Veselības ministre Anda Čakša. Foto – LETA

Ministre gaidībās – nebijis gadījums 49

Veselības ministres Andas Čakša ģimenē nākamā gada janvārī gaidāms mazulis. Šis fakts ienesīs jaunu, patīkamu pagriezienu ministres dzīvē. “Esmu solījusies strādāt līdz galam un tad varbūt kādu brīdi ņemšu pārtraukumu. Jaunībā varēju pateikt, es zinu, kā būs, cik ilgi nestrādāšu, bet tagad tomēr esmu piesardzīgāka,” saka veselības ministre Anda Čakša un piebilst, ka ar valdības vadītāju Māri Kučinski ir vienojusies, ka strādāšot pilnu laiku, jo jūtas ļoti labi.

Reklāma
Reklāma
Veselam
7 produkti, kas visiem šķiet veselīgi, taču patiesībā tādi nav 16
Kokteilis
TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību
“Pasažieriem bez sejas maskas var tikt atteikta iekāpšana transportlīdzeklī!” Paziņojums autobusa salonā samulsina braucēju 55
Lasīt citas ziņas

“Es vēlos, lai tas nestu skaidru pārliecību, ka sieviete var justies stabili arī vecumā 40+,” ar gandarījumu sacīja ministre, kurai jau ir divi pieauguši dēli – divdesmit vienu gadu vecs un desmitgadīgs. Kā viņa pati smej – ja apņemtos katrā gadu desmitā pa vienam bērnam, tad demogrāfiskā situācija valstī kļūtu arvien labāka.

Tas ir nebijis gadījums Latvijā, kad ministrei gaidāms ģimenes papildinājums, un šķiet, ka šī situācija ir nedaudz apmulsinājusi arī Ministru prezidentu, jo viņš atteicās atbildēt uz maniem jautājumiem par veselības ministres aizvietošanu, ja gadījumā šāda vajadzība rastos. Ministru kabineta (MK) darbību regulējošajos tiesību aktos nav noteikts, cik ilgi ministrs drīkst atrasties prombūtnē un kas notiek tad, ja ministre dodas bērna kopšanas atvaļinājumā.

CITI ŠOBRĪD LASA
Jurists Jānis Pleps, kurš ieguvis pietiekami lielu darba pieredzi, strādājot valsts pārvaldē, kā arī Latvijas Universitātes Juridiskajā fakultātē, uzskata, ka grozījumi MK Kārtības rullī varētu tikt izstrādāti, saskaroties ar konkrētiem gadījumiem. Kā piemēru viņš minēja Saeimas Kārtības rulli, kuru laboja, kad deputāte Inese Šlesere devās bērna kopšanas atvaļinājumā. Tajā tika noteikts, ka deputātam ir tiesības uz grūtniecības un dzemdību atvaļinājumu, kā arī bērna kopšanas laikā nolikt deputāta mandātu. Šīs tiesības skar ne tikai sievietes deputātes, bet arī deputātus – tēvus. J. Pleps gan norādīja, ka tas būtu slikts signāls sabiedrībai, ja līdzīgā situācijā Ministru kabinetā valdības pārstāvim liktu atkāpties no amata.