×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
17. maijs, 2016
Drukāt

Ministrijās nepamatoti šķērdēti līdzekļi; VK vēršas prokuratūrā (9)

Foto - LETAFoto - LETA

Ministrijas joprojām prettiesiski veic nodokļu avansa maksājumus par dažādiem pakalpojumiem, kā arī nepamatoti izmaksā atalgojumu, ministriju un valsts iestāžu 2015.gada finanšu revīzijās secinājusi Valsts kontrole. VK pēc finanšu revīzijas veikšanas Ģenerālprokuratūrā iesniegusi informāciju par diviem prettiesiskiem gadījumiem ar finanšu līdzekļu izlietošanu Kultūras ministrijā un Veselības ministrijā.

Lai gan par pagājušā gada pārskatiem nav sniegti atzinumi ar iebildēm, tomēr Valsts kontrole akcentējusi vairākus apstākļus par būtiskiem tiesību normu pārkāpumiem. Īpaša uzmanība pievērsta avansa maksājumiem, taču revīzijās konstatētas arī citas būtiskas nepilnības.

Piemēram, Izglītības un zinātnes ministrijā prettiesiski nodokļu avansa maksājumi bijuši 99 778 eiro apmērā, Kultūras ministrijai bijuši 11 470 eiro līgumos neparedzēti avansa maksājumi, bet Veselības ministrija veikusi prettiesiskus avansa maksājumus un iepriekš neplānotus avansa maksājumus 171 146 eiro apmērā. Zemkopības ministrijai avansa maksājumi par pakalpojumiem, kas tiks sniegti tikai šajā gadā, bijuši 87 604 eiro apmērā.

Iekšlietu ministrijā konstatēts, ka ir aprēķināta darba samaksa par laiku, kad amatpersonas nav pildījušas dienesta pienākumus. Šim nolūkam tērēti 23 699 eiro.

Savukārt Izglītības un zinātnes ministrija 104 123 eiro izmaksājusi stipendijās izglītojamajiem ar zemu sekmību, kā arī sabiedriski neaktīviem izglītojamajiem. Lai gan revīzijās šādi maksājumi atklāti trīs no piecām profesionālās izglītības iestādēm, ir pamats uzskatīt, ka šādi nepamatoti maksājumi ir arī citās profesionālās izglītības iestādēs, medijus informēja valsts kontroliere Elita Krūmiņa.

Joprojām ļoti atšķiras tas, kam tiek pieprasīts finansējums un kam tas rezultātā tiek izlietots. Piemēram, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā kopumā 102 708 eiro nav izlietoti paredzētajiem mērķiem – ar radiācijas drošību saistīto būvju būvniecības procesa kontroles un uzraudzības funkcijām.

Valsts kontrole pēc finanšu revīzijas veikšanas Ģenerālprokuratūrā iesniegusi informāciju par diviem prettiesiskiem gadījumiem ar finanšu līdzekļu izlietošanu Kultūras ministrijā un Veselības ministrijā.

Kultūras ministrijā revīzijas laikā ir konstatēta neatbilstoša prēmiju izmaksa, žurnālistus šodien informēja valsts kontroliere Elita Krūmiņa.

Savukārt Veselības ministrijai pakļautajā Valsts sporta medicīnas centrā ir konstatēts, ka, pretēji normatīvajiem aktiem, ir sniegti bezmaksas medicīniskie pakalpojumi centra darbiniekiem.

Valsts kontrole gan joprojām turpina materiālu izvērtēšanu, līdz ar to tiek pieļauts, ka informācija likumsargiem tiks sniegta arī par citu iestāžu rīcību.

Revīziju laikā Valsts kontrole joprojām konstatējusi arī neatbilstības iepirkumu jomā, autotransporta izmantošanā, darbinieku atlīdzības izmaksāšanā.

