Latvijā
Sabiedrība

Ministrija: LOK nebija pienākuma gādāt par paraolimpiešu tērpiem1


Foto – LETA
Foto – LETA
Paralimpiskais vieglatlēts Aigars Apinis piedalās pasākumā, kurā iepazīstina ar Latvijas Paralimpisko vienību un informē par gatavošanos Paralimpiskajām spēlēm Brazīlijā.

Latvijas Olimpiskajai komitejai (LOK) nebija pienākuma gādāt par Latvijas paraolimpiešu tērpiem gaidāmajām Vasaras paraolimpiskajām spēlēm, aģentūrai LETA sacīja Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta departamenta direktors Edgars Severs.

Severs skaidroja, ka Latvijā LOK un Latvijas Paralimpiskā komiteja darbojas atsevišķi, rūpējoties katra par savu nozari. Severs norādīja, ka abas organizācijas darbojas ar saviem budžeta līdzekļiem, turklāt tajos ir ne tikai valsts budžeta, bet arī sadarbības partneru un sponsoru piesaistīti līdzekļi.

Šogad Latvijas Paralimpiskajai komitejai tika piešķirts nepilns pusmiljons eiro – šajā summā ir gan valsts budžeta līdzekļi, gan arī, piemēram, VAS “Latvijas Valsts meži” ziedojums. Līdz ar to, kā sacīja Severs, par komitejai piešķirtajiem līdzekļiem, kā arī piesaistot papildu līdzekļus no citiem avotiem, bija jāspēj pašiem nodrošināt savu sportistu darbību gaidāmajās Paraolimpiskajās spēlēs.

Severs atgādināja, ka Nacionālajā sporta padomē tika panākta vienošanās komitejai piešķirt vēl arī papildu līdzekļus aptuveni 7500 eiro apmērā, bet par to vēl tuvākajā laikā lems valdība.

Arī LOK uzsver, ka LOK un Latvijas Paralimpiskā komiteja ir divas patstāvīgas un atšķirīgas organizācijas Latvijā – katra ar savu budžetu, tai skaitā ar valsts finansējumu. LOK uzdevums ir nodrošināt Latvijas olimpiskās komandas sportistu dalību olimpiskajās spēlēs, precīzi ievērojot Olimpiskās hartas noteikumus.
2015.gadā pēc iepirkuma procedūras veikšanas LOK noslēdza sadarbības līgumu ar Polijas sporta apģērbu zīmolu “4F”, kas paredz nodrošināt sportistiem tērpus līdz 2020.gadam, uzsākot sadarbību ar Latvijas olimpisko komandu “Rio 2016”.

LOK pārstāvis Mārtiņš Mālmeistars norādīja, ka apģērbu kolekcija ir speciāli veidota Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm, un katrā apģērba vienībā ir iekļauta jaunā komandas vizuālās identitātes sastāvdaļa – logotips, kas sastāv no Brīvības pieminekļa trīs zvaigznēm, uzraksta “Latvija”, kas veidots, par pamatu ņemot Latvijas valsts karoga krāsu proporcijas (2:1:2), kā arī ietverot olimpiskos apļus. Saskaņā ar Olimpisko hartu, paraolimpiskajām komandām nav tiesību izmantot olimpiskos apļus. Tas attiecas arī uz Latvijas Paralimpisko komiteju, tāpēc LOK nevar piedāvāt LPK savu apģērbu kolekciju.

Salīdzinot abu organizāciju sadarbību 2012.gada Londonas olimpisko spēļu laikā, LOK apģērbu saņēma dāvinājumā no Ķīnas sporta apģērbu zīmola “361”, un tad bija iespējams tērpus piedāvāt arī LPK sportistiem. Savukārt šogad LOK tērpus iegādājas no “4F”, un tas ir komercdarījums, kam LOK budžetā ir atvēlēti finanšu līdzekļi. Arī LPK budžetā ir atvēlēti finanšu līdzekļi, lai nodrošinātu savu sportistu apģērbu Riodežaneiro paraolimpiskajām spēlēm, uzsvēra LOK.

