×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.4°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
25. jūnijs, 2018
Drukāt

Ministra Reira brauciens pie vēlētājiem – par nodokļu maksātāju naudu (14)

Foto no Vienotības kontaFoto no Vienotības konta

Kamēr dažām partijām no pašu kabatas jāapmaksā savu pārstāvju priekšvēlēšanu braucieni, tikmēr par partijas “Vienotība” pārstāvja, labklājības ministra Jāņa Reira došanos priekšvēlēšanu braucienā pie vēlētājiem tiek maksāts no nodokļu maksātāju līdzekļiem.

Maija beigās Latvijas Radio klausītāji no apmaksāta sludinājuma varēja uzzināt, ka 25. maijā “Vienotības” pārstāvis, labklājības ministrs J. Reirs dosies uz Jelgavu, kur tiksies ar vēlētājiem. Sludinājumu bija apmaksājusi partija “Vienotība”, taču citādi bija ar pašu braucienu – ministrs uz priekšvēlēšanu tikšanos devās ar Labklājības ministrijas automašīnu, un tās izmantošana tika apmaksāta no valsts budžeta līdzekļiem.

Labklājības ministrija apstiprina, ka J. Reirs uz “vizīti Jelgavā” tiešām devies ar ministrijas auto, taču tam esot “pamatojums – tikšanās ar iedzīvotājiem, t. sk. senioriem, kas ir viena no tām sabiedrības grupām, kas ir Labklājības ministrijas darbības mērķgrupa”. Savukārt pēc šīs tikšanās, kurā “piedalījās plašs cilvēku loks”, J. Reirs ticies arī ar futbola kluba “Jelgava” vadību, lai pārrunātu jautājumus, kas skar Latvijas Nacionālās sporta padomes kompetenci par jauniešu futbola attīstību.

Uz jautājumu, vai J. Reirs bija informēts par to, ka partijas apmaksātā sludinājumā tiek minēta viņa kā partijas pārstāvja brauciens uz Jelgavu, ministrijas komunikācijas nodaļas vadītāja Aiga Ozoliņa apgalvo: “Ministrs nebija informēts par minēto radio reklāmu.” Taču tā acīmredzot nav taisnība: kā apliecina “Vienotības” ģenerālsekretārs Artis Kampars, šis sludinājums ir bijis saskaņots ar pašu ministru: “Partija “Vienotība” organizē labklājības ministra šāda veida tikšanās vairāk nekā desmit Latvijas pašvaldībās, tādēļ ziņoja par to publiski.”

Kategoriski saistībā ar valsts resursu izmantošanu priekšvēlēšanu vajadzībām izsakās Valsts kontrole: “Ārējos normatīvajos aktos nav paredzēts, ka valsts iestādes amatpersona var izmantot dienesta transportlīdzekli priekšvēlēšanu pasākumiem. Līdz ar to Valsts kontrole uzskata, ka nav pieļaujama situācija, ka politiskas amatpersonas (ministri) dienesta transportlīdzekli izmanto, lai dotos uz priekšvēlēšanu pasākumiem.”

Valsts kontrole skaidro, ka dienesta transportlīdzekļu izmantošanas pārbaudes vairākus gadus ir bijušas tās aktuālo pārbaudāmo jautājumu lokā un, kaut arī ārējos normatīvajos aktos ir pietiekami detalizēti noteiktas prasības dienesta transportlīdzekļu izmantošanai, kā arī ir nepārprotami noteikti iestādes vadītāja pienākumi, Valsts kontrole revīziju laikā konstatē trūkumus un nepilnības rīcībā ar dienesta transportlīdzekļiem.

Tiekot fiksēti gadījumi, kad iestādes iekšējais regulējums dienesta transportlīdzekļu izmantošanai ir nepilnīgs, iestādēs netiek nodrošināta pienācīga uzskaite un kontrole, kā rezultātā pastāv risks, ka dienesta transportlīdzeklis varētu tikt izmantots privātajām vajadzībām, atskaites nesniedz skaidru un patiesu priekšstatu par degvielas izlietojumu, netiek uzraudzīta autotransporta izmantošanas kontroles sistēmas darbība u. c.

