×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
8. maijs, 2012
Drukāt

Ministrija gatava nedaudz piekāpties pensionēšanās vecuma jautājumā


aseradens

Labklājības ministrija (LM) ir gatava izvērtēt izteikto priekšlikumu par pieciem gadiem pagarināt laika posmu, kurā pensijas vecumu paaugstināt no pašreizējiem 62 līdz plānotajiem 65 gadiem, pastāstīja LM parlamentārais sekretārs Arvils Ašeradens (“Vienotība”).


 

Apvienības “Saskaņas centrs” (“SC”) Saeimas frakcija solījusi atbalstu pensijas vecuma paaugstināšanai, ja tas notiks pakāpeniskāk un ilgāk. SC iesniedzis priekšlikumu, kas paredz pensijas vecumu paaugstināt par trīs mēnešiem no 2014. gada un reformu pabeigt piecus gadus vēlāk – 2025. gadā, nevis 2020. gadā, kā pašlaik plānots. Ašeradens sacīja, ka šis priekšlikums tiks izvērtēts.

“Šī ir sadaļa, kuru mēs esam gatavi izskatīt,” apliecināja LM parlamentārais sekretārs. Ministrija gan vispirms sagaidīs visus priekšlikumus, kas uz otro lasījumu iesniegti pensiju likuma grozījumiem.

Vērtējams būtu arī SC frakcijas priekšlikums ļaut priekšlaicīgi pensionēties cilvēkiem, kuri audzina bērnus invalīdus. Tomēr, lai izvērtētu iespējamās izmaiņas likumā, priekšlikumi jāvērtē kompleksi.

“Mums ir jāredz visi priekšlikumi kopumā, lai tos novērtētu. Galvenais, vai iespējams panākt, ka sociālais budžets ir ar pozitīvu uzkrājumu,” piebilda deputāts. Saeimas Sociālo un darba lietu komisija pensijas likuma grozījumus otrajā lasījumā plāno skatīt 15. maijā.

Saeimas vairākums pirmajā lasījumā konceptuāli jau atbalstījis grozījumus pensiju likumā, kas paredz, ka pašreizējais pensionēšanās vecums – 62 gadi – tiks paaugstināts pakāpeniski, proti, 2014. gada un 2015. gada 1. janvārī paaugstinot to par trim mēnešiem, bet no 2016. gada ik gadu to paaugstinot par pusgadu, līdz 2020. gadā tiek sasniegts 65 gadu vecums.

Pensiju vecuma paaugstināšanu saskaņā ar Labklājības ministrijas izstrādāto grafiku atbalsta koalīcijas partijas, savukārt opozīcijā esošās Zaļo un zemnieku savienība, kā arī “SC” iepriekš krasi iebildušas pret pensiju vecuma paaugstināšanu jau no 2014.gada un atbalstījušas scenāriju par pensiju vecuma paaugstināšanu no 2016.gada. Scenāriju par vecuma paaugstināšanu no 2016. gada atbalsta Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība , Latvijas Pensionāru federācija un vairākas atsevišķas arodbiedrības, kas uz otro un trešo lasījumu paudušas gatavību iesniegt savus priekšlikumus. Savukārt Latvijas Darba devēju konfederācija atbalsta pensijas vecuma paaugstināšanu jau no 2014. gada.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+