×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
19. jūlijs, 2017
Drukāt

Ministre gaidībās – nebijis gadījums (49)

Veselības ministre Anda Čakša. Foto - LETAVeselības ministre Anda Čakša. Foto - LETA

Veselības ministres Andas Čakša ģimenē nākamā gada janvārī gaidāms mazulis. Šis fakts ienesīs jaunu, patīkamu pagriezienu ministres dzīvē. “Esmu solījusies strādāt līdz galam un tad varbūt kādu brīdi ņemšu pārtraukumu. Jaunībā varēju pateikt, es zinu, kā būs, cik ilgi nestrādāšu, bet tagad tomēr esmu piesardzīgāka,” saka veselības ministre Anda Čakša un piebilst, ka ar valdības vadītāju Māri Kučinski ir vienojusies, ka strādāšot pilnu laiku, jo jūtas ļoti labi.

“Es vēlos, lai tas nestu skaidru pārliecību, ka sieviete var justies stabili arī vecumā 40+,” ar gandarījumu sacīja ministre, kurai jau ir divi pieauguši dēli – divdesmit vienu gadu vecs un desmitgadīgs. Kā viņa pati smej – ja apņemtos katrā gadu desmitā pa vienam bērnam, tad demogrāfiskā situācija valstī kļūtu arvien labāka.

Tas ir nebijis gadījums Latvijā, kad ministrei gaidāms ģimenes papildinājums, un šķiet, ka šī situācija ir nedaudz apmulsinājusi arī Ministru prezidentu, jo viņš atteicās atbildēt uz maniem jautājumiem par veselības ministres aizvietošanu, ja gadījumā šāda vajadzība rastos. Ministru kabineta (MK) darbību regulējošajos tiesību aktos nav noteikts, cik ilgi ministrs drīkst atrasties prombūtnē un kas notiek tad, ja ministre dodas bērna kopšanas atvaļinājumā.

Jurists Jānis Pleps, kurš ieguvis pietiekami lielu darba pieredzi, strādājot valsts pārvaldē, kā arī Latvijas Universitātes Juridiskajā fakultātē, uzskata, ka grozījumi MK Kārtības rullī varētu tikt izstrādāti, saskaroties ar konkrētiem gadījumiem. Kā piemēru viņš minēja Saeimas Kārtības rulli, kuru laboja, kad deputāte Inese Šlesere devās bērna kopšanas atvaļinājumā. Tajā tika noteikts, ka deputātam ir tiesības uz grūtniecības un dzemdību atvaļinājumu, kā arī bērna kopšanas laikā nolikt deputāta mandātu. Šīs tiesības skar ne tikai sievietes deputātes, bet arī deputātus – tēvus. J. Pleps gan norādīja, ka tas būtu slikts signāls sabiedrībai, ja līdzīgā situācijā Ministru kabinetā valdības pārstāvim liktu atkāpties no amata.

Pievienot komentāru

Komentāri (49)

 1. Sieviete Libeka …brīnās, ka citai sievietei būs bērns!
  Paceļot to globālā mērogā it kā dzemdēt taisītos kāds vecis …

 2. Esot jau divi pieauguši dēli: 21 g. un 10 g. Kopš kura laika 10 gadīgs skaitās pieaudzis?

 3. Vēl mazliet un kādas valdības sēdes laikā tiks pieņemtas arī dzemdības.

 4. Un tā ir tagad aktuālākā Latvijas problēma! Nožēlojami!

 5. Janis J. Dimants, Jr., M.D. Atbildēt

  Pasveicu kolegi! Vai vis notiek gludi.

 6. Apsveicami! Lai ministrei laba veseliiba un veseliigs beerninjsh!

 7. Eu, a kurš ir spraudējs ?

 8. Ai, ai ,ai latvietīši! Jums rokas un mēles nokaltīs no tās žults, ko izgāžat uz citiem- par savu neizdevušos dzīvi. Lai Andai veselība un laime nēsājot bērniņu.

 9. Ja ministre būtu vīrietis, tad šādu virsrakstu varētu likt! Šajā gadījumā muļķīgs!

 10. Lai ministrei veselība!!! Prieks, ka viņa ir tik drosmīga!!! Prieks par jau 2 dēliem, kuri ir katras mātes lepnums un gods. CERU uz trešo dēliņu! DĒLUS ir daudz vieglāk audzināt kā meitas. DĒLI ir ĻOTI SAPROTOŠI, IZPALĪDZĪGI un MĪĻI. Viņi NEKAD NEBŪS TIK NEŠPETNI, CIETSIRDĪGI UN LIŠĶĪGI KĀ MEITENES!
  Nepiekrītu teiktajam, ka Čakšas kundze ir visu laiku labākā veselības ministre. Tā diemžēl nav! To novērtējumu ir pelnījusi Ingrīda Circene, kuras daudzās idejas un iniciatīvas savā laikā tika izsmietas un kuru rezultātā arī viņu ”noēda”, bet tagad tās tiek celtas augšā un jau pasniegtas citā adresē, viņu pat nepieminot… ĻOTI NESMUKI UN NEKOREKTI NOLIEGT VIŅAS NOPELNUS!?!

  • Lai veselība sievietei Andai Čakšai un lai vesels bērniņš. Bet kā ar ministri Andu un krīzes situāciju veselības nozarē. Kurš ieviesīs obligāto veselības apdrošināšanu, kurš gādās par to, lai 200 milj eiro vienkārši neizčūkst uz karstās veselības jomas problēmu pannas? Kurš?