Mālmeistars skaidroja, ka LOK vairāk nekā divus gadus ir plānveidīgi strādājusi, arī organizējot iepirkuma procedūru apģērbu piegādei, izstrādājot komandas identitāti, noslēdzot piegādes līgumu ar iepirkuma uzvarētāju, uzraugot un saskaņojot kolekcijas ražošanu un prezentējot kolekciju šī gada 10.maijā, lai pēc iespējas kvalitatīvāk un skaistāk ietērptu Latvijas olimpiešus startiem olimpiskajās spēlēs.

LOK pārstāvis uzsvēra, ka Latvijas Paralimpiskās komitejas prezidente Daiga Dadzīte tikai 9.maijā ir vērsusies pie LOK prezidenta Aldoņa Vrubļevska ar jautājumu par vienotu izskatu olimpiešiem un paraolimpiešiem.

Līdz ar to LOK uzsver, ka ir pilnīgi nepieņemama situācija, ka LPK amatpersonas savā neizdarībā paraolimpiešu apgādē vaino LOK.

“Esam divas dažādas organizācijas, tāpat kā Starptautiskā Olimpiskā komiteja un Starptautiskā Paralimpiskā komiteja,” piekodināja LOK.

Respektējot radušos situāciju, LOK partneris “4F” gatavo speciālu piedāvājuma vēstuli LPK, ko LPK varēs izvērtēt, un pozitīva lēmuma gadījumā arī paraolimpiskās komandas sportisti tiks apģērbti “4F” veidotos tērpos, taču tā jau ir atsevišķa vienošanās starp paraolimpisko komiteju un “4F”, piebilda LOK pārstāvis.

Kā ziņoja “Neatkarīgā”, kamēr Beļģijā, Vācijā, Kanādā un vairākās citās valstīs olimpisko un paraolimpisko vienību sportistiem tiek pašūti vienota dizaina tērpi, Latvijas gadījumā pie tērpiem tikuši tikai olimpiskie sportisti, bet paraolimpieši palikuši bešā.

Vasaras paraolimpiskās spēles Riodežaneiro notiks trīs nedēļas vēlāk nekā olimpiskās spēles. Latvijas Paralimpiskās komitejas prezidente Daiga Dadzīte NRA ar
nožēlu atzina, ka mūsu paraolimpieši, tostarp vairākkārtējs paraolimpiskais čempions Aigars Apinis un paraolimpiskās ratiņpaukošanas pasaules ranga līdere Poļina Rožkova, uz Riodežaneiro dosies bez Latviju simbolizējošiem un vienotiem komandas tērpiem, jo tādi nav bijuši nedz pasūtīti, nedz pašūti.

LA.lv
LA
LA.LV
Latvijā
Sievietēm Latvijā ienākumi ir par 18% mazāki nekā vīriešiem. Jaunākie Eiropas Dzimumu līdztiesības indeksa dati
5 stundas
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Publicēts kārtējais universitāšu reitings: kā tajā klājies Latvijas augstskolām?
6 stundas
LE
LETA/LA.LV
Latvijā
VIDEO. Kampars uzsver, ka savulaik ierobežojis atļauju izsniegšanu daļai no OIK stacijām
7 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Aizmigušu marihuānas audzētāju sita ar koku un steidza griezt kaņepes… 1
4 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO, VIDEO: Latvijas futbola izlase beidzot gūst vārtus, tomēr vienalga piedzīvo bezierunu zaudējumu
2 stundas
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Publicēts kārtējais universitāšu reitings: kā tajā klājies Latvijas augstskolām?
6 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. “Jauns čalis, klausies!” Dobelē izglābj jaunieti, kurš gatavojās nolēkt no katlu mājas torņa… 1
2 stundas
JL
Juris Lorencs
Pasaulē
Juris Lorencs: Ierodas ukraiņu tautas kalps Zelenskis
8 stundas