×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
21. decembris, 2012
Drukāt

Ministrijas šogad nerīko Ziemassvētku balles; arī prēmijas nav paredzētas

ziemassvetku_egle

Ministrijās arī šogad nenotiks Ziemassvētku un Jaunā gada balles, un, ja arī kādā valsts iestādē svētku pasākums noticis vai notiks, tam tiek solīts netērēt valsts budžeta līdzekļus, aģentūra BNS uzzināja, aptaujājot ministrijas.

Ekonomikas ministrijā šogad nav plānoti svētku pasākumi par valsts budžeta līdzekļiem, un darbiniekiem nav paredzēts izmaksāt arī prēmijas, aģentūrai BNS pastāstīja Ekonomikas ministrijas (EM) Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Evita Urpena.

Zemkopības ministrijas (ZM) Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Dagnija Muceniece aģentūrai BNS norādīja, ka arī šogad, sagaidot gada nogales svētkus, ministrija darbiniekiem svētku balli nerīkos. Muceniece atgādināja, ka ZM Ziemassvētku balli darbiniekiem nav rīkojusi arī pagājušajā un aizpagājušajā gadā.

Tāpat ZM saviem darbiniekiem neplāno izmaksāt svētku prēmijas.

Arī Finanšu ministrijas (FM) Komunikācijas nodaļas vadītāja vietniece Lelde Kaunese aģentūrai BNS apliecināja, ka Ziemassvētku balle ministrijā netiks rīkota, bet piebilda, ka nav liegts darbiniekiem savu struktūrvienību ietvaros sanākt kopā un atzīmēt svētkus.

Kaunese arī sacīja, ka FM nav paredzēts maksāt prēmijas. “Atbilstoši valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likuma pārejas noteikumiem FM, kas ir centrālais aparāts, prēmijas 2012.gadā nav maksātas un netiks maksātas. Bet likums paredz iespēju izmaksāt naudas balvu ne vairāk kā vienas minimālās mēneša darba algas apmērā sakarā ar amatpersonai jeb darbiniekam vai valsts vai pašvaldības institūcijai svarīgu sasniegumu (notikumu), ņemot vērā amatpersonas jeb darbinieka ieguldījumu attiecīgās institūcijas mērķu sasniegšanā. Ņemot vērā ieguldīto darbu valsts budžeta un budžeta grozījumu sagatavošanā, ēnu ekonomikas apkarošanas plāna īstenošanā, fizisko personu mantiskā stāvokļa deklarēšanas nodrošināšanā un citos nozīmīgos sasniegumos, FM vadība vērtēs iespēju, ja to ļaus finansiālās iespējas, izmaksāt naudas balvas tiem darbiniekiem, kuri snieguši ieguldījumu ministrijas darbības mērķu sasniegšanā,” pastāstīja FM pārstāve.

Arī vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Edmunda Sprūdža preses sekretāre Maija Pētermane aģentūrai BNS norādīja, ka par valsts budžeta līdzekļiem ministrijā balle nav rīkota. “Notika darbinieku kopā sanākšana ministrijas telpās, lai būtu kopā būšanas sajūta. Taču pasākums tika apmaksāts ar darbinieku līdzekļiem,” teica Pētermane.

Arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā šogad svētku prēmijas netiks maksātas.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka tā dēvētajos treknajos gados greznas Ziemassvētku balles valsts iestādēs bija visai bieža parādība, tostarp tam tika tērēti pat valsts budžeta līdzekļi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+