Valsts kontrole norāda, ka atbilstoši Publiskas personas finanšu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanas likumā noteiktajam valsts īpašumā, valdījumā vai lietošanā esošais autotransports izmantojams tikai dienesta, darba, amata pienākumu pildīšanai.

Likumā noteikts, ka autotransporta izmantošana darba vajadzībām ir tāda autotransporta lietošana, kas nepieciešams amatpersonas vai darbinieka darba pienākumu pildīšanai, nodrošinot publiskas personas vai publiskas personas institūcijas iestādes funkciju izpildi.

Ir gan arī noteikti gadījumi, kad dienesta transportlīdzekļa izmantošana ir uzskatāma par izmantošanu darba vajadzībām, piemēram, ja attiecīgās amatpersonas vai darbinieka darba pienākumi ir saistīti ar nepieciešamību nodrošināt viņam iespēju jebkurā brīdī atgriezties pie darba pienākumu pildīšanas, darba pienākumu pildīšanu nepieciešams nodrošināt īpašas steidzamības kārtībā. Taču došanās uz priekšvēlēšanu pasākumu šādos gadījumos neietilpst.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. Aleksandra Kutuzova Atbildēt

  Nezin kapec par so faktu nemaz negribas brinities, vienigais kapec tikai Reirs te piekarinats pie liela zvana. Administrativo resursu, respektivi nodoklu maksataju naudu, izmantot nekautrejas neviens. Pietiek atskatities uz saskanas apgriezieniem Riga saja joma. Cempioni bez variantiem.

 2. Tas ir sīkums pret to, cik veikli Reirs savu nesakarīgo, histērisko sievu iekārtoja par ārlietu ministra padomnieci: amatā, kur alga laba, jādara nekas nav, pat uz darbu nav jāiet, jo Reira kundze ir tik nesakarīga un niķaina, ka visi ir tikai priecīgi, ja viņa ar savu klātbūtni nevienu neapgrūtina.

 3. Arturiks Kaimiņš uzcepis rakstu? Deemmm vajag boikotu! Demmm vajag knab jo tas ir spec pasūtījum raksts!!

 4. saucās “ķeriet zagli..!” princips… it kā pie varas esošie neizmantotu priekšrocību, ka viņiem jau šobrīd ir pienākums tikties ar vēlētājiem vai attiecīgo nozaru darbiniekiem vai klientiem… neatkarīgi no tā, vai tas būtu Latvijā vai Francijā… tā ir priekšrocība pret jaunpienācējiem, kas savukārt brīvi var kritizēt esošos par visiem nāves grēkiem… lai pēc tam, kad tiktu pie varas, darītu ikkurāt tāpat…

 5. Reirs jau nav vienīgais kas tā dara! Tie deputāti kuri neapzog, neizmanto Valsts kasi ir slinķi!

 6. Šādu pieeju, diemžēl, piekopj visu Saeimā pārstāvēto partiju pārstāvji. Vienkārši tajā mājā līdz šim iekļuva tikai tie, kuri daudz sola, skaisti runā, melo, sabiedrības labā neko nedara, rauš tik sev kabatās. Tagad tak jāpabraukā riņķī un makaroni uz ausīm vientīesīgajai latvju tautai jāuzkarina

 7. Nu gan LA atradusi “pārkāpumu”.
  Tā dara gandrīz visi, kuriem ir dienesta autiņi, un tas gan nan nekas nosodāms .

  • Ir gan tas paarkaapums.Tas ,ka veeleetaaji un valsts iedziivotaaji palikushi nejuutiigi pret tik “siikiem” paarkaapumiem ,liecina tikai par to,ka shii valsts ir dziljaa,dziljaa meeslu bedree.Tas ir paarkaapums vai pat noziegums un jo vairaak tiem paraziitiem ljaus tos siikos paarkaapumus,jo lielaaki kljuus tie “siikie” paarkaapumi.Pa lielam taa ir zaadziiba,nodoklmaksaataaju resursu zaadziiba

 8. ja brauc pie veeleetaajiem ir ok. ja brauc pie sievasmates tad nebuutu ok.

Draugiem Facebook Twitter Google+