×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.4°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
11. novembris, 2012
Drukāt

Ministri spriedīs par 55,5 miljonus latu vērta cietuma būvniecību Olainē

Foto-LETAFoto-LETA

Ministru kabineta komiteja pirmdien, 12.novembrī, lems, vai atbalstīt 55,495 miljonus latu vērta cietuma būvniecību Olainē ar publiskā iepirkuma metodi.

Tieslietu ministrija (TM) norāda, ka cietuma būvniecība jāveic par valsts budžeta līdzekļiem, izsludinot publisku iepirkumu. Ierēdņi izpētījuši, ka jaunā cietuma būvniecībai varētu izmantot arī publisko un privāto partnerību, taču TM uzskata, ka ir lētāk cietumu celt tikai par valsts naudu.

Valdība jau šovasar spēra pirmos soļus šī projekta virzībā, atbalstot valsts budžeta līdzekļu novirzīšanu jaunā Olaines cietuma būvniecības procesa sākšanai 2013.gadā 165 663 latu apmērā, 2014.gadā – 2 613 517 latu apmērā, bet 2015.gadā – 54 123 latu apmērā.

Būvniecībai jāsākas 2016.gadā un gadu vēlāk būs nepieciešami 31,54 miljoni latu būvniecības pabeigšanai.

Ja laika gaitā būvniecības izmaksu apmērs mainās, Tieslietu ministrijai jāiesniedz valdībā rīkojuma projekts ilgtermiņa saistību precizēšanai.

TM norāda, ka pašlaik Latvijas cietumu infrastruktūra ir ļoti novecojusi un neatbilst mūsdienu prasībām.

Ieslodzījuma vietu vēsturiskais izvietojums un to infrastruktūras tehniskais stāvoklis rada virkni problēmu – piemēram, cietumu iekšējais plānojums bieži ir nepraktisks, infrastruktūras dēļ arī ieslodzīto plūsma cietumos ir neefektīva un saistīta ar papildus personāla resursiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+