 11. Lai veicas ministrei!
  Vai Jūs, negatīvo komentāru rakstītāji, bijāt mājās, kad Dieviņš KAUNU dalīja?

  • Es tieši tāpat nodomàju…nu kādos apstākļos/vidē cilvēkiem ir bijis jāaug un jàdzīvo,lai rakstītu kaut ko tiks atbaidoši zemisku….
   Veselību topošajai mammai Andai.

 12. Var tikai ar nožēlu secināt, cik cilvēki mēdz būt ļauni, rakstot par dekrēta naudām un citām cūcībām. Anda Čaksā nav vientuļa sieviete, viņai ir dzīvesbiedrs un viņa parāda piemēru, ka sievietei galvenā vērtība ir bērni. Lai viņai šoreiz piedzimst meitenīte – tā ir sievietes vislielākā Dieva dāvana.

 13. Marģeris Zeķturis Atbildēt

  Kurš tad Mārai Libekai atklāja, ka Anda jau otro mēnesi kā gaidībās? Abām kopīga draudzene Alīda Vāne. Nu visiem mute ciet! I Veidei, I Balvu-Gulbenes “reģionālās” slimnīcu apvienības kritiķiem. Malacītis Alīda!

 14. Marģeris Zeķturis Atbildēt

  Kurš Mārai Libekai pateica, ka Anda jau otro mēnesi gaidībās? Abām kopīga draudzene – Alīda Vāne. Nu ne tikai Veidei mute ciet, bet nav vairs šķēršļu, lai Balvu-Gulbenes slimnīcu apvienība saņemtu miljonus pārtapšanai par “reģionālo” apvienību. Tagad visiem mute ciet! Malacis tā mana Alīda!!!!

 15. Lai veicas ministrei! Neņemt pie sirds histēriskos ğimenes ārstus!

 16. Vai ģimenes ārsti nezin, ka nav labi radīt negatīvas emocijas grūtai sievietei? Nebaidās, ka žurkas viņus sagrauzīs? Bet ja nopietni, tad “asociācijas” priekšsēdētāja taču zināja, ka tāds stāvoklis, un obligāti vajadzēja šo šmuci taisīt. Jau pats jēdziens “ārsts” un streiks nav savienojami. Kurš patiešām ir ārsts, tas kaut ko tādu, kā streiks, nespētu pat iedomāties.

 17. cik daudzi veselības nozares naudas šefmaņi priecīgi atkorķē šampānieti, varēs darboties tālāk bez reformām, būs paglābušies, kamēr ministre prombūtnē. i e-veselību noliks malā, i visu pārējo. un tad jau vēlēšanas klāt.
  kā ministrei veicies kopumā, lai vērtē tie, kuriem bieža saskarsme ar veselības sistēmu, izskatās situācija ļoti nepatīkama.

  • Tur jau tas joks, ka reformu nav pilnīgi nekādu. Nulle. Pat pat papildus naudu nozarei nācās kasīt Vienotībai. Cirks ar ģimenes ārstiem vispār ir totāls hīts. Visas ārstu prasības ir pamatotas un elementāri izpildāmas. Šobrīd vairāk ir runa par to, ka viens otrs grib parādīt, cik liels un nozīmīgs ministrs ir.

 18. Kāpēc nē…:)
  Skaista sieviete, veselīga..lai veselība…:)

 19. Vientuļa sieviete, kura tik lielā vecumā gaida bērnu, nav spējīga valsts darbā pilnvērtīgi strādāt. Domas gan par bērnu, gan par partneri, kurš viņu neprec…

 20. Redfz cik labi! Čakša veiksmīgi pamuks no atbildības

 21. Kārtējais sliktais piemērs no valdības puses- vairot bezģimeņu bērnus, vairot vientuļās mātes, slēpt no cilvēkiem savas attiecības (acīmredzot kāds precēts vīrietis), atbalstīt brīvās attiecības, nevis ģimeni. Ar katru dienu arvien jauni negatīvi piemēri mūsu sabiedrībai.

 22. Trīs bērni, katrs no sava tēva. Kā sauc šādas sievietes?

 23. Viss skaidrs!

 24. Tāpēc jau galvā ir tukšums un nespēja loģiski domāt!

 25. No rīta jauka ziņa , sakiet , kāpēc tāds izbrīns ” Ministre gaidībās ” , vai ministre nav sieviete ? Lai viņai veicas bērniņa gaidībās un turpmāk arī audzinot !

 26. Skaisti! Es gan sveicu no sirds!

 27. Arī advokāti iesaka šo metodi, lai mazinātu sodu un ar godu izietu no nelabvēlīgiem lēmumiem. Tik slikta VM valstī nav bijis.

  • man atkal šķiet, ka labākā ministre kāda ir bijusi. Tas, ka liela daļa ģimenes ārstu ir gados un nevēlas apgūt E veselību, tas ir tas sliktais. Ko tad ģimenes ārsti slēpj savas algas, ja jau viss tik slikti. Lai atklāj cik īsti nopelna

   • Ministrei izcili izdevās sabiedrību nostādīt pret ģomenes ārstiem, tas nu fakts. Neviens jau īsti neiedziļinājās, kādas ir viņu prasības – brēca tik, ka algas viņiem pārāk lielas. Būtībā bija jābrēc nevis par to, ka ārstiem algas pārāk lielas, bet gan par to, ka pārējiem ir nožēlojami zemas (ar atsevišķiem izņēmumiem, protams).

  • Precīzi! Tai brīdī, kad būtu pieprasīta demisija, ministrei iešāvās prātā paziņot par savu fizioloģisko stāvokli. Visa uzmanība no problemām tika pievērsta grūtniecības norisei. Manipulatore

 28. Ta jau drīz dekrēts un lielas piķis! Viltīga!

Draugiem Facebook Twitter Google+