Latvijā
Politika

Ministre: Koļegova izvēlēta tik atklāti kā vēl nekad. “Vienotības” atbalsta nav, NA – brīvais balsojums 16

Foto – LETA

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vadītāja amata kandidātes Ingas Koļegovas izraudzīšanās notikusi tik atklāti kā vēl nekad, pārliecināta finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS).

Balsojums par Koļegovu valdībā plānots otrdien. “Vienotība” Koļegovu neatbalsta, aicinot rīkot jaunu konkursu, bet NA ministriem rīt valdībā būs brīvais balsojums.

VFinanšu ministre, kura oficiāli izvirzīja Koļegovu šim amatam, uzzinot par partijas “Vienotība” lēmumu neatbalstīt Koļegovas kandidatūru, sacīja, ka ir nepieciešams dzirdēt argumentāciju. Komentējot “Vienotības” izvirzīto prasību par nevainojamu reputāciju VID vadītājam, Reizniece-Ozola jautāja, – uz ko ir balstīta nevainojama reputācija?

“Uz šķietamām aizdomām un neatbilstībām deklarācijā? [..] Man šķiet, ka nav pareizi tikai baumu līmenī gan reputāciju, gan karjeru, gan dzīvi cilvēkam graut. Tas nav pieņemami,” uzsvēra politiķe. Viņa norādīja, ka, runājot par procedūru, kurā tika izvēlēta Koļegova, “tik atklāti kā šoreiz, ne reizi tas nav bijis”.

“Atceroties iepriekšējos VID vadītājus, – tos “Vienotība” vienkārši izvēlējās un apstiprināja valdībā,” sacīja Reizniece-Ozola, atgādinot, kā beidzās iepriekšējo divu VID vadītāju amatu pienākumu pildīšana, kā arī to, kāda informācija publiskajā telpā nāca viņu darbības laikā.

Politiķe ir pārliecināta, ka cilvēkam, kurš grib novest līdz galam VID iesāktās reformas, ir jārēķinās ar publisku nomelnošanu. “Koļegovai, manuprāt, mugurkauls ir, prasmes to izdarīt – ir. Tieši tādēļ to piedāvāju,” apliecināja ministre.

Reizniece-Ozola skaidroja, ka, cik viņai ir zināms, VID ir skaidrība par Koļegovas amatpersonas deklarācijā iekļautajiem punktiem.

“Manuprāt, ja ir dienestiem nepieciešams veikt vēl kādas pārbaudes, tad tas ir normāli, bet politiski mēģināt apgalvot, ka ir kādas nopietnas problēmas, un uzburt aizdomu ēnu pār cilvēku, kurš ir vairākus gadus strādājis valsts pārvaldē, tikai tādēļ, ka ir izvēlēts kā iespējamais VID vadītāja amata kandidāts, tad, manuprāt, tas liecina par nevēlēšanos ieviest pārmaiņas VID, un par to, ka astoņkājis, kas tur gadiem ir veidojies, joprojām ir gana stiprs,” norādīja ministre.

“Vienotība” šodien lēma Koļegovas kandidatūru neatbalstīt. “Vienotības” ieskatā ir jārīko jauns amata konkurss, ar jauniem nosacījumiem, tostarp lielāku algu VID vadītājam. Partijas līderis Andris Piebalgs norādīja, ka šādā veidā varētu nonākt līdz VID vadītājam, ko arī sabiedrība atzītu kā pilnīgi nevainīgu. Tas ir ļoti svarīgi.

“”Vienotības” lēmums ir šo kandidāti neatbalstīt. Pamatojums tam nav tik daudz saistīts ar viņas profesionālajām zināšanām, bet tas ir tomēr saistīts ar to, ka cilvēkam ir jābūt absolūti nevainojamai gan amatpersonas deklarācijai, gan arī darījumiem, kas, saprotu, ir likumīgi, bet ir ļoti, ļoti grūti saprotami. Diskusijā viņai neviens konkrēti nepārmeta par šiem darījumiem, bet konkrētajam amatam ir jābūt absolūti nevainojamai reputācijai,” sacīja Piebalgs.

“Vienotības” priekšsēdētaja vietnieks Edvards Smiltēns norādīja – ja otrdien balsojums par Koļegovu notiks, tad “Vienotības” ministri balsojumā nepiedalīsies.

Savukārt Nacionālās apvienības (NA) ministriem otrdienas valdības balsojumā par Ingu Koļegovu būs brīvais balsojums, teica NA pārstāvis koalīcijā Einārs Cilinskis.

Saistītie raksti

Premjerministrs Māris Kučinskis (ZZS) paudis nožēlu par to, ka “Vienotība” izvēlējusies neatbalstīt Koļegovas kandidatūru un norādīja, ka jauna konkursa rīkošana uz vakanto amatu nozīmētu, ka labākajā gadījumā tikai decembrī VID tiktu pie jauna vadītāja. Kučinskis sacīja, ka lēmumu, vai valdība otrdien lems par Koļegovas iecelšanu amatā, viņš pats pieņemšot tikai otrdienas rītā.

Galerijas nosaukums
LA.lv