nākotnei. Tā vien rādās, ka AM pārvērtīsies par slikto anekdošu klubiņu, bet mums jau vienalga – jefreitors jeb dižkareivis, ka tik tikt ministra krēslā. Kāpēc tad Šļesaru par prezidentu nevēlē? Vot būtu lustīga kompānija! Un izskatīgs jau arī ir no priekšas, bet… visi jūsu uzskaitītie labie darbi nav no tās operas.

 4. Ir valstis. kurās aizsardzības ministra amatā ir sievietes bez īpašas militārās pieredzes. R.Bergmanis beidzis Rīgas 49.vidusskolu, Rīgas Politehnikso institūtu (1991.g.) un Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmiju (2003.g.).
  Eiropas vicečempions supersmagajā svarā 1997.gadā. Desmitkārtējs Latvijas un Latvijas PSR čempions. 21 reizi labojis Latvijas rekordus svarcelšanā. PSRS junioru čempions supersmagajā kategorijā. Piedalījies piecos Pasaules čempionātos. Piedalījies 3 Olimpiskajās spēlēs Latvijas olimpiskās delegācijas karognesējs XXV olimpiādes spēlēs Barselonā (1992.g.).
  21 reizi labojis Latvijas rekordus. Pēc svarcēlāja karjeras uzsāka dalību spēkavīru sacensībās. Ar panākumiem startējis World’s Strongest Man sacensībās, izcīnījis trešo vietu (2002.g.), vēl vairākkārt ir bijis pirmajā sešiniekā. Arnold Strongman Classic sacensībās ir izcīnījis divas trešās vietas (2003.g., 2004.g.). Kopš 2011.gada notiek “Raimonda Bergmaņa kausa izcīņas” sacensības. Strādājis Nacionālo bruņoto spēku rekrutēšanas un atlases centrā.
  Pēc sportista karjeras beigām pievērsies sabiedriskajai darbībai un politikai. R.Bergmanis ir vadījis vairākus televīzijas raidījumus – “Laimīgā ģimene” un “Karaliskais anekdošu turnīrs”. Vada Latvijas spēkavīru čempionāta sacensības, kā arī ir šo sacensību komentētājs televīzijā. 2011.gadā R.Bergmanis tika ievēlēts par Latvijas Olimpiešu kluba prezidentu, 2013.gada martā tika ievēlēts par vienu no Latvijas Olimpiskās komitejas viceprezidentiem. Ievēlēts 12. Saeimā no Zaļo un Zemnieku savienības (2012.g.).
  Bergmaņu ģimenē jau aug trīs bērni – Teodors un Marta, trešajam dots kino, politikas un spēka vīru pasaulē ļoti skanīgais vārdu – Arnolds.

 5. Tāda atbildība, kā mūsu ministriem jānes, tad arī sētniecei Maškai tas ministra amats nebūtu par smagu.
  Mums jau ir tāda jauka tradīcija par nozaru ministriem likt cilvēkus, kas nav speciālisti attiecīgajā nozarē, jo ministram, lūk, tādas zināšanas neesot vajadzīgas. Galvenais, lai būtu labs vadītājs, organizators u.t.t.
  Vai jūs gribētu dzīvot daudzstāvu mājā, kuras celtniecību ir vadījis labs organizators, kurš neko nejēdz no celtniecības? Diez vai. Bet uzticēt visas valsts aizsardzību cilvēkam, kam nav nekāds nojēgas no militārām lietām – tas taču ir tik pašsaprotami, vai ne?
  Kas sekos tālāk? Labākajā gadījumā paies kāds gadiņš, kamēr viņam pakļautie militāristi uz pirkstiem kaut kā ieskaidros tās ābeces patiesības, kas viņam būtu jāzina par militāro jomu. Protams, ja vien viņš nebūs pietiekoši augstprātīgs un piekritīs klausīties, ko kāds viņam stāsta. Šajā laikā NBS štābisti varēs tikai skumji nopūsties un kasīt pakaušus par tiem “dižajiem” rīkojumiem un paziņojumiem, kas nāks no Aizsardzības ministrijas. Varbūt atkal dibināsim kārtējo jātnieku pulku. Varbūt atkal iepirksim kādus vecus kara lūžņus par miljoniem no citām NATO valstīm. Bet varbūt dibināsim armijā speciālās svarcēlāju vienības, kuras tad iebrukuma gadījumā tos naidniekus izsvaidīs kā pupu kūļus?!

 6. Ja sarīko masveida grautiņu naktsklubā, tad sportistus (2gab) par deputātiem liek. Ķencim bija taisnība… 🙂

 7. Naudu nest nekad nav par grūtu…..

 8. Astrida Busmeistere Atbildēt

  Es par Raimondinu .

Draugiem Facebook Twitter Google+