“Tendence ir pozitīva, jo salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem ir audzis to iestāžu skaits, kurās neesam konstatējuši nepilnības, kuras jāmin revīzijas ziņojumā,” secināja Krūmiņa.

Kopumā iestādēm ir sniegti 26 atzinumi.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

  1. NOKLAUSĪJOS INTERNETĀ VENTSPILS MĒRA LEMBERGA KUNGA ATBILDES UZ ŽURNĀLISTU JAUTĀJUMIEM UN PILNĪGI PIEKRĪTU VIŅA ATBILDĒM. PĀŖSTEIGUMS BIJA TAS, KA VENTSPILĪ IR PALAISTAS 2 JAUNAS RŪPNĪCAS, BET MŪSU PRESĒ NE ČIKU, NE GRABU…., KAUT TĀS IR EIROPAS NOZĪMES RŪPNĪCAS!??….LŪK KĀ VAJAG NĪST CILVĒKU, LAI PAR VIŅA DARBU PĀRĒJĀ LATVIJĀ BŪTU NEZIŅĀ….DOMĀJU, JA LEMBERGS BŪTU TIK VAINĪGS KĀ VIŅU ZĪMĒ SLIŅĶI – ZAGĻI, TAD JAU SEN VIŅŠ BŪTU NOTIESĀTS… BEZ VAINAS LEMBERGS NAV, BET NE JAU TIK LIELA TĀ VAINA, LAI NOTIESĀTU… TAD JAU DAUDZIEM , KAM IR MILJONI, TĀPAT JĀSĒD CIETUMĀ…. UN KO DARĪT AR MINISTRIEM, KURU MINISTRIJĀS IR TIK ĻOTI IZŠĶĒRDĒTI LĪDZEKĻI????????? KĀPĒC VIŅI MIERĪGI DZĪVO TĀLĀK UN TURPINA SAVU IZŠĶĒRDĪBU??????????????????????????KAD MINISTRI BEIDZOT SĀKS STRĀDĀT?????????????

  2. Kāpēc Šveicē ir tikai 7 ministrijas,Rumānijā,Ungārijā,Luksemburgā,Lihtenšteinā,Argentīnā,Paragvajā-8,Slovēnijā,Slovākijā-Bosnijā-Hercegovinā-9,Beļģijā,Itālijā,Spānijā,Turcijā,Urugvajā,Kolumbijā-10,Igaunijā,Nīderlandē,Horvātijā,Islandē,Japānā-11,Somijā,Zviedrijā,Čehijā-12,bet Latvijā 13 ministrijas? Un tad vēl Zaļo partija rosina ieviest vēl četrpadsmito-Vides ministriju!! Neskatoties uz katastrofāli samazinošos nodokļu maksātāju skaitu!

  3. ha ha ha Pro Ku Ro Rs Atbildēt

    hi hi hi, veltīgi vēršas

  4. prok. mekles attaisnojošus pantus nevis apsudzosus.
    tici tik talak !

  5. Nu tad beidzot,cilveeki saak mosties no ljaunaa murga. Ministrijas tika skeerdeeti lidzeklji,vajag pataeikt taisnibu.Latvija tika izlaupiita 26.gadu garumaa.Visus saeimas zagljus,kuri bija pie varas shinis gados un kljuva par “miljonariem” uz tautas sviedru reekjina, uz ties sola! Baroklji joprojam rij no siles atspeerushies un piesedz viens otru ar kaismiigam runaam, par godiigumu.

  6. Mēs nezinam kā izdzīvot ,kur dabūt naudu par zālēm, kā pabarot bērnus,visi iedzīti izmisumā ,bet mūsu ministri izsviež naudu ,protams valsts naudu ,gan pa labi gan pa kreisi.Un lai uzlabotu valsts iedzivotāju nabadzības līmeni naudas nav.Un nu ir jautājums priekš kam mums tādi varas kalpi ir vajadzīgi,ja jau viņi neko nesaprot.

Draugiem Facebook Twitter Google+