×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
12. aprīlis, 2012
Drukāt

Ministre rosina veidot jaunu “Arsenāla” koncepciju

jaunzeme_grende4

Lai gan iepriekš kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende (Nacionālā apvienība) kritiski izteikusies par kinofestivāla “Arsenāls” attieksmi, pēc tikšanās ar “Arsenāla” vadību viņa aicina festivāla ideju saglabāt un veidot jaunu koncepciju.

“Aicināju pieiet šai situācijai ar tādu pozīciju – karalis ir miris, lai dzīvo karalis,” aģentūrai BNS sacīja kultūras ministre.

Tikšanās laikā ar Starptautiskā kino centra direktori Šarloti Līdumu viņa rosinājusi padomāt, kā “Arsenāla” ideju varētu restaurēt, un paudusi gatavību iesaistīties jaunas koncepcijas veidošanā, iespējams, meklēt festivālam citu laiku un palīdzēt ar citiem jautājumiem.

“Pilnīgi piekrītu, ka “Arsenāls” ir lielisks brends,” teica Jaunzeme-Grende.

Viņa arī pauda vēlēšanos tikties ar festivāla uzraudzības padomi – Augustu Sukutu un Māri Gaili –, lai pārrunātu festivāla nākotni.

Uz jautājumu, vai “Arsenāls” tomēr varētu saņemt valsts finansējumu, ministre atbildēja, ka tas tiek piešķirts arī caur Valsts kultūrkapitāla fondu (VKKF), taču VKKF filmu nozares eksperti nolēmuši naudu nepiešķirt.

“Tātad pati kino nozare atzina, ka kaut kas īsti labi nav,” norādīja Jaunzeme-Grende. Viņa ieteikusi “Arsenālam” padomāt par iespējamajām kļūdām un pieteikties VKKF konkursam vēlreiz, iespējams, jau ar jaunām idejām.

Jau vēstīts, ka Rīgas starptautiskā kinofestivāla “Arsenāls” rīkotāji pēc 25 gadu darbības nolēmuši pārtraukt tā rīkošanu, jo tā arī nav izdevies iegūt finanšu atbalstu no valsts.

“Ja Valsts kultūrkapitāla fonds atbild, ka “Arsenāls” nav valstiski nozīmīgs pasākums un Kultūras ministrija savos gaiteņos ir iestrēdzinājusi gadiem eksistējušu trīspusējo līgumu starp Kultūras ministriju un Rīgas domi, tad acīmredzot šīm kultūras institūcijām tas nešķiet atbalstāms pasākums. Tas jau ir ļoti vienkārši – bez naudas jau neko nevar uztaisīt,” paskaidroja Starptautiskā kino centra direktore Šarlote Līduma.

Savukārt kultūras ministre iepriekš aģentūrai BNS kritizēja “Arsenāla” attieksmi, norādot, ka festivāla konkurents “Baltijas pērle” var veidot festivālu bez valsts finansējuma, bet “”Arsenāls” raud par to, ka tādēļ, ka neiedeva, viņi nomirst”. “Es domāju, ka “Arsenālam” pašam mazliet jāpiedomā par to, ko viņi runā un dara,” skarbi sacīja kultūras ministre.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+