Sports
Citi sporta veidi

Ministre vēlēšanu dēļ atsaka Latvijas šaha komandai0

Foto: Zane Bitere/LETA

Latvijas Šaha federācija (LŠF) ceturtdien pauda cerību cīnīties par augstām vietām Gruzijā gaidāmajā šaha Olimpiādē, sacīja organizācijas prezidents Āris Ozoliņš.

Latvijas komandai šoreiz nepalīdzēs finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola, jo šaha olimpiādes laikā notiks saeimas vēlēšanas.

43.šaha Olimpiāde no 23.septembra līdz 6.oktobrim norisināsies Gruzijas pilsētā Batumi.

“Šogad uz Olimpiādi brauc pati jaunākā izlase vecuma ziņā. Vīriešiem līderis ir Igors Kovaļenko, kurš ir bijis Eiropas vicečempions un viens no kontinenta vadošajiem šahistiem. Visi izlases šahisti ir augšupejoši ar augošu reitingu un ceram, ka viņi nostartēs labi,” pauda Ozoliņš.

Gaidāmajā Olimpiādē Latviju “Open” grupā pārstāvēs Kovaļenko, Artūrs Neikšāns, Ņikita Meškovs, Toms Kantāns un Artūrs Bernotas. Savukārt sieviešu turnīrā startēs Laura Rogule, Ilze Bērziņa, Linda Krūmiņa, Elīna Otikova un Elizabete Limanovska.

“Minimālais uzdevums ir nostartēt labāk par Igauniju un Lietuvu. Kā arī otrs uzdevums ir sasniegt rezultātu, kas nav zemāks par mūsu reitingu. Cīnīsimies par labām vietām,” uzskata Ozoliņš.

LŠF vadītājs sacīja, ka arī meitenēm nekad nav bijusi tik jauna komanda.

“Sastāvā ir Latvijas čempione Limanovska, kā arī Elīna Otikova, Laura Rogule un Linda Krūmiņa.

Protams, liels zaudējums mūsu izlasei ir Danas Reiznieces-Ozolas netikšana komandā, jo turnīra laikā Latvijā ir saeimas vēlēšanas.

Tomēr tādējādi radīsies iespēja jaunajām šahistēm, kuras varēs sevi turnīrā apliecināt. Meitenes ir nolēmušas nopietni nodarboties ar šahu, un viss ir viņu rokās,” pauda Ozoliņš.

“Šī brīža izlases šahisti ir mūsu jaunās zvaigznes. Ceram, ka viņiem ir liela motivācija izaugt par labiem spēlētājiem,” pauda Ozoliņš.

Saistītie raksti

Latvijas izlasē pašlaik ir atgriezies leģendārais treneris Edvīns Ķeņģis, kurš ir trenējis Apvienoto Arābu Emirātu izlasi.

“Edvīns ir atgriezies un trenē vīriešu izlasi, kas mums ir liels pienesums. Meitenes trenē Zigurds Lanka, kurš ir stājies vietā aizsaulē aizgājušā Aloiza Kveiņa vietā. Ceru, ka šo treneru darbs mums nesīs augļus,” pauda LŠF prezidents.

LA.lv