×
Mobilā versija
+10.7°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
23. maijs, 2012
Drukāt

Ministri un lauksaimnieki apņemas vienoti sasniegt kopēju mērķi 


dobe_ts_6

Vakar, klātesot četriem ministriem un daudziem lauksaimniekiem, pirmo reizi atklāja dobes pie Ministru kabineta, kurās šajā vasarā arī pirmo reizi augs dažādas kooperatīvajā sabiedrībā “Mūsmāju dārzeņi” audzētās dārzeņu šķirnes, kā arī griķi, auzas, mellenes un dzērvenes.

 

Lai piesaistītu uzmanību negodīgajiem Eiropas Savienības tiešmaksājumiem un aicinātu pilsētniekus solidarizēties ar lauku cilvēkiem, lauksaimnieki un arī ministri ar dārzeņu stādīšanu pie Ministru kabineta vakar sāka akciju “Lauki ienāk pilsētā”.

“Ceru, ka iestādītie ķirbji izaugs, pārvērtīsies par karietēm, kas uz Latviju atvedīs lielākus tiešmaksājumus,” uzrunā klātesošajiem teica labklājības ministre Ilze Viņķele, kas patlaban pilda Ministru prezidenta pienākumus. Savukārt zemkopības ministre Laimdota Straujuma uzsvēra ciešo sadarbību, pat darbu koordinēšanu, ko kopīgā mērķa sasniegšanā patlaban īsteno Zemkopības ministrija un lauksaimnieku organizācijas.

Latvijas pārstāvis Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komitejā Armands Krauze atgādināja, ka jūlija beigās Eiropas Parlamentam un Eiropas Komisijai iecerēts iesniegt Baltijas valstu iedzīvotāju vēstuli, kurā būs prasīts ievērot savienības vērtības un principus, tostarp arī pēc citas, godīgākas metodes rēķināt lauksaimniecības tiešmaksājumus (petīcijas teksts latviešu valodā un sīkāka informācija ir pieejama Latvijas lauksaimnieku organizāciju mājaslapās: www.losp.lv, www.zemniekusaeima.lv un www.llka.lv.). Šo vēstuli ir aicināts parakstīt ikviens Latvijas cilvēks.

 

“Ja Latvijas lauksaimnieki saņems godīgākus tiešmaksājumus, tad viņi varēs izaudzēt vairāk un labākus lauksaimniecības produktus,” tā A. Krauze.

 

Savukārt kooperatīva “Mūsmāju dārzeņi” vadītāja Edīte Strazdiņa teic, ka Latvijas dārzeņu audzētāji vēlas pircējiem piedāvāt konkurētspējīgu cenu par saviem produktiem, tomēr nevar to izdarīt zemo tiešmaksājumu, augstās PVN likmes un mazās akcīzes nodokļa par dīzeļdegvielu kompensācijas dēļ. “Ja vēlamies, lai Latvijas, nevis citu valstu samezglojumu pamana un risina, tad vienots atbalsts lauksaimniekiem ir jāpauž visai sabiedrībai,” tā E. Strazdiņa.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+