Ekonomika
Nauda

Ministrija brīdina 62 OIK saņēmējus par nodokļu parādiem2


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto – LETA/Ieva Lūka

Ekonomikas ministrija (EM) izteikusi brīdinājumus par nodokļu parādiem 62 komersantiem, kuriem piešķirtas tiesības tirgot elektroenerģiju obligātā iepirkuma ietvaros, aģentūru LETA informēja ministrijā.

Šā gada aprīlī stājās spēkā izmaiņas regulējumā, kas nosaka stingrākas kontroles prasības attiecībā uz nodokļu parādu esamību komersantiem, kuriem piešķirtas tiesības tirgot elektroenerģiju obligātā iepirkuma ietvaros. Līdz ar to no šā gada EM divas reizes gadā pārbauda, vai komersantiem nav nodokļu parādi.

Šogad EM veikusi vienu pārbaudi, bet nākamā nodokļu parādu esamības pārbaude tiek plānota šā gada novembrī.

Pārbaudot nodokļu parādu esamību Valsts ieņēmumu dienesta publicētajā nodokļu parādnieku datu bāzē, 341 komersantam, kam noslēgts līgums ar AS “Enerģijas publiskais tirgotājs” par obligātā iepirkuma ietvaros saražotās elektroenerģijas iepirkšanu, ministrija konstatēja nodokļu parāda esamību 62 komersantiem, kuriem patlaban nosūtīts brīdinājums.

Brīdinātajiem komersantiem ir pienākums nomaksāt nodokļu parādu līdz šā gada septembrim. Ja nodokļu parāds netiks nomaksāts, komersants zaudēs tam piešķirtās tiesības tirgot saražoto elektroenerģiju obligātā iepirkuma ietvaros.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka, pēc publiski izskanējušās informācijas par atsevišķu koģenerācijas elektrostaciju neatbilstību Ministru kabineta noteikumu prasībām, EM, paralēli normatīvās bāzes pilnveidošanai, veic auditu sēriju, lai analizētu un vērtētu visu iesaistīto iestāžu un uzņēmēju rīcību un pieņemto lēmumu leģitimitāti.

EM veic pārbaudes atjaunojamo energoresursu koģenerācijas elektrostacijās, kas sākušas darbību ar pazeminātu jaudu, tostarp stacijās, kas vēl nav noslēgušas līgumu par obligāto iepirkumu. Līdz šā gada marta sākumam EM atcēla atļaujas pārdot elektroenerģiju obligātā iepirkuma ietvaros kopumā 21 koģenerācijas elektrostacijai. Tādējādi, pēc ministrijas aplēsēm, novērsts iespējamais obligātās iepirkuma komponentes kopējais izmaksu pieaugums turpmākajos desmit gados par aptuveni 334,8 miljoniem eiro.

LA.lv